warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Sosnowiec

Utrudnienia w Sosnowcu po wypadku. Są opóźnienia pociągów

Pociągi przejeżdżające przez stację Sosnowiec Główny w czwartek mają co najmniej kilkunastominutowe opóźnienia.

Sosnowiec: Jeden chętny na budowę przedłużenia linii 15 na Zagórzu

Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w przetargu na budowę nowej trasy tramwajowej na Zagórzu. O zamówienie ubiega się tylko jeden wykonawca – firma NDI. Aby rozstrzygnąć postępowanie, spółka będzie musiała zwiększyć środki.

Wystawa taboru i festyn na Dzień Dziecka w Sosnowcu

Zbliża się nie lada gratka dla wszystkich fanów kolei. 2 czerwca na peronie I stacji kolejowej Sosnowiec Główny odbędzie się festyn pod hasłem "Bezpieczny Dzień Dziecka".

Coraz gorsze czasy przejazdu podczas modernizacji linii 62

Prace modernizacyjne PLK na linii nr 62;Tunel – Sosnowiec powodują coraz większe wydłużenie czasu przejazdu pociągów. Poprawa ma nastąpić od grudnia, a zakończenie prac planowane jest w 2020 roku.

PLK podpisała umowę na przebudowę stacji Olkusz

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę za ok. 1,6 mln zł na opracowanie dokumentacji przebudowy stacji Olkusz. To kolejna inwestycja na trasie Tunel – Sosnowiec, ułatwiająca podróże i przewóz ładunków min. z Małopolski na Śląsk. Łączna wartość projektu z KPK to prawie 300 mln zł.

Olkusz – stacja będzie nowoczesna

Zwiększy się komfort obsługi podróżnych na stacji Olkusz, sprawniej przejadą pociągi. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. szykują przebudowę stacji. Podpisano umowę
za ok. 1,6 mln zł na opracowanie dokumentacji. To kolejna inwestycja na trasie  Tunel – Sosnowiec, ułatwiająca podróże i przewóz ładunków min. z Małopolski na Śląsk. Łączna wartość projektu z KPK to prawie 300 mln zł

Sosnowiec: Wiadukt tramwajowy z wykonawcą. Linia 24 na krótszej trasie

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu wiaduktu tramwajowego wraz z torowiskiem w ciągu Narutowicza w Sosnowcu nad ul. 3 Maja i trasą linii 15. Prace wymuszą dalsze skrócenie linii 24.

Towary szybciej pojadą z Sosnowca do portów

Będzie sprawniejsza obsługa pociągów na stacji Sosnowiec Dańdówka. Z województwa śląskiego towary szybciej wyjadą w głąb kraju i do portów. Zwiększy się przepustowość linii towarowej, łączącej Dąbrowę Górniczą Towarową z katowickim węzłem kolejowym, Katowicami Muchowiec. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości 61 mln zł.

Jest umowa na stację Sosnowiec Dańdówka

PKP PLK podpisała umowę na modernizację stacji Sosnowiec Dańdówka o wartości 61 mln zł.

Sosnowiec: Do końca wakacji remont torowiska na Staszica. Trójkąt torowy bez zmian

Tramwaje Śląskie z własnych środków remontują blisko kilometrowy odcinek trasy tramwajowej na ul. Staszica do trójkąta torowego w rejonie skrzyżowania z ul. Okrzei. Tramwaje wrócą po wakacjach, choć okres ten może się wydłużyć w zależności od harmonogramu prac przy remoncie wiaduktu w ciągu ul. Narutowicza na wcześniejszym odcinku trasy linii 24.
Subskrybuje zawartość