warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Radom

Rozpoczął się montaż nowej sieci trakcyjnej na linii radomskiej

Na trasie Warszawa – Radom planowo przebiegają prace na odcinku Czachówek – Warka. Rozbierane są stare perony i tory. Montowane są fundamenty nowej sieci trakcyjnej. Inwestycja, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. między Czachówkiem a Warką, za 216 mln zł współfinansowana jest ze środków UE.

Trwają prace na linii Warszawa – Radom

Na trasie Warszawa – Radom planowo przebiegają prace na odcinku Czachówek – Warka. Rozbierane są stare;perony i tory. Montowane są fundamenty nowej sieci trakcyjnej – informuje PKP PLK.

Radom: Czym na lotnisko w 2020 r.? Ani kolei, ani ekspresówki

Czy pasażerowie z Okęcia będą mogli sprawnie dojechać na lotnisko w Radomiu, które będzie dla niego portem uzupełniającym? W teorii połączenie drogowe ma zapewnić droga szybkiego ruchu S7, a kolejowe – modernizowany od lat odcinek Warszawa – Radom. Rozbieżności w podawanych oficjalnie datach ukończenia inwestycji każą mieć wątpliwości co do tego, czy w drugiej połowie 2020 i na początku 2021 r. między mającymi współpracować portami będzie istniał sprawny transport.

Prezes LOT o CPK, strajkach, lotnisku w Radomiu i zaletach wiary

W piątek gościem katolickiego radia Plus Radom był Rafał Milczarski prezes Polskich Linii Lotniczych LOT. Wśród kilku poruszonych tematów znalazła się ocena kondycji spółki, Centralny Port Komunikacyjny, groźby strajków, pozyskiwanie pracowników oraz ewentualne wykorzystania lotniska w Sadkowie przez narodowego przewoźnika.

Radom: Lotnisko, po którym latają tylko komary

Radomskie lotnisko stało się niezbyt pozytywną, acz bardzo rozpoznawalnym symbolem miasta. Niestety, raczej nie o taki rozgłos chodziło władzom miasta. Obecnie na płycie lotniska nie operują żadne pasażerskie samoloty. W trakcie debaty kandydatów o fotel prezydenta zapytano o ich plany względem portu. Przeważały głosy sprzeciwu dla lotniska. Jakie rozwiązania mieli kandydaci?

Radom: Recepty kandydatów na transport publiczny. Tramwaje, autobusy i bezkolizyjne skrzyżowania

O fotel prezydenta w Radomiu ubiega się siedmiu kandydatów. Wśród najczęściej poruszanych kwestii w tego typu kampaniach jest niezmiennie transport publiczny. Przy okazji debaty w Radomiu poznaliśmy plany kandydatów co do rozwoju komunikacji miejskiej, która jest jedną z obecnych bolączek mieszkańców miasta. Jakie karty trzymają pretendenci do fotela prezydenta?

Radom rozbudowuje infrastrukturę miejską – dla pasażerów lotniska

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosi postępowanie na opracowanie projektu budowy nowego wiaduktu nad torami kolejowymi, łączącego ulice Żeromskiego i Lubelską – donosi Echodnia.eu. Przy ustaleniu lokalizacji obiektu zostanie uwzględniona budowa przystanka kolejowego Radom Śródmieście.

Szpikowski: Radom silny regionem. To będzie lotnisko zapasowe CPK

Rozważając, Modlin czy Radom (...) argumentem za Radomiem było to, że Modlin znajdzie się w śmiertelnym zasięgu CPK;– po wczorajszej konferencji PPL i Baltony w sprawie sklepów na lotnisku Chopina i konflikcie z Lagardere Travel Retail udało nam się zamienić kilka słów z prezesem Mariuszem Szpikowskim. Zaczęliśmy od pojawienia się możliwości zablokowania budowy lotniska w Radomiu.

Opóźnienie remontu na linii do Radomia. MI wyjaśnia przyczyny

Planowany termin zakończenia robót zasadniczych dla przedmiotowej inwestycji nie uległ zmianie i przewidywany jest na IV kwartał 2020 r. dla odcinka Czachówek Płd. – Warka oraz na II kwartał 2021 dla odcinak Warka – Radom – poinformował Marek Chodkiewicz, Podsekretarz Stanu w MI.

MI tłumaczy opóźnienie modernizacji linii Warszawa - Radom

Modernizacja linii kolejowej nr 8 na odcinku Czachówek Płd – Warka jest opóźniona o kilka miesięcy.  Wstrzymanie prac jest wynikiem decyzji wojewódy, który zakwestionował dokumentację złożoną przez PKP PLK.

Subskrybuje zawartość