warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Rzeszów

Powstaje przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni [zdjęcia]

Przy Alei Wyzwolenia w Rzeszowie widać już perony przystanku Rzeszów Zachodni, który usprawni komunikację na trasach Kraków – Rzeszów i Ocice/Kolbuszowa – Rzeszów. Nowy obiekt ułatwi też podróże w aglomeracji, m.in. dojazd do dzielnicy Staromieście.

Elektryfikacja trasy kolejowej Ocice – Rzeszów

Kolej zapewni sprawniejsze podróże na Podkarpaciu oraz z Rzeszowa do Warszawy i Lublina. To będzie efekt elektryfikacji odcinka Ocice – Rzeszów oraz budowy mijanki w Majdanie Królewskim. Inwestycje realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe są warte 121 mln zł. Dziś podpisano umowę za 67 mln zł. Finansowanie zapewnia budżet państwa.

Będzie elektryfikacja trasy kolejowej Ocice – Rzeszów. Umowa podpisana

Kolej zapewni sprawniejsze podróże na Podkarpaciu oraz z Rzeszowa do Warszawy i Lublina. To będzie efekt elektryfikacji odcinka Ocice – Rzeszów oraz budowy mijanki w Majdanie Królewskim.

Tak zmienią się ED74. PKP Intercity opublikowały SIWZ dot. naprawy jednostek

Wczoraj dwie Edyty obsłużyły dodatkowe połączenia na trasie Rzeszów – Kraków. Jeszcze w starej, dobrze znanej odsłonie.

Edyty jadą dziś jako dodatki. Rzeszów – Kraków

W związku z wysoką frekwencją PKP Intercity uruchamiają dziś (4.11.2018) dwa dodatkowe pociągi w relacji Rzeszów Główny – Kraków Główny. Połączenia zostaną obsłużone jednostkami ED74.

Zakończyła się przebudowa wiaduktów w Ostrowie i Radymnie

Kontynuowane są prace na odcinku Munina – Żurawica na linii Rzeszów – Przemyśl. Przebudowane wiadukty kolejowe w Ostrowie i Radymnie od października służą nie tylko pociągom. Bezpieczniejsza jest komunikacja drogowa pod szerszymi i wyższymi obiektami kolejowymi.

PLK: Postępy prac na stacji Rzeszów

Kontynuowane są prace w zachodniej części stacji Rzeszów. 22 października rusza dalsza wymiana torów w rejonie Alei Wyzwolenia - informuje PKP PLK.

PLK rozpoczynają kolejny etap przebudowy stacji Rzeszów

PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuują inwestycję za ponad 200 mln zł, obejmującą przebudowę stacji Rzeszów wraz z budową dodatkowego przystanku Rzeszów Zachodni i przebudową mostów.

Podkarpackie ogłasza przetarg na nowe pociągi dla PKA

Województwo podkarpackie ogłosiło przetarg na tabor dla;Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Pociągi obsłużą m. in. nową linię kolejową, która ma połączyć z miastem Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka.

Rowerzysta wjechał pod szynobus. Nie przeżył

Nie żyje rowerzysta, który został potrącony przez szynobus relacji Stalowa Wola – Rzeszów. Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejedzie kolejowym w Jadachach pod Tarnobrzegiem – poinformowała podkarpacka Policja.
Subskrybuje zawartość