warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Rzeszów

Przetarg na projekt łącznicy na szlaku Krosno – Rzeszów

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na wykonanie projektu łącznicy, która skróci czas podróży pociągiem z Rzeszowa do Krosna i Sanoka. Budowa tej linii planowana jest na przyszłą perspektywę budżetową UE.

Ruszy projektowanie łącznicy Krosno - Rzeszów

PKP PLK ogłosiły przetarg na wykonanie projektu łącznicy kolejowej Jedlicze - Szebnie. Skróci ona znacząco czas podróży na trasie Krosno - Rzeszów.

Linia 71: Dwóch chętnych do robót na przejeździe drogowo-kolejowym

Trzeba wykonać dwa dodatkowe pasy ruchu na drodze w rejonie przejazdu kolejowego linii Ocice – Rzeszów. Jest dwóch chętnych. Przetarg realizuje PKP PLK.

Grupa PKP wierzy w przeznaczenie

Nie ustają problemy spółki PKP Intercity z obsługą linii niezelektryfikowanych we wschodniej Polsce. Na ramionach obsługi Rzeszów – Lublin – Łuków i Rzeszów – Zamość – Hrubieszów Miasto wciąż odwoływane są pociągi...

Rzeszów-Jasionka: Inteligentne zakupy na lotnisku dzięki Samsungowi

Firma Samsung po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje innowacyjne rozwiązanie, pozwalające lotniskom i współpracującym z nimi firmom zwiększać przychody z handlu. Pilotażowy projekt Portu Lotniczego Rzeszów i sieci Baltona wykorzysta narzędzia analityczne i cyfrowe nośniki reklamowe koreańskiego giganta.

Jasionka dostanie 6 mln zł na inwestycje

Decyzją radnych Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzyma 6 mln złotych na zakup 60 tys. udziałów w spółce, która zarządza lotniskiem. Pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje, w tym m.in. na dostosowanie lotniska do wymogów związanych z uruchomieniem połączenia do Nowego Jorku.

100 mln zł na elektryfikację trasy Ocice - Rzeszów

Szybsze i sprawniejsze podróże na trasie kolejowej nr 71 Ocice – Rzeszów będą efektem elektryfikacji linii. To kolejna inwestycja, która zwiększy przepustowość trasy, stworzy możliwości dla lepszych połączeń na Podkarpaciu a także między Rzeszowem a Warszawą czy Lublinem

Linia Ocice – Rzeszów zostanie zelektryfikowana. Jest przetarg

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na elektryfikację linii kolejowej nr 71 Ocice - Rzeszów. Szacunkowa wartość tego zamówienia bez VAT to 57,6 mln zł - poinformował w piątek zarządca kolejowej infrastruktury.

Jest przetarg na elektryfikację linii Ocice – Rzeszów. Koszt to nawet 70 mln zł

Zgodnie z zapowiedziami PKP PLK ogłaszają przetarg na elektryfikację linii nr 71 Ocice – Rzeszów. Szacunkowy koszt projektu i realizacji inwestycji to 70 mln zł brutto.;

System ERTMS zwiększy poziom bezpieczeństwa na linii Kraków – Rzeszów

Na trasie z Krakowa do Rzeszowa sprawniejsze podróże koleją i większy poziom bezpieczeństwa zapewni ERTMS – europejski system zarządzania ruchem kolejowym. PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały umowy na projekt wart ponad 89 mln zł, współfinansowany ze środków UE.
Subskrybuje zawartość