warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Tomaszów Mazowiecki

Łódzkie chce zakontraktować przewozy kolejowe do 2030 r.

W pierwszej połowie listopada Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego opublikował kilka ogłoszeń dotyczących zamiaru zakontraktowania przewozów kolejowych na okres do 10 lat. Dotyczą one wszystkich obsługiwanych obecnie połączeń, a także linii komunikacyjnych z Łodzi przez Zduńską Wolę do Poddębic oraz do Chorzewa-Siemkowic z odnogami w kierunku Częstochowy do Kłobucka. Wymieniona jest także trasa z Łodzi przez Tomaszów Mazowiecki do Drzewicy i Radomia.

Opoczno: Pięć dni bez pociągów regionalnych

Przez pięć dni pod koniec października nieczynna będzie linia kolejowa nr 25 na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Opoczno. Przewozy Regionalne uruchomią wówczas autobusową komunikację zastępczą. Powodem zamknięcia są prace na jednym z przejazdów kolejowych, które pierwotnie planowano zrealizować w zeszłym tygodniu.

W 3 lata po remoncie linii Tomaszów Mazowiecki - Spała pociągi przyspieszą

Okazjonalne pociągi z Tomaszowa Mazowieckiego do Spały pojadą w tym roku znacznie szybciej. Wynika to jednak z prac przeprowadzonych już trzy lata temu, kiedy PKP PLK wykonała remont wart 430 tys. zł. Kasy sprzedają już bilety na kursy dowożące na dożynki prezydenckie, które odbędą się już w najbliższy weekend.

Do Spały w ramach cyklu „Pociągiem w Łódzkie”?

Nieco bardziej realny wydaje się powrót letnich pociągów turystycznych na nieczynną linię nr 53 Tomaszów Mazowiecki – Spała. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego chciałby skierować tam bowiem jeden z kursów z cyklu „Pociągiem w Łódzkie”. Nie ma jednak raczej szans na to, by samorząd wojewódzki wsparł przewoźnika w uruchamianiu połączeń regularnych.

Tomaszów Mazowiecki – Spała: Czy ruszą kolejowe przewozy turystyczne?

Czy w tym roku pociągi z Łodzi dotrą ponownie przez Tomaszów Mazowiecki do Spały? Łódzki oddział Przewozów Regionalnych rozważa możliwość ponownego uruchomienia sezonowych kursów weekendowych do znanej miejscowości uzdrowiskowej. Uzależnia jednak ostateczną decyzję m.in. od pozyskania dofinansowania zewnętrznego i pomyślnej współpracy z lokalnym samorządem gminnym, choć w przeszłości zdarzało się, że prowadził kursy komercyjnie.

Łódzkie: Dlaczego odbudowę musi poprzedzić okres ograniczenia oferty?

Zauważenie przez samorządy wojewódzkie z Łodzi i Kielc dużego potencjału przewozowego w odcinku linii kolejowej Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko-Kamienna każe zadać pytanie o przyczyny całkowitego zaniechania jego obsługi. Od niemal dekady nie kursują tam żadne pociągi pasażerskie, a oferta w ostatnim okresie funkcjonowania nie przystawała do realiów ówczesnego rynku transportowego. Po modernizacji rolę kolei trzeba będzie więc – po raz kolejny – budować od zera.

ŁKA pojedzie do Opoczna. Po elektryfikacji linii nr 25

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił dziś przetarg na opracowanie dokumentacji na elektryfikację linii nr 25 na odcinku Tomaszów Mazowiecki - Opoczno.

Coraz bliżej elektryfikacji linii do Opoczna

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji na elektryfikację linii nr 25 na odcinku Tomaszów Mazowiecki - Opoczno. Inwestycja ma zostać zrealizowana w latach 2019-2020. Szacowany koszt to blisko 40 mln zł. Projekt zostanie dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego WŁ.

Polregio znów oficjalnym przewoźnikiem dożynek prezydenckich w Spale

W dniu dzisiejszym Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, podpisały porozumienie z Kancelarią Prezydenta RP, na mocy którego po raz drugi zostały oficjalnym przewoźnikiem Dożynek Prezydenckich. Odbędą się one w dniach 16 – 17 września w Spale. Z tej okazji, dla uczestników uroczystości, uruchomiony zostanie pociąg specjalny na trasie Łódź Kaliska – Tomaszów Mazowiecki – Spała.

PLK wyremontują fragment linii Radom — Tomaszów Mazowiecki

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg w trybie „zaprojektuj i buduj” na przebudowę linii nr 22 Radom — Tomaszów Mazowiecki na odcinku Drzewica — Przysucha. W ramach tego samego postępowania wyłoniony będzie też wykonawca remontu łącznicy w Koluszkach.

Subskrybuje zawartość