warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Szczecin

Szczecin Główny z windami i kładką. Koniec prac w przyszłym roku

Trwają intensywne prace na stacji Szczecin Główny. W 2019 r. pasażerowie w pełni skorzystają z przebudowanej stacji, która będzie pozbawiona barier architektonicznych. PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują wygodne dojścia do peronów, windy, monitoring i nowe oświetlenie. Wartość prac to prawie 74 mln zł.

Szczecin Główny po nowemu. Z windami i kładką

Trwają intensywne prace na stacji Szczecin Główny. W 2019 r. pasażerowie w pełni skorzystają z funkcjonalnej i pozbawionej barier architektonicznych stacji – podały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Korytarz transportowy Bałtyk-Adriatyk rozszerza się o Port Ystad

Na przełomie lutego i marca br. w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyło się spotkanie okrągłego stołu, które dotyczyło zabezpieczenia odpowiedniej infrastruktury dla rosnących ilości ładunku między Szwecją a korytarzem transportowym Bałtyk-Adriatyk; rejon korytarza rozciąga się od północnych Włoch przez Bratysławę i Wiedeń po Szczecin i Świnoujście.

Jest zielone światło dla modernizacji trasy Berlin-Szczecin

Od rozkładu jazdy 2023/2024 mieszkańcy Szczecina będą mogli dojechać do Berlina w komfortowych warunkach i bez przesiadek, w czasie 90 minut. Niemcy zgodzili się na elektryfikację oraz wybudowanie drugiego toru na odcinku Passow – Szczecin, o co od dawna zabiegały polskie władze.

Warszawa – Szczecin w trzy i pół godziny?

Senator Grzegorz Napieralski apeluje o;budowę Kolei Dużych Prędkości z Warszawy w kierunku Szczecina. Rząd odpowiada, że plan budowy CPK zakłada pokonanie tej trasy w trzy i pół godziny.

PLK przebuduje stację Szczecin Gumieńce

PKP PLK rozpisały przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dotyczących przebudowy układu torowego na stacji Szczecin Gumieńce.

PLK chce zmienić decyzję środowiskową dla linii Poznań – Szczecin

To PKP PLK wybrały wariant modernizacji linii Poznań – Szczecin z obniżeniem prędkości na odcinku biegnącym przez Puszczę Notecką. Inwestor chce teraz zmienić decyzję środowiskową i podnieść prędkość pociągów do 160 km/h – jeszcze przed zakończeniem modernizacji.

Elektryfikacja PKM i budowa SKM Szczecin wygrały konkurs o dofinansowanie

CUPT rozstrzygnął trzeci konkurs na projekty do dofinansowania z funduszy unijnych. Tym razem do wzięcia było ponad 1,2 miliarda złotych z przeznaczeniem na infrastrukturę kolei miejskiej. Niestety, na razie będzie można wydać tylko połowę środków.

Drugi tor na trasie Berlin - Szczecin juz za kilka lat?

Premier Brandenburgii Dietmar Woitke ponownie opowiedział się za dwutorową rozbudową trasy Berlin-Szczecin - informuje dziennik Märkische Oderzeitung. Jeśli rząd federalny nie znajdzie środków na to przedsięwzięcie, kosztami podzielą się Berlin i Brandenburgia

Rusza pilotaż SKM Szczecin. Więcej pociągów do Goleniowa i Gryfina

Trzy nowe połączenia Szczecina i Goleniowa, sześć na trasie Szczecin – Gryfino. Marszałek Województwa we współpracy z gminami w marcu uruchomi nowe pociągi w ramach pilotażu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Ma to usprawnić to podróż do podszczecińskich miejscowości, jak i dojazd z nich do stolicy województwa.
Subskrybuje zawartość