warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Radom

Radom: Dzisiaj gruzowisko, za rok lotnisko

Jak zapewnia inwestor, pomimo utrudnień i konieczności wyboru nowego wykonawcy, dobiegają końca prace rozbiórkowe „starego” lotniska w Radomiu. Zostało ono oddane do użytku ledwie pięć lat temu, a stoi puste od blisko dwóch lat. Pasażerowie mają jednak ruszyć szerokim potokiem do postawionego od nowa portu już jesienią 2020 roku.

Znaczne opóźnienia na linii kolejowej nr 8 Warszawa-Radom

Modernizacja linii kolejowej z Warszawy do Radomia opóźnia się w stosunku do zakładanego harmonogramu prac. Zaangażowanie wykonawcy robót jest niezadowalające – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.

Umowa na przebudowę drogi startowej na lotnisku w Radomiu podpisana

Wczoraj w Radomiu w obecności szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marka Suskiego i wiceministra infrastruktury Mikołaja Wilda,  podpisana została umowa na realizację istotnego etapu inwestycyjnego na Lotnisku Radom, tj. wydłużenie drogi startowej.

Bielan: Przystanek Radom Wschodni zamiast kolei do terminala

Podczas inauguracji połączenia lotniska Chopina z lotniskiem w Miami realizowanego przez Polskie Linie Lotnicze LOT dziennikarze mieli okazję zapytać jednego z prominentnych polityków Prawa i Sprawiedliwości Adama Bielana o kontrowersyjną inwestycję w radomskie lotnisko.

Raport WFS: Warszawiacy nie chcą latać z Radomia

Wyniki raportu Warszawskiego Forum Samorządowego podważają zasadność rozbudowy Portu Lotniczego Radom. Aż 81 proc. mieszkańców aglomeracji warszawskiej chce podróżować tanimi liniami z lotniska w Modlinie, a jedynie 6 proc. z Radomia. Trzeba jednak pamiętać, że to tylko badania. Nie wiadomo, jak sytuacja będzie wyglądać za kilka lat.

RDOŚ: Radom ze zgodą środowiskową, Modlin bez

Ostatnie dni przyniosły istotne informacje o ważności zgód środowiskowych dotyczących dwóch inwestycji lotniskowych kluczowych dla Mazowsza, ale i całej lotniczej Polski. Dzień przed oficjalnym rozpoczęciem budowy Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie wydała oświadczenie o ważności rozbudowy lotniska w Radomiu. Modlin nie miał tyle szczęścia i nie dość, że nie ma zgody, to jeszcze nie wiadomo, kto powinien ją wydać.

Stacja Radom z dynamiczną informacją pasażerską. Jest przetarg

Mieszkańcy Radomia w końcu doczekają się informacji pasażerskiej na peronach. PKP PLK ogłosiła przetarg na instalację systemu, który został pominięty podczas modernizacji stacji.

Port Lotniczy Radom bez kolei pod terminal lotniska?

Ministerstwo Infrastruktury przekonuje, że powstające właśnie na nowo lotnisko w Radomiu będzie miało szereg udogodnień związanych z dojazdem, m.in. połączenie kolejowe z Warszawą. Jak się jednak okazuje, PKP PLK nie planują podprowadzenia linii kolejowej pod terminal lotniska.

Startuje budowa portu w Radomiu. „Teraz ściernisko, wkrótce międzynarodowe lotnisko”

Dzisiaj (7 maja) ruszyła długo oczekiwana budowa Portu Lotniczego Radom. Symboliczną pierwszą łopatę wbił premier Mateusz Morawiecki. Prace rozpoczynają się od rozbiórki starego terminala.

Modernizacja linii nr 8 trwa, PLK wciąż pozyskuje decyzje lokalizacyjne

Trwa wydawanie decyzji lokalizacyjnych dla – wydawałoby się – realizowanej już od dawna modernizacji linii nr 8 Warszawa – Radom. Wojewoda wydał kolejne dwa z kilku brakujących PKP PLK dokumentów.
Subskrybuje zawartość