warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Radom

Port Lotniczy Radom: Jest nowy przetarg na rozbudowę drogi startowej

Pod koniec stycznia Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, właściciel radomskiego lotniska, unieważniło przetarg na przebudowę i wydłużenie drogi startowej na lotnisku Radom-Sadków. Jedyna złożona oferta nie mieściła się bowiem w budżecie inwestora. Teraz spółka wznawia postępowanie.

Pociągi PKP Intercity na trasie Warszawa – Radom podrożały? [sprostowanie]

Większość pociągów spółki PKP Intercity, które kursują obecnie z Warszawy do Radomia korzysta nie z najkrótszej trasy przez Warkę, lecz, w związku z jej remontem, z objazdu przez Idzikowice.;– W incydentalnym przypadku doszło z tego powodu do sprzedaży droższego biletu, ale spółka cały czas oferuje, bez względu na to jaką trasą pojedziemy, Bilety Taniomiastowe w obniżonej cenie;– wyjaśnia Agnieszka Serbeńska, rzecznik PKP Intercity.

Z Warszawy do Radomia przez Idzikowice, ale bilet jak przez Warkę

PKP Intercity poinformowały o wprowadzeniu zmian zasad ustalania opłat za przejazd pociągami pospiesznymi Twoje Linie Kolejowe (TLK) oraz InterCity (IC) w relacjach obejmujących odcinek Warszawa-Radom (w obu kierunkach).

Przetarg lotniska w Radomiu unieważniony. Co dalej?

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” poinformowało o unieważnieniu przetargu na przebudowę i wydłużeniu drogi startowej ;w systemie projektuj i buduj. Powód? Delikatnie rzecz ujmując, oczekiwania inwestora rozjechały się z realiami rynku.

Radom: PKP sprzedadzą dworzec. Autobusowy

PKP i PKS Radom planują wspólną sprzedaż budynku dworca autobusowego. Poprzednicy prawni funkcjonujących dziś spółek wybudowali obiekt w latach 90. Dziś nie jest on jednak potrzebny do prowadzenia podstawowej działalności żadnego z nich, a układ pomieszczeń sprawia, że trudno znaleźć najemców. Problemem pozostają także kwestie prawne, szczególnie własnościowe, a procedura sprzedaży ma je rozwiązać.

Radom: Budowa tuż-tuż. A gdzie zgoda środowiskowa?

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) poinformowało, że z początkiem tego roku lotnisko w Sadkowie zostało zamknięte dla cywilnych statków powietrznych. To pierwsze przymiarki do rozbiórki starej infrastruktury i budowy nowej. Pytanie, na jakiej podstawie działa inwestor?

Pociągi Łódź – Radom? Mazowsze nie mówi nie

Czy są perspektywy na odtworzenie bezpośrednich połączeń pasażerskich z Radomia do Łodzi? Samorządy obu regionów nie wykluczają takiej możliwości, ale na razie nie zaczęły się jeszcze formalne uzgodnienia.

Pożar pociągu relacji Radom-Warszawa

Kilka jednostek straży pożarnej gasiło ogień, który pojawił się w jednym z wagonów pociągu relacji Radom-Warszawa Wschodnia.

Dwóch zainteresowanych rozbudową lotniska w Radomiu

W czwartek 15 listopada otwarto oferty w postępowaniu na rozbudowę Portu Lotniczego Radom-Sadków. Do przetargu zgłosiło się dwóch potencjalnych wykonawców. Rozpiętość cen jest znaczna – najwyższa oferta opiewa na ponad 4,6 mln zł, najniższa – na 1,5 mln zł.

Rozpoczął się montaż nowej sieci trakcyjnej na linii radomskiej

Na trasie Warszawa – Radom planowo przebiegają prace na odcinku Czachówek – Warka. Rozbierane są stare perony i tory. Montowane są fundamenty nowej sieci trakcyjnej. Inwestycja, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. między Czachówkiem a Warką, za 216 mln zł współfinansowana jest ze środków UE.

Subskrybuje zawartość