warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Praga

Awaria sieci trakcyjnej w rejonie przystanku Warszawa ZOO

W związku z awarią sieci trakcyjnej w rejonie przystanku Warszawa ZOO całkowicie wstrzymany został ruch pociągów na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Praga.

Polski hymn w czeskim pociągu. Leo Express ruszył z Pragi do Krakowa

Dziś, 20 lipca, ok. godziny 20:00 pierwszy pociąg czeskiej firmy Leo Express przejechał przez polską granicę. Jest to pierwszy w pełni prywatny dalekobieżny przewoźnik na polskich torach. Będzie on kursował regularnie między Pragą a Krakowem. Przejazdy są realizowane za pomocą jednostek Stadler Flirt.

Pociągi LEO Express ruszą dopiero 20 lipca

20 lipca wyjedzie pierwszy prywatny pociąg LeoExpress pomiędzy Pragą, Katowicami i Krakowem. Przewoźnik uruchomił już sprzedaż biletów.

Leo Express podał datę startu z Pragi do Krakowa. Nie ma jeszcze zezwoleń UTK

Już w lipcu ruszy pierwszy prywatny pociąg pomiędzy Pragą, Katowicami i Krakowem, przewoźnik Leo Express uruchomił już sprzedaż biletów. Z Polski do Pragi będzie można pojechać z biletem w cenie 19 zł i skorzystać z trzech klas podróży – economy, business i premium. Przewoźnik wciąż oczekuje wydania przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego zezwolenia, dopuszczającego tabor na polskie tory.

Strabag doceniony za innowacyjną budowę wiaduktu kolejowego

12 czerwca br. Strabag odebrał nagrodę „Dzieło Mostowe Roku” przyznaną przez Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej. Nagrodzone obiekty inżynieryjne zlokalizowane są w ciągu linii kolejowej nr 9, relacji Warszawa – Gdańsk (obiekt TK1) oraz linii kolejowych nr 502, Warszawa Praga – Warszawa Wschodnia i nr 545, Warszawa Praga – Warszawa Olszynka Grochowska (obiekt TK2) zrealizowanych w ramach budowy Trasy Świętokrzyskiej w Warszawie (odc. od Dworca Wschodniego do ul. Zabranieckiej).

Szybciej z Pragi do Berlina

Koleje Czeskie przymierzają się do letniej korekty rocznego rozkładu jazdy. Przewoźnik chwali się, że nastąpi w nim kolejne skrócenie skrócenie czasu jazdy między Pragą a Berlinem. Po zmianie wyniesie on 4 godziny i 5 minut.

Leo Express już w rozkładzie sieciowym PLK. Termin startu jeszcze nieoficjalny

Termin startu połączeń Leo Expressu w Polsce wciąż elektryzuje branżę kolejową. Połączenie Kraków - Praga ukazało się dziś w systemie PKP PLK z terminem startu 6-7 lipca, ale jak potwierdził "Rynek Kolejowy", nie jest to ostateczna data.

Traxxy RegioJet pojechały do Wiednia i Bratysławy

Nowa lokomotywa RegioJet Bombardier Traxx została po raz pierwszy wprowadzona do regularnej eksploatacji na trasie Praga - Wiedeń - Praga. Miało to miejsce w ubiegły czwartek.

Leo Express podał dokładny rozkład jazdy pociągu Kraków - Praga

Zbliża się uruchomienie pierwszych prywatnych pociągów dalekobieżnych w Polsce – z Krakowa przez Katowice do Pragi. Przewoźnik uzyskał już oficjalny rozkład od polskiego zarządcy infrastruktury kolejowej, PKP PLK. Dokładny termin uruchomienia pociągu jednak nadal nie jest znany i zależy od toczącego się postępowania w Urzędzie Transportu Kolejowego, dotyczącego dopuszczenia jednostek elektrycznych, którymi Leo Express zamierza obsługiwać nową polsko-czeską trasę.

Oto Mirka i Veronika

Poznajcie Mirkę i Veronikę. To dwie nowe lokomotywy RegioJet, które już w maju, zaraz po szkoleniach dla maszynistów, zaczną prowadzić pociągi na trasie Praga - Brno - Bratysława.
Subskrybuje zawartość