warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Szczecin

Zbliża się modernizacja linii do portów Szczecin i Świnoujście

Jeszcze w tym roku PKP PLK ogłosi przetargi na prace budowlane w ramach projektu poprawy dostępu kolejowego do portów w Szczecinie i Świnoujściu. A już teraz zarządca zamawia materiały do wykonania robót wyprzedzających.

Łódź: Jest umowa na tunel średnicowy. Początek prac jesienią

Przedstawiciele PKP PLK oraz Energopolu Szczecin jako lidera konsorcjum podpisali dziś umowę na zaprojektowanie i budowę tunelu średnicowego Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Żabieniec. To jeden z ważniejszych kontraktów podpisywanych w tej perspektywie budżetowej UE. Wartość umowy to 1,59 mld zł brutto. Podpisanie kontraktu odbyło się w komorze startowej przygotowanej za peronami stacji Łódź Fabryczna dla tarczy TBM, która wydrąży pierwszy odcinek przyszłego tunelu.

Szczecin z dofinansowaniem na nowe linie tramwajowe

Ponad 85 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej trafi do Szczecina na realizację trzech dużych projektów inwestycyjnych. Dzięki tym środkom powstaną nowe trasy tramwajowe wzdłuż ul. Arkońskiej, do pętli tramwajowej Mierzyn oraz w ciągu ul. Szafera.

Szczecin zbuduje linie tramwajowe zintegrowane z SKM

Budowa nowych linii tramwajowych w Szczecinie, dzięki dofinansowaniu, na które Piotr Krzystek, prezydent Szczecina podpisał 21 grudnia 2017 roku umowę to także element budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Nowa trasa w kierunku Mierzyna, torowisko na ulicy Szafera i sieć biegnąca nowym skrzyżowaniem al. Wojska Polskiego Arkońska będą służyły całej metropolii.

Lokomotywa PKP Intercity bez maszynisty przejechała 14 kilometrów [aktualizacja]

Za Zieloną Górą doszło do wykolejenia lokomotywy prowadzącej pociąg IC Światowid relacji Szczecin Główny – Katowice. Po wkolejeniu pojazd rozpoczął jazdę w kierunku Nowej Soli, nie było w nim jednak maszynisty…

Co z modernizacją linii Poznań – Szczecin?

Wciąż nie ma zasadniczego przetargu na modernizację odcinka Poznań – Szczecin. Ze względu na zastosowanie finansowania z mechanizmu CEF, prace muszą się tu zakończyć już w 2020 roku. PLK zapewnia, że nie ma zagrożenia dla inwestycji.

Szczecin: 26 węzłów przesiadkowych przy SKM

Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego wybuduje dla Szczecina 26 węzłów przesiadkowych w ramach realizacji Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Koszt inwestycji to 98 mln zł, ale miasto liczy na uzyskanie 70 mln zł dofinansowania. Cały projekt ma być gotowy w 2022 r.

Szczecin wybuduje węzły przesiadkowe przy przystankach SKM

Szczecin planuje budowę węzłów przesiadkowych przy przystankach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Na terenie całego miasta powstanie nowoczesna infrastruktura łącząca kolej z komunikacją publiczną oraz parkingami dla rowerów i samochodów.

26 węzłów przesiadkowych w ramach SKM Szczecin

Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego wybuduje 26 węzłów przesiadkowych, będących połączeniem przystanków kolejowych z przystankami komunikacji publicznej oraz parkingami dla rowerów i samochodów – poinformował w środę Urząd Miasta w Szczecinie.

Poseł chciałby bezpośredniego połączenia Szczecin – Grodno

Bezpośrednie połączenie kolejowe jest kluczowym elementem dla rozwoju Państwa w postępującej globalizacji gospodarczej – pisze w interpelacji do Ministra Rozwoju poseł Mieczysław Kazimierz Baszko.
Subskrybuje zawartość