warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Sosnowiec

Sosnowiec: Torowisko na Mariackiej i Żeromskiego do remontu. Będzie zielony tor

Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na remont torowiska tramwajowego w ciągu ul. Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu. Prace mają być prowadzone przy zachowaniu ruchu tramwajów. Na części trasy przewidziano zielone torowisko.

Będzie modernizacja dworca Sosnowiec Maczki, mimo wycofania się wykonawcy

Sosnowiec i PKP SA są zainteresowane współpracą przy przerwanej rewitalizacji zabytkowego dworca kolejowego Sosnowiec Maczki.

Sosnowiec: Za transport wysokiej jakości warto płacić wyższą składkę

Największym wyzwaniem dla komunikacji miejskiej w Zagłębiu i na Górnym Śląsku jest wprowadzenie wspólnej taryfy biletowej w całej metropolii – mówi w rozmowie z „Transportem Publicznym” podczas Kongresu Transportu Publicznego prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Zdaniem samorządowca powinno się wprowadzić także wspólne organizowanie sieci transportu publicznego. W samym Sosnowcu rozpoczyna się realizacja ambitnego programu rozbudowy i modernizacji sieci tramwajowej.

Sosnowiec: Przetarg na rozbudowę tramwaju na Zagórzu przesuwa się na 2018 r.

Tramwaje Śląskie przygotowują się do rozbudowy sieci. Jedną z inwestycji jest przedłużenie linii 15 kończącej obecnie na pętli Zagórze w Sosnowcu. Przetarg na realizację tego przedsięwzięcia na razie jednak przesunął się na przyszły rok.

Sosnowiec: Niebawem ma ruszyć przebudowa torów na Piłsudskiego

W przyszłym tygodniu Tramwaje Śląskie planują podpisać umowę przebudowę infrastruktury tramwajowej w Sosnowcu w ciągu ul. Piłsudskiego do drogi ekspresowej S86. W sumie prace obejmą odcinek ok. 2,6 km toru pojedynczego.

PKP nie mogły się zdecydować, rewitalizacji dworca nie będzie

P.A. Nova odstąpiła od umowy zawartej z PKP, która dotyczyła wykonania robót budowlano-montażowych dla zadania pn. "Rewitalizacja budynku zabytkowego dworca kolejowego Sosnowiec Maczki" - podała spółka w komunikacie.

Trzy oferty na przebudowę sieci trakcyjnej z Bukowna do Sławkowa

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz przebudowa sieci trakcyjnej na dwutorowej linii kolejowej nr 62 na odcinku od km 54,305 do km 60,658. Prace zostaną wykonane w ramach projektu „Prace na liniach kolejowych nr 62, 660 na odcinku Tunel – Bukowno – Sosnowiec Płd.”.

Sosnowiec będzie protestował przeciwko bezczynności PKP PLK

Prezydent Sosnowca zapowiada zainicjowanie protestu przeciw odłożeniu przez PKP PLK planów rozbudowy linii kolejowych w centralnej części woj. śląskiego. Argumentuje, że to cios dla planów budowy kolei metropolitalnej przez powstającą Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

PLK przebuduje sieć trakcyjną na linii 62

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz przebudowa sieci trakcyjnej na dwutorowej linii kolejowej nr 62 na odcinku od km 54,305 do km 60,658. Zostaną wykonane w ramach projektu „Prace na liniach kolejowych nr 62, 660 na odcinku Tunel – Bukowno – Sosnowiec Płd.”.

CTL Logistics wspiera koszykarki JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec

CTL Logistics przedłużył umowę partnerską z Klubem Sportowym JAS-FBG Sosnowiec, który ma w swojej historii wiele sportowych sukcesów

Subskrybuje zawartość