warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Sopot

voestalpine SIGNALING Sopot – podsumowanie 2018 roku

Rozwój kolei w Polsce i chęć szybszego oraz bezpiecznego przemieszczania się za pomocą tego środka transportu wymusza na zarządcach infrastruktury konieczność inwestowaniaw urządzenia i systemy przystosowane do stawianych coraz wyższych wymagań, a na dostawcach ciągłe doskonalenie i rozwój produktów. voestalpine SIGNALING Sopot, chcąc sprostać oczekiwaniom klientów, od lat dokłada wszelkich starań, aby oferowane przez firmę systemy gwarantowały innowacyjność, niezawodność, trwałość a także bezpieczeństwo ruchu kolejowego. W ostatnim roku firma aktywnie współpracowała przy realizacji wielu inwestycji, o których kilka słów poniżej.

Tysiące liczników osi UniAC na sieci PKP PLK

Ponad 2200 punktów liczących opartych na systemach liczenia osi UniAC1 produkcji firmy voestalpine SIGNALING Sopot dostarczono i wbudowano na sieci PKP PLK S.A. w 2018 roku. Zdecydowana większość z blisko 70 okręgów nastawczych została wyposażona w systemy wykonane w podejściu „podłącz i używaj”. Systemy UniAC1 są coraz częściej i chętniej stosowane w trakcie fazowania robót budowlanych, umożliwiając kontrolę niezajętości odcinków i obwodów torowych przed zabudową docelowych urządzeń srk.

System liczenia osi UniAC1 zgodny z wymaganiami instrukcji Ie-120

Voestalpine;SIGNALING Sopot rozpoczęła dostawy systemów liczenia osi UniAC1, które w;całości spełniają wymagania nowej instrukcji PKP PLK S.A. Ie-120 „Wymagania;techniczne dla zapewnienia ochrony przed przepięciami i od wyładowań;atmosferycznych urządzeń sterowania ruchem kolejowym, łączności i dSAT”.

Samorządy chcą przejąć SKM-kę. Piszą list do ministra Adamczyka i PKP SA

Zarząd Stowarzyszenia Obszaru Metropolitalnego Gdańsk - Gdynia - Sopot wspiera działania Samorządu Województwa Pomorskiego, który chce uzyskać większościowe udziały w spółce PKP SKM w Trójmieście.

Licznik osi UniAC1 wykorzystywany w trakcie fazowania robót budowlanych

Firma voestalpine SIGNALING Sopot kontynuuje dostawy systemów liczenia osi UniAC1, które umożliwiają uruchomienie kontroli niezajętości odcinków i obwodów torowych w oparciu o licznik osi w poszczególnych fazach robót budowlanych.

Licznik osi UniAC1 wykorzystywany w trakcie fazowania robót budowlanych

Firma voestalpine SIGNALING Sopot kontynuuje dostawy systemów liczenia osi UniAC1, które umożliwiają uruchomienie kontroli niezajętości odcinków i obwodów torowych w oparciu o licznik osi w poszczególnych fazach robót budowlanych.

voestalpine SIGNALING Sopot Sp. z o.o. ze standardem IRIS (ISO/TS 22163:2017)

IRIS (International Railway Industry Standard) jest międzynarodowym standardem dla przemysłu kolejowego. ;Inicjatywa ;ta, poparta przez organizację UNIFE, ma celum.in. spełnienie specyficznych wymagań przemysłu kolejowego, zarówno strony operatorów jak i strony producentów, dotyczących wzrostu jakości. Firma z Sopotu (wcześniej TENS;Sp. z o.o.) – jako jedna z pierwszych w Polsce – otrzymała certyfikat na zgodność z nową normą ISO/TS 22163:2017, stanowiącą zbiór wytycznych do najnowszej wersji międzynarodowego standardu IRIS (ver. 3.0). Jednocześnie jest pierwszą w międzynarodowej grupie voestalpine AG, która przeszła certyfikację na zgodność z tym systemem.

Koncepcja „podłącz i używaj" systemu liczenia osi UniAC1

voestalpine SIGNALING Sopot dostarczyło w 2017 roku dla swoich klientów w Polsce ponad;50 systemów liczenia osi UniAC1 wykonanych w podejściu; „podłącz i używaj”, zwiększając w ten sposób niezawodność urządzeń w procesie eksploatacji oraz optymalizując koszty wykonawców robót budowlanych związane z projektowaniem, montażem, testowaniem i zabudową liczników osi w docelowych lokalizacjach.

Ponad 400 mln zł na węzły transportowe na Pomorzu

Na Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot powstaną 24 węzły, które pozwolą na pełniejszą integrację różnych systemów transportu zbiorowego. Szacunkowa wartość wszystkich projektów wynosi ok. 418 mln zł, z czego 209 mln zł stanowi dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dodatkowym 25 węzłem będzie Gdynia Chylonia finansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Zakres inwestycji obejmować będzie m.in. budowę przystanków, parkingów dla samochodów i rowerów, dróg dojazdowych, a także zakup nowych autobusów.

Jest wykonawca modernizacji stacji SKM Sopot

PKP SKM Trójmiasto ogłosiło przetarg na modernizację układu torowego na stacji Sopot na linii nr 250. Wśród zainteresowanych znalazły się tylko dwie firmy.
Subskrybuje zawartość