warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Radom

Radom: Lotnisko, po którym latają tylko komary

Radomskie lotnisko stało się niezbyt pozytywną, acz bardzo rozpoznawalnym symbolem miasta. Niestety, raczej nie o taki rozgłos chodziło władzom miasta. Obecnie na płycie lotniska nie operują żadne pasażerskie samoloty. W trakcie debaty kandydatów o fotel prezydenta zapytano o ich plany względem portu. Przeważały głosy sprzeciwu dla lotniska. Jakie rozwiązania mieli kandydaci?

Radom: Recepty kandydatów na transport publiczny. Tramwaje, autobusy i bezkolizyjne skrzyżowania

O fotel prezydenta w Radomiu ubiega się siedmiu kandydatów. Wśród najczęściej poruszanych kwestii w tego typu kampaniach jest niezmiennie transport publiczny. Przy okazji debaty w Radomiu poznaliśmy plany kandydatów co do rozwoju komunikacji miejskiej, która jest jedną z obecnych bolączek mieszkańców miasta. Jakie karty trzymają pretendenci do fotela prezydenta?

Radom rozbudowuje infrastrukturę miejską – dla pasażerów lotniska

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosi postępowanie na opracowanie projektu budowy nowego wiaduktu nad torami kolejowymi, łączącego ulice Żeromskiego i Lubelską – donosi Echodnia.eu. Przy ustaleniu lokalizacji obiektu zostanie uwzględniona budowa przystanka kolejowego Radom Śródmieście.

Szpikowski: Radom silny regionem. To będzie lotnisko zapasowe CPK

Rozważając, Modlin czy Radom (...) argumentem za Radomiem było to, że Modlin znajdzie się w śmiertelnym zasięgu CPK;– po wczorajszej konferencji PPL i Baltony w sprawie sklepów na lotnisku Chopina i konflikcie z Lagardere Travel Retail udało nam się zamienić kilka słów z prezesem Mariuszem Szpikowskim. Zaczęliśmy od pojawienia się możliwości zablokowania budowy lotniska w Radomiu.

Opóźnienie remontu na linii do Radomia. MI wyjaśnia przyczyny

Planowany termin zakończenia robót zasadniczych dla przedmiotowej inwestycji nie uległ zmianie i przewidywany jest na IV kwartał 2020 r. dla odcinka Czachówek Płd. – Warka oraz na II kwartał 2021 dla odcinak Warka – Radom – poinformował Marek Chodkiewicz, Podsekretarz Stanu w MI.

MI tłumaczy opóźnienie modernizacji linii Warszawa - Radom

Modernizacja linii kolejowej nr 8 na odcinku Czachówek Płd – Warka jest opóźniona o kilka miesięcy.  Wstrzymanie prac jest wynikiem decyzji wojewódy, który zakwestionował dokumentację złożoną przez PKP PLK.

Odcinek Warka - Radom z dofinansowaniem

PKP Polskie Linie Kolejowe otrzymają z UE prawie 476 milionów złotych na remont linii kolejowej pomiędzy Warką i Radomiem.

Wild: Tylko lotnisko w Radomiu może wspomóc Okęcie

– Na dzień dzisiejszy Port Lotniczy Radom jest jedynym lotniskiem, które będzie mogło stanowić port zapasowy dla Okęcia – mówi w rozmowie z portalem Rynek Lotniczy wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, Mikołaj Wild.

Od kwietnia parkingi Kolei Mazowieckich dostępne bez opłat

Koleje Mazowieckie poinformowały, że od 1 kwietnia 2018 r. przestaną obowiązywać dotychczasowe zasady korzystania z parkingów „Parkuj i Jedź” w lokalizacjach: Błonie, Brwinów, Celestynów, Mińsk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Radom, Siedlce, Teresin i Żyrardów.

Nowy rozkład jazdy: Radom bez nocnych TLK

Od nowego rozkładu jazdy 2018/2019 PKP Intercity zaproponują znacznie lepszą ofertę dla pasażerów z Radomia. Nocne TLK-i pojadą jednak innymi trasami.
Subskrybuje zawartość