warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Szanghaj

Chiny uruchomiły 440-metrowe pociągi dużych prędkości

Wydłużone pociągi "Fusin" będą kursować na linii Pekin-Szanghaj.

Superszybka kolej połączy dwa największe miasta w Chinach

Od przyszłego miesiąca oficjalnie rusza nowe szybkie połączenie na linii Pekin-Szanghaj. Zgodnie z projektem ze stolicy Państwa Środka do największego miasta w kraju będzie można pojechać w mniej niż 5 godzin.

Chiński pociąg dużych prędkości jako „jeżdżący hotel” [zdjęcia]

W sobotę na tory wyjechał nowy, szybki pociąg łączący dwa ważne miasta Chin – Pekin i Szanghaj. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pociąg ten zaprojektowano z myślą o osobach, które chciałyby zaznać odrobiny spokoju w podróży lub się przespać, pokonując trasę ok. 1300 km. Nic dziwnego, że Chińczycy nazwali go „jeżdżącym hotelem”.

Szanghaj. Bombardier dostarczył pierwszy Innovia APM 300

Do Szanghaju trafił pierwszy pociąg z serii 44, które w zeszłym roku zamówiła tamtejsza spółka Shanghai Shentong Metro. Pojazd o nazwie Innovia APM 300 ma zacząć wozić pasażerów jeszcze w tym roku.

Chiny: Szybkie pociągi wracają na szlaki

54 chińskie superszybkie pociągi CRH380BL, wyłączone z użytkowania z powodu dużego ryzyka zawodności, stopniowo wracają na linię Pekin-Szanghaj. W pierwszych dniach grudnia wszystkie pociągi powinny być z powrotem w użyciu.

Chiny wycofują 54 superszybkie pociągi

Pociągi serii CRH380BL zostaną wycofane z użytku trzy tygodnie po lipcowej katastrofie na linii Pekin - Szanghaj, w której zginęło 40 ludzi.

Pekin-Szanghaj: Zainteresowanie biletami niższe niż oczekiwano

Nowa linia kolejowa w Chinach najprawdopodobniej nie przyciągnęła tak wielu podróżnych, jak się spodziewano. Mogły się do tego przyczynić m. in. występujące awarie oraz katastrofa kolejowa, do której doszło 23 lipca.

Pekin - Szanghaj: Pasażerowie uwięzieni w wagonach

Dwa tygodnie po wielkim otwarciu połączeń na najdłuższej i najszybszej linii kolejowej na świecie pomiędzy Pekinem a Szanghajem pasażerowie zostali na kilka godzin uwięzieni w dusznych wagonach. Przyczyną była awaria zasilania - już druga od czasu otwarcia linii - podała agencja Reuters.

Chiny: Czy nowa linia kolejowa jest prawdziwym sukcesem?

Z wielkim hukiem zapowiadano otwarcie w Chinach linii kolejowej Szanghaj - Beijing. I rzeczywiście - linia przystosowana została do prędkości 380 km/h, a to robi wrażenie. Nowe połączenia mają być obsługiwane z prędkością 300 km/h. Taka prędkość wciąż daje imponujący czas przejazdu, ale nie lepszy, niż czas pociągów obsługujących linie w Japonii. Choć linia jest sukcesem, pewne sprawy rzucają cień na całe przedsięwzięcie.

Z Pekinu do Szanghaju w 4 godziny i 48 minut

W piątek Chińskie Koleje Państwowe CNR uruchomią regularne kursy pociągów na linii kolejowej Pekin - Szanghaj. Nowe, szesnastoczłonowe pociągi CRH380BL skonstruowane na bazie składu Velaro CN (następcy ICE3) pokonają 1318-kilometrową trasę w 4 godziny i 48 minut.
Subskrybuje zawartość