warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Radom

Odcinek Warka - Radom z dofinansowaniem

PKP Polskie Linie Kolejowe otrzymają z UE prawie 476 milionów złotych na remont linii kolejowej pomiędzy Warką i Radomiem.

Wild: Tylko lotnisko w Radomiu może wspomóc Okęcie

– Na dzień dzisiejszy Port Lotniczy Radom jest jedynym lotniskiem, które będzie mogło stanowić port zapasowy dla Okęcia – mówi w rozmowie z portalem Rynek Lotniczy wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, Mikołaj Wild.

Od kwietnia parkingi Kolei Mazowieckich dostępne bez opłat

Koleje Mazowieckie poinformowały, że od 1 kwietnia 2018 r. przestaną obowiązywać dotychczasowe zasady korzystania z parkingów „Parkuj i Jedź” w lokalizacjach: Błonie, Brwinów, Celestynów, Mińsk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Radom, Siedlce, Teresin i Żyrardów.

Nowy rozkład jazdy: Radom bez nocnych TLK

Od nowego rozkładu jazdy 2018/2019 PKP Intercity zaproponują znacznie lepszą ofertę dla pasażerów z Radomia. Nocne TLK-i pojadą jednak innymi trasami.

Bezpłatne parkingi P+R Kolei Mazowieckich

Koleje Mazowieckie podały, że z dniem 1 kwietnia 2018 r. przestaną obowiązywać dotychczasowe zasady korzystania z parkingów "Parkuj i Jedź" w lokalizacjach: Błonie, Brwinów, Celestynów, Mińsk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Radom, Siedlce, Teresin i Żyrardów.

Radom: Utrzymanie lotniska kosztuje, płaci miasto

Ostatni rejsowy samolot odleciał z radomskiego lotniska pięć miesięcy temu. Tymczasem port trzeba utrzymywać. Tak jak 113 pracowników w nim zatrudnionych. Zwolnienie obsady nie wchodzi w grę, gdyż skutkowałoby to utratą certyfikatu lotniska, zgodnie z przepisami prawa lotniczego.

Trzy lotniska, trzy szanse na tytuł portu zapasowego dla CPK. Które zwycięży?

Radom, Łódź, Modlin – trzy porty lotnicze, które myślą o przejęciu low-costowego ruchu z Lotniska Chopina. Trzy lotniska, które mają szansę stać się portem zapasowym dla Centralnego Portu Komunikacyjnego. O to, które z nich ma największe szanse, by wygrać ten wyścig, zapytaliśmy eksperta lotniczego Dariusza Sawickiego z Uczelni Łazarskiego.

O most multimodalny w Pilicy

Przebudowa linii kolejowej nr 8 na odcinku Warka - Radom zbliża się wielkimi krokami. W ramach prac przewiduje się nie tylko remont starego, 84 letniego mostu kolejowego przez Pilicę, ale również budowę nowego na potrzeby drugiego tor. To...

Wydłuża się projektowanie modernizacji linii do Radomia. Będzie opóźnienie inwestycji?

Wydłuża się wykonanie dokumentacji dla modernizacji kluczowego na linii nr 8 odcinka Warka – Radom. Ministerstwo Infrastruktury wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje.;

Furgalski: Radom nie ma większego potencjału niż Modlin

Trzy argumenty przeciwko inwestowaniu w rozbudowę lotniska w Radomiu? Lokalizacja (lotnisko znajduje się blisko centrum miasta), dojazd i koszt. Wszystkie te czynniki, zdaniem Adriana Furgalskiego, wiceprezesa ZDG TOR, przesądzają o tym, iż jest to pomysł chybiony.
Subskrybuje zawartość