warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Rzeszów

Lotnisko Rzeszów-Jasionka kolejny rok na plusie

Blisko 700 tys. pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. To najlepszy wynik w historii lotniska, uzyskany głównie dzięki wzrostowi ruchu na trasach krajowych i zwiększeniu liczby wakacyjnych lotów czarterowych.

Lotnisko w Jasionce obsłużyło w 2017 r. blisko 700 tys. pasażerów

Blisko 700 tysięcy pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. To najlepszy wynik w historii lotniska. Zdaniem prezesa portu Michała Tabisza to zasługa m.in. wzrostu ruchu na trasach krajowych i zwiększenia liczby wakacyjnych lotów czarterowych.

Sandomierz: Czy ruszy połączenie do Rzeszowa?

Władze Sandomierza wraz z samorządami województw świętokrzyskiego i podkarpackiego planują uruchomienie codziennego pociągu Sandomierz – Rzeszów. Być może nowe połączenie zostanie wprowadzone do rozkładu jazdy we wrześniu. Na razie trwają jednak negocjacje dotyczące finansowania jednej pary kursów.

PKP PLK chcą wydać 194 tysiące na promowanie dworca w Rzeszowie

PKP PLK ogłosiły przetarg na zaplanowanie i przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej dla projektu remontu dworca Rzeszów Główny. Na ten cel chcą przeznaczyć 194 tysiące złotych…

Podkarpacie wita pierwsze trzy pojazdy Elf2 [zdjęcia]

13 listopada do Rzeszowa dotarł pierwszy elektryczny zespół trakcyjny Elf2. 21 listopada odbyła się jazda trzech pojazdów w trakcji wielokrotnej z prędkością ok. 160 km/h na trasie Rzeszów-Dębica. Był to ostatni etap testów tych pociągów przed ich przekazaniem 27 listopada, 4 grudnia natomiast odbyła się oficjalna prezentacja ezt.

W Bieszczady nie dojeżdża żaden pociąg, nie ma też autobusów zastępczych

We wrześniu, na czas realizacji robót torowych między Boguchwałą a Czudcem, wprowadzono komunikację zastępczą na odcinku linii nr 106 Rzeszów – Jasło. Pociągi kursujące pomiędzy wymienionymi miastami powinny wrócić w czerwcu przyszłego roku. Żadna komunikacja kolejowa nie istnieje natomiast między na innych odcinkach.

Trzy Elfy 2 z Pesy dla Podkarpackiego po ostatnich testach [filmy i zdjęcia]

Prawie 160 km/h – tyle we wtorek przejechały w trakcji wielokrotnej trzy nowe Elfy 2 na trasie Rzeszów – Dębica.

Od połowy października autobusy zamiast pociągów PKP IC na czterech kolejnych liniach

Za pociągi na odcinkach Szczecin–Piła, Świdwin – Białogard, Zagórz – Jasło/Rzeszów oraz Ustroń Polana – Wisła Uzdrowisko PKP Intercity będzie musiało w połowie października uruchomić komunikację zastępczą. Przewoźnik opublikował zapytanie ofertowe w tej sprawie.

Jedna oferta w kosztorysie na przebudowę stacji Rzeszów Główny

Trwa przetarg Polskich Linii Kolejowych, który dotyczy zaprojektowania i wykonania robót budowlanych związanych z modernizacją stacji Rzeszów Główny. Prace mają pozwolić na zwiększenie komfortu obsługi pasażerów. Pojawią się przejścia podziemna, ale za to zniknie z krajobrazu stacji kładka nad peronami. Kontrakt jest wart prawie 230 mln zł brutto.

Nowe bezkolizyjne przejazdy nad E30. Dziś pierwszy

Na 1 września PKP Polskie Linie Kolejowe zaplanowały otwarcie nowego wiaduktu zapewniającego bezkolizyjne połączenie drogowe w Sędziszowie Małopolskim. Jeszcze we wrześniu obiekt umożliwiający bezkolizyjny przejazd zostanie otwarty w Dębicy – w tym przypadku będzie to tunel. Inwestycje zrealizowano w ramach modernizacji linii kolejowej E30 Kraków – Rzeszów. Zastąpią one przejazdy kolejowo-drogowe, usprawniając komunikację.
Subskrybuje zawartość