warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Szczecin

SKM Szczecin z zatwierdzonymi nazwami przystanków i stacji [schemat]

Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, które koordynuje projekt Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, opublikowało schemat z nowymi nazwami przystanków i stacji. W tym miesiącu wykonawca ma natomiast rozpocząć prace na linii do Polic.

Fracht 2019: polski rząd stawia na rzeki

Nadchodzące lata to czas dużych  inwestycji portowych, które przyczyniają się do dalszego dynamicznego rozwoju transportu intermodalnego w Polsce. Plany rozwojowe Gdańska, Gdyni i zespołu Szczecin – Świnoujście przewidują rozbudowę portów w ich częściach lądowych. Wszędzie będziemy mieć do czynienia z dużymi, wielomiliardowymi przedsięwzięciami. Zgodnie z założeniami sfinalizowanie wymienionych inwestycji będzie mieć miejsce do 2030 roku.

Ruszyło połączenie lotnicze Szczecin – Kraków

Wczoraj (2 kwietnia) niskokosztowy przewoźnik Ryanair uruchomił połączenie z Portu Lotniczego Szczecin do lotniska w Krakowie. W przyszłości tras krajowych z Pomorza Zachodniego może być więcej – Goleniów stara się o uruchomienie tras do Katowic czy Rzeszowa.

To już pewne. Miliony euro na projekty transportowe, w tym SKM Szczecin i tabor dla KM i IC

Komisja Europejska potwierdziła unijny wkład dla kolejnych dziewięciu projektów realizowanych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, w tym budowę autostrady A2, drogi ekspresowej S3 oraz S7. Łączne dofinansowanie wyniesie 842,6 mln euro.

Torpol najwyżej oceniony w aukcjach na kolej do Portu Szczecin-Świnoujście

Oferty firmy Torpol zostały najwyżej ocenione w obu aukcjach elektronicznych PKP PLK prowadzonych w ramach przetargów przewidujących poprawę dostępu kolejowego do portów morskich w Szczecinie i Świnoujściu. Niemniej jednak, propozycje spółki nadal znacznie przekraczają budżet, który inwestor planuje przeznaczyć na realizację tych projektów.

Regiobohaterka Przewozów Regionalnych w Kołobrzegu

W plebiscycie Polregio, zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Regiobohaterką województwa zachodniopomorskiego została Ewelina Nowak. Pierwszy pociąg z jej wizerunkiem wyjechał 18 marca 2019 roku o godzinie 9:53 ze stacji Kołobrzeg do stacji Szczecin Główny – informuje przewoźnik.

Finał kampanii REGIObohater – pociąg z wizerunkiem Eweliny Nowak wjeżdża na tory

W plebiscycie POLREGIO, zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, REGIObohaterem województwa zachodniopomorskiego została  Ewelina Nowak. Pierwszy pociąg z jej wizerunkiem wyjechał  18  marca 2019 roku o godzinie 9:53 ze stacji Kołobrzeg do stacji Szczecin Główny.

Szczecin z czterema ofertami na przebudowę torów tramwajowych w centrum

Szczecin otworzył oferty w przetargu na przebudowę infrastruktury tramwajowej w dwóch istotnych węzłach – na pl. Szarych Szeregów oraz skrzyżowaniu Wyszyńskiego z Nabrzeżem Wieleckim. Wystartowały cztery firmy z ofertami przekraczającymi kosztorys zamawiającego.

175. rocznica powstania linii Szczecin – Berlin z parowozem!

Kilkaset osób zebrało się na szczecińskim Dworcu Głównym, aby zobaczyć historyczny pociąg z parowozem, jadący z Berlina do Szczecina. Skład pokonał ponad 130-kilometrową trasę z okazji 175. rocznicy powstania linii kolejowej Szczecin-Berlin.

Olga Nowak członkiem zarządu DB Port Szczecin

Olga Nowak została powołana na stanowisko członka zarządu DB Port Szczecin sp. z o.o. 11 marca. Kandydatura Olgi Nowak została wyłoniona w drodze przeprowadzonego procesu rekrutacyjnego. Olga Nowak jest absolwentem Wydziału Matematyczno-Fizycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Z grupą DB Cargo Polska związana jest od 2010 roku, kiedy to objęła funkcję Kierownika Projektu.

Subskrybuje zawartość