warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Szczecin

Poznań – Szczecin po kawałeczku. Jest przetarg na srk do Wronek

Wciąż nie znamy wykonawców modernizacji linii pomiędzy Poznaniem a Szczecinem, która musi się skończyć w 2020 roku. Na razie PLK rozpisała przetarg na budowę systemu sterowania ruchem i sieci telekomunikacyjnej, ale tylko na odcinku Poznań – Wronki.

Wideorelacja z konferencji NAVIRAIL 2017

Zachęcamy do obejrzenia reportażu wideo z dwudniowej konferencji NAVIRAIL, która odbyła się w październiku w Szczecinie. Spotkanie było okazją do dyskusji o portach morskich Szczecin i Świnoujście, o planach rozwoju żeglugi śródlądowej oraz przewozach towarów koleją.

Ostatni etap przebudowy Szczecina Głównego przed nami

PKP PLK podpisały umowę na ostatni etap modernizacji stacji Szczecin Główny za prawie 58 mln zł netto. Zakończenie prac zaplanowano na 2019 roku.

W pełni zmodernizowana stacja Szczecin Główny gotowa w przyszłym roku

Dzisiaj PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na ostatni etap modernizacji za prawie 58 mln zł netto. Po zakończeniu prac już w przyszłym roku stacja Szczecin Główny będzie lepiej przygotowana do obsługi pasażerów i pozbawiona barier architektonicznych.

DB Port Szczecin zatrudni operatorów i logistyków

Przedsiębiorstwa z branży transportowej narzekają na brak kadr. Daniel Saar, członek zarządu DB Port Szczecin opowiada o wypracowanych przez spółkę sposobach na pozyskanie fachowców, m.in. poprzez współpracę ze szkołami i uczelniami.

Łódzki tunel średnicowy: KIO oddaliła odwołania

Oba odwołania od wyników przetargu na budowę łódzkiego tunelu średnicowego zostały oddalone przez Krajową Izbę Odwoławczą. Oznacza to, że umowa ze zwycięskim konsorcjum firm Energopol Szczecin i PBDiM Mińsk Mazowiecki może zostać podpisana jeszcze w tym roku. Wybrany wykonawca uspokaja, że procedury odwoławcze nie zagrażają terminowemu zakończeniu inwestycji.

Przy sprawnych szlakach kolejowych Szczecin i Świnoujście przeładują trzy razy więcej towarów

Według Rafała Zahorskiego, eksperta z branży TSL, mieszkańców zachodniej Polski zasmucił fakt „okrojenia” w 2016 r. Krajowego Programu Kolejowego z projektu modernizacji korytarza C-E 59, w którym znajduje się linia nr 273, zwana „Nadodrzanką”.

J. Engelhardt liczy na przyspieszenie prac na Nadodrzance

Juliusz Engelhardt, dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, jest zdania, że kolej powinna zwiększyć swój udział w obsłudze transportowej zespołu portów Szczecin i Świnoujście.

Na rozwoju intermodalu skorzystają porty Szczecin i Świnoujście

Jerzy Materna, podsekretarz stanu w resorcie gospodarki morskiej, przedstawia plany wskrzeszenia żeglugi rzecznej. Za rok będą znane ostateczne wyniki studium wykonalności dla planowanych inwestycji.

Wraca temat połączeń Szczecin – Warszawa

Co jakiś czas temat połączeń kolejowych Szczecina z Warszawą powraca. A konkretniej braku tych połączeń. Uwagę na to zwracają także posłowie.
Subskrybuje zawartość