warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Praga

Kiedy ruszą pociągi LEO Express w Polsce? Nie wiadomo, ale znamy już rozkład jazdy

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego Ignacy Góra wydał decyzję o przyznaniu otwartego dostępu na trasę Kraków – Katowice – Praga dla prywatnego przewoźnika LEO Express. To pierwsza taka decyzja w historii polskiej kolei, dzięki której w Polsce pojawią się pierwsze pasażerskie, całkowicie prywatne, dalekobieżne połączenia kolejowe. Na razie jednak nie wiadomo kiedy nowe pociągi mogłyby ruszyć.

Leo Express dostał zgodę na trasę z Krakowa do Pragi

Decyzją Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego Ignacego Góry o przyznaniu otwartego dostępu na trasie Kraków – Praga, Leo Express został w Polsce pierwszym w pełni prywatnym przewoźnikiem, który będzie wykonywał przewozy dalekobieżne po polskich torach. To kolejny istotny krok do uruchomienia regularnych przewozów pociągiami Leo Express na trasie z Krakowa do Pragi.

LEO Express z pozytywną decyzją UTK. Ruszy 10 grudnia?

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał decyzję o przyznaniu otwartego dostępu na trasie Praga – Kraków spółce LEO Express.

Coraz bliżej połączenia LEO Express na trasie Praga – Kraków

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał decyzję o przyznaniu otwartego dostępu na trasie Praga – Kraków spółce LEO Express. Oznacza to, że czeski przewoźnik będzie mógł złożyć wniosek do zarządcy infrastruktury i rozpocząć przewozy od 10 grudnia. Kilka miesięcy wcześniej LEO Express otrzymał od Prezesa UTK polski certyfikat bezpieczeństwa.

Czechy: Pierwszy Pendolino po liftingu

Koleje Czeskie, po trzech miesiącach intensywnych prac, pokazały pierwszy pociąg Pendolino ze zmodernizowanym wnętrzem. Skład wozi już pasażerów na trasie Praga – Ostrawa – Koszyce.

Jest film z wypadku autobusu lotniskowego KM i Pendolino

Przed kilkoma dniami na przejeździe w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do zderzenia pociągu Pendolino i autobusu lotniskowego Kolei Mazowieckich. Jak wynika z ustaleń prokuratury, autobus wjechał na przejazd po tym, jak zaczęły opuszczać się rogatki. – 48-letni kierowca przyznał się do winy i wyraził daleko idącą skruchę – mówi Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Leo Express zmienił rozkład połączenia Praga - Krakow - Praga

Leo Express zmienił wniosek o przyznanie otwartego dostępu na trasie międzynarodowej Praha hl. n. – Kraków Główny – Praha hl. n.Przewoźnik planuje wykonywać przewozy od 10 grudnia 2017 r. do 9 grudnia 2022 r. Leo Express przedstawił nowy rozkład jazdy.

Koleje Czeskie kupują 10 jednostek spalinowych

Koleje Czeskie ogłosiły przetarg na zakup 10 spalinowych jednostek do obsługi trasy Praga - Kladno.

Siemens sprzedał ponad 500 Vectronów w Europie

European Locomotive Leasing (ELL) - długoterminowy dostawca lokomotyw elektrycznych, zamówił kolejne osiem lokomotyw typu Vectron. Spółka ELL będzie oddawała pojazdy w leasing czeskiej spółce České Dráhy, do użytkowania w przewozach pasażerskich na linii Praga-Berlin. Wliczając to zamówienie, firma Siemens sprzedała już 507 lokomotyw elektrycznych, które poruszają się po europejskich szlakach kolejowych.

Leo Express od 1 września? UTK opublikował wniosek przewoźnika

Urząd Transportu Kolejowego opublikował wniosek Leo Express o uruchomienie pociągu na trasie Kraków – Praga. Oznacza to spełnienie wymagań formalnych przez czeskiego przewoźnika, ale wciąż trzeba sprawdzić, czy jego plan nie zagraża połączeniom dotowanym. Poznaliśmy za to planowany rozkład jazdy i termin uruchomienia połączeń.;
Subskrybuje zawartość