warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Rzeszów

Pociągi SKPL zajeżdżały wyjątkowo do Rzeszowa Głównego. Nie zabierały pasażerów

Na mocy kontraktu zawartego w grudniu zeszłego roku podwykonawca może obsługiwać połączenie do Łupkowa klasycznym składem wagonowym – zapewnia PKP Intercity. Tymczasem rozkład jazdy przewiduje jedynie siedem minut na zmianę czoła na stacji w Jaśle. Co więcej, przez kilka dni potrzebna była jeszcze jedna – tym razem w ogóle nieujęta w grafiku – zmiana kierunku jazdy: na stacji Rzeszów Główny, na której pociąg był... niedostępny dla podróżnych.

Rzeszów: Nie będzie zamknięcia ruchu kolejowego przez wiadukt nad Batorego

Ruch pociągów na ciągu E30 nie zostanie przerwany w związku z koniecznością przeprowadzenia przebudowy wiaduktu na terenie Rzeszowa. Prace mają rozpocząć się jeszcze w te wakacje, ale na razie PKP PLK nie informuje szczegółowo o zastępczej organizacji ruchu pociągów. Zarządca infrastruktury zapewnia jednak, że roboty będą etapowane tak, by cały czas zachowywać przejezdność przynajmniej jednego toru.

Rzeszów Główny: Kolejny etap przebudowy stacji [zdjęcia]

Prace przy modernizacji głównego dworca w Rzeszowie objęły jego część centralną. Niebawem z krajobrazu stacji zniknie zabytkowa kładka dla pieszych, której część zostanie przeniesiona na jedno z rzeszowskich osiedli. Zdjęcia dokumentujące obecny stan dworca zostały udostępnione przez naszego Czytelnika z grupy „Kolejowe Podkarpacie”.

SKPL dotarł do Sędziszowa Młp. Kolejny etap robót w Rzeszowie

Wakacyjny pociąg do Łupkowa odjeżdża obecnie z Sędziszowa Małopolskiego, a nie z Rzeszowa, zaś za szereg kursów regionalnych do Jasła i Boguchwały wprowadzono autobusową komunikację zastępczą. To efekt rozpoczęcia wraz z początkiem lipca kolejnego etapu przebudowy stacji Rzeszów Gł. Realizowana tam inwestycja warta jest ponad 200 mln zł.

Utrudnienia dla podróżnych na stacji PKP Rzeszów Główny. I nie tylko

W związku z rozpoczęciem prac przy przebudowie stacji PKP Rzeszów Główny podróżni muszą przygotować się na utrudnienia. Dostępne są dla nich m.in. tylko dwa perony.

Rzeszów Główny – rozpoczyna się przebudowa peronów

;Rozpoczyna się przebudowa centralnej części stacji;Rzeszów Główny. Dla podróżnych przygotowano czasowe, zmienione dojścia - informuje PKP PLK.

Rzeszów Główny – rozpoczyna się przebudowa peronów

Rzeszów Główny zyska lepszy standard obsługi podróżnych. Będą windy i komfortowe perony. Rozpoczyna się przebudowa centralnej części stacji. Dla podróżnych przygotowano czasowe, zmienione dojścia. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linei Kolejowe S.A. za 205 mln zł jest współfinansowana z POIiŚ.

Por Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o. z nowym zarządem

Rada Nadzorcza na posiedzeniu w dniu 19 czerwca 2019 r. przyjęła uchwały powołujące na wspólną 3-letnią kadencję Zarząd Spółki Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o. w następującym składzie:

Adam Hamryszczak – Prezes Zarządu
Michał Tabisz – Wiceprezes Zarządu

Nowo powołani członkowie Zarządu Spółki obejmą funkcje z dniem 22 czerwca br.

9 czerwca otwarcie nowego przystanku Rzeszów Zachodni [zdjęcia]

W niedzielę 9 czerwca podróżni skorzystają z nowego przystanku i peronu Rzeszów Zachodni.

Podróżni 9 czerwca na nowym przystanku Rzeszów Zachodni

Bliższy dostęp do kolei, peron dostosowany do potrzeb podróżnych i możliwość przejazdu w stronę Lublina i Stalowej Woli, to podstawowe korzyści z otwarcia nowego przystanku Rzeszów Zachodni. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycję w ramach przebudowy stacji Rzeszów Główny. Projekt współfinansowany z POIiŚ wart jest 205 mln zł netto.

Subskrybuje zawartość