warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Radom

Nowy rozkład jazdy: Radom bez nocnych TLK

Od nowego rozkładu jazdy 2018/2019 PKP Intercity zaproponują znacznie lepszą ofertę dla pasażerów z Radomia. Nocne TLK-i pojadą jednak innymi trasami.

Bezpłatne parkingi P+R Kolei Mazowieckich

Koleje Mazowieckie podały, że z dniem 1 kwietnia 2018 r. przestaną obowiązywać dotychczasowe zasady korzystania z parkingów "Parkuj i Jedź" w lokalizacjach: Błonie, Brwinów, Celestynów, Mińsk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Radom, Siedlce, Teresin i Żyrardów.

Radom: Utrzymanie lotniska kosztuje, płaci miasto

Ostatni rejsowy samolot odleciał z radomskiego lotniska pięć miesięcy temu. Tymczasem port trzeba utrzymywać. Tak jak 113 pracowników w nim zatrudnionych. Zwolnienie obsady nie wchodzi w grę, gdyż skutkowałoby to utratą certyfikatu lotniska, zgodnie z przepisami prawa lotniczego.

Trzy lotniska, trzy szanse na tytuł portu zapasowego dla CPK. Które zwycięży?

Radom, Łódź, Modlin – trzy porty lotnicze, które myślą o przejęciu low-costowego ruchu z Lotniska Chopina. Trzy lotniska, które mają szansę stać się portem zapasowym dla Centralnego Portu Komunikacyjnego. O to, które z nich ma największe szanse, by wygrać ten wyścig, zapytaliśmy eksperta lotniczego Dariusza Sawickiego z Uczelni Łazarskiego.

O most multimodalny w Pilicy

Przebudowa linii kolejowej nr 8 Na odcinku Warka - Radom zbliża się wielkimi krokami. W ramach prac przewiduje się nie tylko remont starego, 84 letniego mostu kolejowego przez Pilicę, ale również budowę nowego na potrzeby drugiego tor. To...

Wydłuża się projektowanie modernizacji linii do Radomia. Będzie opóźnienie inwestycji?

Wydłuża się wykonanie dokumentacji dla modernizacji kluczowego na linii nr 8 odcinka Warka – Radom. Ministerstwo Infrastruktury wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje.;

Furgalski: Radom nie ma większego potencjału niż Modlin

Trzy argumenty przeciwko inwestowaniu w rozbudowę lotniska w Radomiu? Lokalizacja (lotnisko znajduje się blisko centrum miasta), dojazd i koszt. Wszystkie te czynniki, zdaniem Adriana Furgalskiego, wiceprezesa ZDG TOR, przesądzają o tym, iż jest to pomysł chybiony.

Jaki będzie dalszy los programu Pesa Dart?

Wbrew niektórym radom, Pesa będzie kontynuować program budowy pociągów dalekobieżnych Dart. – Pesa podjęła bardzo trudne wyzwanie w krótkim okresie i oczywiste było, że pewne błędy zostaną popełnione. Teraz nie wolno tego sprzeniewierzyć. Trzeba udoskonalić ten projekt i wyciągnąć wnioski – mówi nowy prezes firmy, Krzysztof Sędzikowski.

Kolej w Radomiu jak komunikacja miejska? Zabraknie Radomia Wschód

Poseł Andrzej Kosztowniak zapytał Ministerstwo Infrastruktury o to, czy istnieje szansa na powstanie drugiej w Radomiu węzłowej stacji Radom Wschód. Co odpowiedziało ministerstwo?

Żmijan: Nie chodzi o dylemat Modlin vs. Radom

Do końca pierwszego kwartału „Porty Lotnicze” będą dysponować ostateczną analizą na temat lokalizacji pomocniczego portu dla Warszawy. Wiele przemawia za Radomiem, co stawia pod znakiem zapytania dalsze losy Modlina. Stanisław Żmijan, poseł PO, nie chce jednak rozstrzygać „Modlin czy Radom”. – Wolałbym, by PPL skupiło się na strategii, która dałaby szansę na wykorzystanie infrastruktury zarówno w Modlinie, Radomiu, ale i znajdującej się w pobliżu Łodzi.
Subskrybuje zawartość