warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Sopot

Diagnostyka pojazdów kolejowych. Niezawodność – Bezpieczeństwo.

Diagnostyka pojazdów kolejowych. Niezawodność – Bezpieczeństwo. Pod takim hasłem 30 maja br. w siedzibie NOT w Warszawie odbyło się seminarium techniczne dotyczące badania;stanu technicznego układów hamulcowych oraz zawieszenia pojazdów kolejowych, a także diagnostyki stanów awaryjnych taboru realizowanej podczas przejazdu pociągu. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z firmą voestalpine SIGNALING Sopot. Wzięło w nim udział blisko 100 osób – przedstawicieli państwowych, samorządowych i prywatnych operatorów kolejowych, przedstawicieli Instytutu Kolejnictwa oraz SITK.

voestalpine SIGNALING Sopot – podsumowanie 2018 roku

Rozwój kolei w Polsce i chęć szybszego oraz bezpiecznego przemieszczania się za pomocą tego środka transportu wymusza na zarządcach infrastruktury konieczność inwestowaniaw urządzenia i systemy przystosowane do stawianych coraz wyższych wymagań, a na dostawcach ciągłe doskonalenie i rozwój produktów. voestalpine SIGNALING Sopot, chcąc sprostać oczekiwaniom klientów, od lat dokłada wszelkich starań, aby oferowane przez firmę systemy gwarantowały innowacyjność, niezawodność, trwałość a także bezpieczeństwo ruchu kolejowego. W ostatnim roku firma aktywnie współpracowała przy realizacji wielu inwestycji, o których kilka słów poniżej.

Tysiące liczników osi UniAC na sieci PKP PLK

Ponad 2200 punktów liczących opartych na systemach liczenia osi UniAC1 produkcji firmy voestalpine SIGNALING Sopot dostarczono i wbudowano na sieci PKP PLK S.A. w 2018 roku. Zdecydowana większość z blisko 70 okręgów nastawczych została wyposażona w systemy wykonane w podejściu „podłącz i używaj”. Systemy UniAC1 są coraz częściej i chętniej stosowane w trakcie fazowania robót budowlanych, umożliwiając kontrolę niezajętości odcinków i obwodów torowych przed zabudową docelowych urządzeń srk.

System liczenia osi UniAC1 zgodny z wymaganiami instrukcji Ie-120

Voestalpine;SIGNALING Sopot rozpoczęła dostawy systemów liczenia osi UniAC1, które w;całości spełniają wymagania nowej instrukcji PKP PLK S.A. Ie-120 „Wymagania;techniczne dla zapewnienia ochrony przed przepięciami i od wyładowań;atmosferycznych urządzeń sterowania ruchem kolejowym, łączności i dSAT”.

Samorządy chcą przejąć SKM-kę. Piszą list do ministra Adamczyka i PKP SA

Zarząd Stowarzyszenia Obszaru Metropolitalnego Gdańsk - Gdynia - Sopot wspiera działania Samorządu Województwa Pomorskiego, który chce uzyskać większościowe udziały w spółce PKP SKM w Trójmieście.

Licznik osi UniAC1 wykorzystywany w trakcie fazowania robót budowlanych

Firma voestalpine SIGNALING Sopot kontynuuje dostawy systemów liczenia osi UniAC1, które umożliwiają uruchomienie kontroli niezajętości odcinków i obwodów torowych w oparciu o licznik osi w poszczególnych fazach robót budowlanych.

Licznik osi UniAC1 wykorzystywany w trakcie fazowania robót budowlanych

Firma voestalpine SIGNALING Sopot kontynuuje dostawy systemów liczenia osi UniAC1, które umożliwiają uruchomienie kontroli niezajętości odcinków i obwodów torowych w oparciu o licznik osi w poszczególnych fazach robót budowlanych.

voestalpine SIGNALING Sopot Sp. z o.o. ze standardem IRIS (ISO/TS 22163:2017)

IRIS (International Railway Industry Standard) jest międzynarodowym standardem dla przemysłu kolejowego. ;Inicjatywa ;ta, poparta przez organizację UNIFE, ma celum.in. spełnienie specyficznych wymagań przemysłu kolejowego, zarówno strony operatorów jak i strony producentów, dotyczących wzrostu jakości. Firma z Sopotu (wcześniej TENS;Sp. z o.o.) – jako jedna z pierwszych w Polsce – otrzymała certyfikat na zgodność z nową normą ISO/TS 22163:2017, stanowiącą zbiór wytycznych do najnowszej wersji międzynarodowego standardu IRIS (ver. 3.0). Jednocześnie jest pierwszą w międzynarodowej grupie voestalpine AG, która przeszła certyfikację na zgodność z tym systemem.

Koncepcja „podłącz i używaj" systemu liczenia osi UniAC1

voestalpine SIGNALING Sopot dostarczyło w 2017 roku dla swoich klientów w Polsce ponad;50 systemów liczenia osi UniAC1 wykonanych w podejściu; „podłącz i używaj”, zwiększając w ten sposób niezawodność urządzeń w procesie eksploatacji oraz optymalizując koszty wykonawców robót budowlanych związane z projektowaniem, montażem, testowaniem i zabudową liczników osi w docelowych lokalizacjach.

Ponad 400 mln zł na węzły transportowe na Pomorzu

Na Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot powstaną 24 węzły, które pozwolą na pełniejszą integrację różnych systemów transportu zbiorowego. Szacunkowa wartość wszystkich projektów wynosi ok. 418 mln zł, z czego 209 mln zł stanowi dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dodatkowym 25 węzłem będzie Gdynia Chylonia finansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Zakres inwestycji obejmować będzie m.in. budowę przystanków, parkingów dla samochodów i rowerów, dróg dojazdowych, a także zakup nowych autobusów.

Subskrybuje zawartość