warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Praga

RegioShark testowany na linii Praga – Kladno. W tle przetarg na nowe szt-y

Wczoraj (19 lutego) Ceske drahy przeprowadziły jazdę próbną jednostki 844 RegioShark na linii Praga-Kladno.

Leo Express złożył wnioski o nowe trasy z Pragi do Berlina, Wiednia i Wrocławia

Na stronie czeskiego urzędu pojawiły się wnioski Leo Express o przydzielenie nowych tras międzynarodowych. Jak dowiedział się "RK", to na razie ogólne plany przewoźnika; najważniejsze wciąż jest dla niego uruchomienie połączeń Praga – Kraków.;

Ruszają przygotowania do budowy KDP Praga - Drezno

W sierpniu 2017 r. federalny minister transportu Alexander Dobrint (CSU) poinformował, że nowa trasa kolejowa Drezno-Praga stanie się jednym z ważniejszych nowych federalnych projektów kolejowych.

Nie wiadomo kiedy pociągi Leo Express wjadą do Polski

Czeski prywatny przewoźnik Leo Express, który chce jeździć pociągami na trasie Kraków – Praga ciągle nie może podać daty uruchomienia połączenia kolejowego. Spółka czeka na dopuszczenie swojego nowoczesnego taboru na polskie tory.

Nowe otwarcie na Czechy Kolei Dolnośląskich. Są bezpośrednie bilety Wrocław – Praga

Z momentem wprowadzenia nowego rozkładu jazdy Koleje Dolnośląskie zastąpiły Przewozy Regionalne na trasie Wrocław – Kłodzko – Międzylesie – Lichkov. Od tego dnia obowiązuje też nowa oferta międzynarodowa przewoźnika. Będą też inne zmiany, które ułatwią dojazd do wielu ciekawych miejscowości naszego południowego sąsiada.

Nie ma winnych wypadku pociągu Kraków – Praga w 2008 roku

Sąd w Nowym Jiczinie w województwie morawsko-śląskim uniewinnił w czwartek wszystkich dziesięciu oskarżonych o spowodowanie w 2008 roku w miejscowości Studenka zawalenia się remontowanego wiaduktu, w który uderzył ekspresowy pociąg Kraków-Praga.

RegioJet rusza z połączeniem Praga – Wiedeń

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na nowe, międzynarodowe połączenie czeskiego, prywatnego przewoźnika. Firma RegioJet uruchomi pociągi w relacji Praga – Wiedeń już 10 grudnia – w dniu wejścia w życie nowego rozkładu jazdy.

10 grudnia RegioJet rusza na trasie Praga – Wiedeń, sushi i szampan

RegioJet rzuca wyzwanie państwowym przewoźnikom, proponując całkowicie nowe podejście do międzynarodowych podróży koleją.

EC Cracovia przez cały rok. Od nowego rozkładu

Od nowego rozkładu jazdy pociągów, który wejdzie w życie 10 grudnia 2017 roku pociąg EC "Cracovia", kursujący na trasie Praga – Kraków, będzie jeździł przez cały rok. Do tej poru było to połączenie tylko sezonowe.

Kiedy ruszą pociągi LEO Express w Polsce? Nie wiadomo, ale znamy już rozkład jazdy

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego Ignacy Góra wydał decyzję o przyznaniu otwartego dostępu na trasę Kraków – Katowice – Praga dla prywatnego przewoźnika LEO Express. To pierwsza taka decyzja w historii polskiej kolei, dzięki której w Polsce pojawią się pierwsze pasażerskie, całkowicie prywatne, dalekobieżne połączenia kolejowe. Na razie jednak nie wiadomo kiedy nowe pociągi mogłyby ruszyć.

Subskrybuje zawartość