warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Sucha Beskidzka

Wracają pociągi na trasę Skawina – Sucha Beskidzka. Na dwa miesiące

Od 9 grudnia pojedziemy do Zakopanego bez komunikacji zastępczej, modernizowaną linią nr 97 między Skawiną a Suchą Beskidzką. Pasażerowie skorzystają z nowych peronów, w Radziszowie i w Podolanach – informuje PKP PLK. Trwają kolejne prace na linii.

Kolejne prace na trasie do Zakopanego

Latem w podróży do Zakopanego pasażerowie korzystali z nowych peronów w miejscowościach Rzozów, Wola Radziszowska, Przytkowice i w stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. We wrześniu rusza kolejny etap inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych na trasie Skawina – Sucha Beskidzka.

Kolejne prace na trasie Kraków - Zakopane

Latem w podróży do Zakopanego pasażerowie korzystali z nowych peronów w miejscowościach Rzozów, Wola Radziszowska, Przytkowice i w stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. We wrześniu rusza kolejny etap inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych na trasie Skawina – Sucha Beskidzka.

Stowarzyszenie „Kolej Beskidzka” promuje region niezwykłym filmem

Stowarzyszenie „Kolej Beskidzka”, które od kilku lat stara się o rewitalizację i przywrócenie połączeń kolejowych na linii Żywiec – Sucha Beskidzka, zaprezentowało niezwykły film promocyjny zrealizowany z wykorzystaniem drona. Materiał ukazuje wybrane najpiękniejsze zakątki regionu zlokalizowane w sąsiedztwie trasy kolejowej, po której z roku na rok kursuje coraz więcej pociągów.

Oferty na linię Sucha Beskidzka – Chabówka przekroczyły kosztorys "tylko" o połowę

Pięć ofert wpłynęło w przetargu na;wykonanie prac na linii 98 Sucha Beskidzka – Chabówka. Wahają się w granicach 482 mln zł – 618 mln zł, przy kosztorysie na poziomie 317 mln zł brutto.;

„Halny” i „Ornak” przecierają szlak

Malowniczy górski odcinek dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, linii nr 97 Żywiec - Sucha Beskidzka, przemierzają ponownie pociągi PKP Inter City i Kolei Śląskich. TLK „Halny” relacji Bydgoszcz - Zakopane, w ramach letniej korekty rozkładu jazdy rozpoczął kursowanie w weekendy a od soboty, 23 czerwca do 2 września zapewni codzienną komunikację dalekobieżną, docierając pod Tatry najkrótszą kolejową łącznicą przez Podhale. Natomiast „Ornak” Kolei Śląskich, odjeżdża z Katowic w soboty i niedziele. Jego pasażerowie mają więc możliwość jednodniowych wyjazdów na Krupówki i pod Giewont. To sukces Stowarzyszenia „Kolej Beskidzka”, które dzięki zaangażowaniu jego działaczy uchroniło 35-km odcinek linii przed likwidacją, podejmując starania o powrót pociągów na trasę z Żywca do Suchej.

Od 22 czerwca pociągiem znów jeździmy do Zakopanego

Wracają pociągi na modernizowany odcinek linii Skawina - Sucha Beskidzka. W wakacje, podróżni skorzystają z bezpośrednich połączeń kolejowych na Podhale. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują inwestycję, zapewniającą szybsze i wygodniejsze podróże na trasie Kraków – Zakopane.

Do Zakopanego już bez przesiadki na autobus

Wracają pociągi na modernizowany odcinek linii Skawina - Sucha Beskidzka. W wakacje, podróżni skorzystają z bezpośrednich połączeń kolejowych na Podhale – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.

Na wakacje wrócą pociągi do Zakopanego

Podróżni skorzystają z bezpośrednich połączeń kolejowych na Podhale - wrócą pociągi na modernizowany odcinek linii Skawina – Sucha Beskidzka.

Rusza przetarg na remont linii do Chabówki

PLK ogłosiły przetarg na remont linii kolejowej Sucha Beskidzka – Chabówka. To ostatni z trzech podstawowych przetargów ogłaszanych dla realizacji inwestycji na trasach do stolicy Tatr. W realizacji są już prace za ponad pół miliarda na odcinki linii Skawina – Sucha Beskidzka i Chabówka – Zakopane.

Subskrybuje zawartość