warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Rzeszów

Długa droga do całkowitej elektryfikacji trasy Lublin – Rzeszów

PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzi prace mające na celu poprawę połączenia kolejowego Lublin – Rzeszów. Efektem modernizacji trasy będzie elektryfikacja linii nr 71 oraz odcinka „sześćdziesiątki ósemki”. Roboty zakończą się w 2021 r.

Podkarpackie: Od 11 marca komunikacja zastępcza między Kolbuszową a Tarnobrzegiem

Korekta rocznego rozkładu jazdy to początek utrudnień na linii Ocice – Rzeszów Główny, wynikających z zamknięć torowych zaplanowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Przewozy Regionalne Oddział Podkarpacki poszukuje wykonawcy zamówienia na świadczenie usługi kolejowej komunikacji zastępczej.

Rzeszów: trzeci most i stacja w przebudowie

Sprawniejsze podróże będą efektem min. przebudowy trzech mostów w Rzeszowie. Gotowe są dwie konstrukcje, rozpoczyna się przebudowa ostatniego obiektu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują przebudowę stacji Rzeszów i budowę nowego przystanku Rzeszów Zachodni. To inwestycja za ponad 200 mln zł.

Trwa modernizacja torów i stacji w Rzeszowie [zdjęcia]

PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuują przebudowę stacji Rzeszów i budowę nowego przystanku Rzeszów Zachodni. Inwestycja za ponad 200 mln zł zapewni wygodniejsze podróże i obsługę na stacji i przystanku.

Rzeszów-Jasionka z połączeniem kolejowym. Przymiarki do budowy Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyło się pierwsze spotkanie, w którym wszystkie strony zaangażowane w budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej (PKA) omawiały zakres rzeczowy inwestycji. Zidentyfikowano problemy, zaś marszałek zadeklarował pomoc w realizacji inwestycji.

3,2 mld zł dofinasowania unijnego na przebudowę Węglówki i stacji Rzeszów Główny

28 grudnia, Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisało 11 umów o dofinansowaniu inwestycji.;Ponad 3,2 mld zł dofinansowania otrzymały PKP Polskie Linie Kolejowe na realizację dwóch inwestycji: przebudowę stacji Rzeszów Główny i Węglówki na odc. Chorzów Batory – Tarnowskie Góry – Karsznice – Inowrocław – Bydgoszcz – Maksymilianowo.;

Powstaje przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni [zdjęcia]

Przy Alei Wyzwolenia w Rzeszowie widać już perony przystanku Rzeszów Zachodni, który usprawni komunikację na trasach Kraków – Rzeszów i Ocice/Kolbuszowa – Rzeszów. Nowy obiekt ułatwi też podróże w aglomeracji, m.in. dojazd do dzielnicy Staromieście.

Elektryfikacja trasy kolejowej Ocice – Rzeszów

Kolej zapewni sprawniejsze podróże na Podkarpaciu oraz z Rzeszowa do Warszawy i Lublina. To będzie efekt elektryfikacji odcinka Ocice – Rzeszów oraz budowy mijanki w Majdanie Królewskim. Inwestycje realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe są warte 121 mln zł. Dziś podpisano umowę za 67 mln zł. Finansowanie zapewnia budżet państwa.

Będzie elektryfikacja trasy kolejowej Ocice – Rzeszów. Umowa podpisana

Kolej zapewni sprawniejsze podróże na Podkarpaciu oraz z Rzeszowa do Warszawy i Lublina. To będzie efekt elektryfikacji odcinka Ocice – Rzeszów oraz budowy mijanki w Majdanie Królewskim.

Tak zmienią się ED74. PKP Intercity opublikowały SIWZ dot. naprawy jednostek

Wczoraj dwie Edyty obsłużyły dodatkowe połączenia na trasie Rzeszów – Kraków. Jeszcze w starej, dobrze znanej odsłonie.
Subskrybuje zawartość