warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Radom

Nikłe szanse na powrót porannego i nocnego pociągu z Radomia do Warszawy

W związku z kwestią braku pociągu dowożącego z Radomia do Warszawy na godzinę 6 oraz pociągu powrotnego po godzinie 22 resort Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa zwrócił się do spółki PKP Intercity o przeanalizowanie możliwości przetrasowania planowanego pociągu nocnego TLK „Karpaty” linią kolejową nr 8 przez Radom. Pociąg nocny „Karpaty” łączący Warszawę z Zakopanem, który kursował przez wiele lat, zapewniając możliwość dojazdu na godziny wczesnoporanne do Warszawy, kurortów górskich oraz powrót w godzinach późnowieczornych, obecnie nie kursuje po ww. linii.

Nieznana przyszłość rozbudowy Modlina. Zyska Port Lotniczy Radom?

Podczas gdy decyzja o rozbudowie portu lotniczego w Modlinie od miesięcy stoi pod znakiem zapytania, nieoczekiwanie pojawiła się propozycja przeniesienia lotniska z Modlina do… Radomia. – W Porcie Lotniczym Radom czeka cała masa ograniczeń, których w Modlinie nie ma. Nie rozumiem kompletnie tego pomysłu – komentuje ekspert Adrian Furgalski z ZDG TOR.

Lubelskie: Wykolejenie pociągu na stacji Stawy [zdjęcia] [aktualizacja]

Dzisiaj na stacji Stawy na granicy miejscowości Dęblin i Ryki (woj. lubelskie) doszło do wykolejenia pociągu towarowego. Spowodowało to przerwę w ruchu na linii nr 26 Łuków – Radom.

MIB: prace na odcinku Czachówek - Radom przebiegają bez zakłóceń

Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, uspokaja i wyjaśnia obecną sytuację w sprawie realizowanej inwestycji na linii kolejowej nr 8 w odpowiedzi na pytania posła Andrzeja Kosztowniaka z 17 sierpnia br.

Stacja Warka nie będzie bliżej miasta

Ruszyły prace na odcinku Warka-Radom linii kolejowej nr 8. Niestety, podczas modernizacji korekcie nie ulegnie lokalizacja stacji w Warce.

Łódzkie: Powrót osobowych Tomaszów – Radom? Najwcześniej w przyszłym roku

Po zakończeniu prac remontowych, które PKP PLK zamierza przeprowadzić na linii nr 22, istnieje możliwość przywrócenia regionalnego ruchu pasażerskiego między Tomaszowem Mazowieckim i Radomiem. Łódzki Urząd Marszałkowski uzależnia jednak taki krok od możliwości finansowych i wyników ewentualnych badań popytu. Z powodów prawnych warunkiem jest też porozumienie z samorządem województwa mazowieckiego, do którego należy Radom.

PLK wyremontują fragment linii Radom — Tomaszów Mazowiecki

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg w trybie „zaprojektuj i buduj” na przebudowę linii nr 22 Radom — Tomaszów Mazowiecki na odcinku Drzewica — Przysucha. W ramach tego samego postępowania wyłoniony będzie też wykonawca remontu łącznicy w Koluszkach.

PKP PLK zablokowały pociągi Intercity dla Radomia

W chwili obecnej pomiędzy Warszawą a Kielcami kursują 4 pary pociągów, w tym jedna kursująca przez Radom. Czy to się zmieni?

W przyszłości pociągi Warszawa – Kielce przez Radom co 2-3 godziny

PKP PLK przystępują powoli do modernizacji dalszych odcinków linii kolejowej nr 8 z Warszawy do Radomia. Tymczasem PKP Intercity uszczupla ofertę połączeń do Kielc przez Radom, co spotkało się z niezadowoleniem posła Andrzeja Kosztowniaka, który w tej sprawie wystosował interpelację do MIB-u. Resort zdradza jednak plany, że w przyszłości pociągów przez Radom do Kielc będzie więcej.

PKP PLK podpisały dwie umowy na modernizację linii do Radomia

Za około 646 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy na modernizację linii Warszawa – Radom. Efektem dla pasażerów będzie skrócenie czasu przejazdu i komfortowa obsługa na 13 przebudowanych stacjach i przystankach. PLK zwiększy poziom bezpieczeństwa m.in. na 31 przejazdach kolejowo – drogowych. 6 nowych wiaduktów dodatkowo usprawni ruch drogowy.

Subskrybuje zawartość