warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Radom

PKP PLK zablokowały pociągi Intercity dla Radomia

W chwili obecnej pomiędzy Warszawą a Kielcami kursują 4 pary pociągów, w tym jedna kursująca przez Radom. Czy to się zmieni?

W przyszłości pociągi Warszawa – Kielce przez Radom co 2-3 godziny

PKP PLK przystępują powoli do modernizacji dalszych odcinków linii kolejowej nr 8 z Warszawy do Radomia. Tymczasem PKP Intercity uszczupla ofertę połączeń do Kielc przez Radom, co spotkało się z niezadowoleniem posła Andrzeja Kosztowniaka, który w tej sprawie wystosował interpelację do MIB-u. Resort zdradza jednak plany, że w przyszłości pociągów przez Radom do Kielc będzie więcej.

PKP PLK podpisały dwie umowy na modernizację linii do Radomia

Za około 646 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy na modernizację linii Warszawa – Radom. Efektem dla pasażerów będzie skrócenie czasu przejazdu i komfortowa obsługa na 13 przebudowanych stacjach i przystankach. PLK zwiększy poziom bezpieczeństwa m.in. na 31 przejazdach kolejowo – drogowych. 6 nowych wiaduktów dodatkowo usprawni ruch drogowy.

Umowa na modernizację odcinka Warszawa Okęcie – Radom podpisana

Podpisała została umowa na zadanie pn. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego oraz realizację robót LOT B w formule "Projektuj i Buduj" w ramach projektu POIiŚ 5.1-3 "Modernizacja linii kolejowej nr 8, odcinek Warszawa Okęcie – Radom (LOT A, B, F)" – Faza II.

PKP PLK z umowami na modernizację Warka – Radom

Dziś podpisane zostały umowy na prace projektowe i realizacyjne na linii nr 8 pomiędzy Warką a Radomiem. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele MIB, którzy wskazywali, że inwestycja jest opóźniona o kilka lat w związku z brakiem działań poprzedniej ekipy rządowej.

Od maja przebudowa trasy Radom - Radzice

Do końca tego roku ma być przebudowany 36-kilometrowy odcinek linii kolejowej z Radzic do Radomia, przebiegającej przez woj. łódzkie i mazowieckie. Łączny koszt prac to 37 mln zł. Dzięki inwestycji pociągi na tej trasie będą mogły jeździć z prędkością 120 km na godzinę.

Radom czeka na wyświetlacze informacji pasażerskiej

Wraz z końcem roku 2015 PKP PLK zakończyły modernizację stacji w Radomiu. Wśród rozwiązań mających zwiększyć komfort pasażerów, zabrakło jednak wyświetlaczy informujących o odjazdach pociągów. Te miały się pojawić dopiero przy okazji innej inwestycji. Jak na razie informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, pasażerowie na system informacji jeszcze trochę poczekają.

Radom jeszcze poczeka na wyświetlacze

Nie ma szans na wcześniejsze zamontowanie wyświetlaczy z informacją o odjazdach i przyjazdach pociągów na stacji Radom. Podróżni będą musieli czekać aż PLK zakończy ogólnopolski przetarg.

Dwukrotnie droższe oferty na wykonanie srk na linii 8 za Radomiem

PKP PLK prowadzą aktualnie przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na kilku stacjach na odcinku Różki – Łączna, w ciągu linii kolejowej nr 8. Prace mają zostać wykonane w ramach zadania „Modernizacja linii kolejowej nr 8 Radom – Kielce” w trybie „zaprojektuj i buduj”.

Wyświetlacze w Radomiu będą, ale nie za szybko

Rozbudowa informacji pasażerskiej na stacji Radom jest przewidziana do realizacji w ramach projektu pn. "Projekt, dostawa i instalacja elementów prezentacji dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego wraz z infrastrukturą techniczną na dworcach, stacjach i przys
Subskrybuje zawartość