warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Sosnowiec

Sosnowiec: Wiadukt tramwajowy z wykonawcą. Linia 24 na krótszej trasie

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu wiaduktu tramwajowego wraz z torowiskiem w ciągu Narutowicza w Sosnowcu nad ul. 3 Maja i trasą linii 15. Prace wymuszą dalsze skrócenie linii 24.

Towary szybciej pojadą z Sosnowca do portów

Będzie sprawniejsza obsługa pociągów na stacji Sosnowiec Dańdówka. Z województwa śląskiego towary szybciej wyjadą w głąb kraju i do portów. Zwiększy się przepustowość linii towarowej, łączącej Dąbrowę Górniczą Towarową z katowickim węzłem kolejowym, Katowicami Muchowiec. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości 61 mln zł.

Jest umowa na stację Sosnowiec Dańdówka

PKP PLK podpisała umowę na modernizację stacji Sosnowiec Dańdówka o wartości 61 mln zł.

Sosnowiec: Do końca wakacji remont torowiska na Staszica. Trójkąt torowy bez zmian

Tramwaje Śląskie z własnych środków remontują blisko kilometrowy odcinek trasy tramwajowej na ul. Staszica do trójkąta torowego w rejonie skrzyżowania z ul. Okrzei. Tramwaje wrócą po wakacjach, choć okres ten może się wydłużyć w zależności od harmonogramu prac przy remoncie wiaduktu w ciągu ul. Narutowicza na wcześniejszym odcinku trasy linii 24.

Sosnowiec: Wyremontują wiadukt tramwajowy na Narutowicza

Tramwaje Śląskie prowadzą przetarg na remont wiaduktu tramwajowego w ciągu Narutowicza w Sosnowcu nad ul. 3 Maja i trasą linii 15. Prace wymuszą dalsze skrócenie linii 24.

Sosnowiec: Wydłużą trasę tramwajową na Zagórzu. Ruszył przetarg

Tramwaje Śląskie rozpisały przetarg na budowę nowej trasy tramwajowej na Zagórzu w Sosnowcu jako przedłużenia linii 15. W sumie w ciągu nieco ponad dwóch lat od zawarcia umowy powstać ma ok. 3 km nowych torowisk.

Sosnowiec: Tramwaje wracają na Pogoń, prace ruszą w Konstantynowie

Dobiega końca modernizacja torowiska wzdłuż ulic Żeromskiego i Mariackiej w Sosnowcu. Od soboty 23 marca tramwaje wrócą na tę trasę, choć prace wykończeniowe będą kontynuowane. Z kolei od poniedziałku 25 marca rozpocznie się remont torowiska na ul. Staszica, co spowoduje już od soboty skrócenie trasy linii nr 24.

Jest umowa na nowe perony i przebudowę stacji Sławków

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały za 35 mln zł umowę na projekt i przebudowę stacji Sławków. Na prace na odcinku Sosnowiec Główny - Sławków przeznaczono od 2016 roku ponad 120 mln zł.

35 mln zł na nowe perony i przebudowę stacji Sławków

Stacja Sławków w Zagłębiu Dąbrowskim będzie wygodniejsza i bardziej funkcjonalna dla podróżnych. Lepszy dostęp dla osób o ograniczonej mobilności zapewnią pochylnie. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały za 35 mln zł umowę na projekt i przebudowę stacji. Na prace na odcinku Sosnowiec Główny - Sławków przeznaczono od 2016 roku ponad 120 mln zł.

Sosnowiec. Miasto chce płacić za taksówki, a nie za tramwaje

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński rozważa zastąpienie nocnych kursów autobusów i tramwajów… taksówkami. Miasto miałoby podpisać umowę z korporacją taksówkową i płacić za przejazdy pasażerów. Powodem jest poszukiwanie oszczędności.
Subskrybuje zawartość