warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Radom

Stacja Radom bez wyświetlaczy. Nawet po remoncie

Od momentu oddania w roku 2015 wyremontowanej stacji kolejowej w Radomiu na peronach nie ma wyświetlaczy informujących o odjazdach pociągów.

Linia radomska pod szczególnym nadzorem MIB

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nie widzi ryzyka wystąpienia problemów przy modernizacji linii Warszawa – Radom, ale z uwagi na wcześniejsze komplikacje projekt ten objęto „szczególnym nadzorem” resortu i PLK.

Najważniejszy przetarg na modernizację linii Warszawa – Radom rozstrzygnięty

PKP PLK udało się w końcu wyłonić zwycięzcę przetargu na modernizację linii nr 8 na newralgicznym odcinku Warka – Radom. Wybrany w przetargu potencjalny wykonawca chce przebudować ją za ponad pół miliarda złotych.

Zmiany w kursowaniu Kolei Mazowieckich

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe od 12 marca do 10 czerwca 2017 r. zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Rozpoczną się prace związane z remontem na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki oraz modernizacja odcinka Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia peron 8. Kolejny etap prac modernizacyjnych rozpocznie się na liniach nr 6, Warszawa – Małkinia oraz nr 8, Warszawa – Radom.

Wiosenna korekta rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe od 12 marca do 10 czerwca zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Rozpoczną się prace związane z remontem na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki oraz modernizacja odcinka Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia peron 8. Kolejny etap prac modernizacyjnych rozpocznie się na liniach nr 6, Warszawa – Małkinia oraz nr 8, Warszawa – Radom.

PLK zleci prace przy srk na linii 8 między Radomiem a Kielcami

PKP PLK rozpisały przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na kilku stacjach na odcinku Rożki – Łączna, w ciągu linii kolejowej nr 8. Prace mają zostać wykonane w ramach zadania „Modernizacja linii kolejowej nr 8 Radom – Kielce” w trybie „zaprojektuj i buduj”.

Osiem ofert na odcinek Radzice – Radom

Osiem podmiotów zgłosiło się do przetargu na drugi etap prac na odcinku Radzice;– Radom linii nr 22. Najbliżej zwycięstwa jest firma PRB TOR.

UMWŁ: Pociągi do Radomia musiałyby wesprzeć gminy

Przywrócenie regularnego ruchu pociągów osobowych na trasie Łódź – Radom wydaje się obecnie mało prawdopodobne. Łódzki urząd marszałkowski chce bowiem, by kursy finansowo wsparły lokalne samorządy położone wzdłuż linii nr 22. Niebawem ruszy remont infrastruktury na tej trasie, dzięki któremu prędkość maksymalna wzrośnie do 120 km/h.

KM: Dragon i Słoneczny zostają w nowym rozkładzie jazdy

Koleje Mazowieckie postanowiły nie rezygnować ze swoich specjalnych połączeń do Trójmiasta i Krakowa. Jak twierdzi Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich, oba połączenia notują dobrą frekwencję. W dodatku przewoźnik nie wyklucza, że Dragon mógłby jeździć przez Radom.

PLK prowadzi przetarg na remont linii z Radzic do Radomia

Zarządca infrastruktury rozpisał przetarg na wykonanie projektu i prac budowlanych fragmentu linii kolejowej nr 22 na odcinku Radzice – Radom. Inwestycja ta będzie już drugim etapem większego programu inwestycji.
Subskrybuje zawartość