warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Toruń

Toruń ponownie… rozstrzyga przetarg na tramwaj na al. Jana Pawła II

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu ponownie, po dwóch miesiącach, wskazał zwycięzcę przetargu na przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu al. Jana Pawła II i Wałów Sikorskiego. W ramach inwestycji powstanie wydzielony pas autobusowo-tramwajowy, a także nowy odcinek torowiska między pl. Niepodległości a pl. Artylerii Polskiej. Po raz kolejny zwycięzcą została Balzola.

Toruń szuka inżyniera kontraktu do wielkiego projektu tramwajowego

Miejski Zakład Komunikacyjny w Toruniu ogłosił przetarg na inżyniera kontraktu dla szeregu projektów związanych z budową stacji do ładowania elektrobusów, modernizacją infrastruktury tramwajowej, a także budową nowej trasy tramwajowej do osiedla JAR. Realizacja umowy upływa w 2023 r.

Pokaz działań w sytuacji kryzysowej Arrivy i służb

W dniu dzisiejszym przewoźnik Arriva we współpracy z jednostkami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia, Straży Ochrony Kolei oraz Lasami Państwowymi, przeprowadził pokaz działań w sytuacji kryzysowej, zagrażającej życiu i zdrowiu pasażerów na pokładzie pociągu specjalnego w miejscu Olek na linii kolejowej Toruń Wschód – Olek – Zamek Bierzgłowski.

Toruń i Wrocław ze środkami na tramwaje

Komisja Europejska zatwierdziła dofinansowanie dla projektów tramwajowych w Toruniu i we Wrocławiu. W obu miastach pojawią się nowe tramwaje, a projekt toruński zakłada także modernizację i rozbudowę torowisk oraz zakup autobusów.

Łódź – Toruń: Dwa nowe kursy PolRegio

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego po długich negocjacjach z regionem łódzkim potwierdza, że w grudniu w rozkładzie jazdy pojawi się druga para pociągów relacji Toruń Główny – Łódź Kaliska. Uruchomione zostanie też nowe połączenie z Włocławka do Kutna, które uzupełni ofertę w godzinach popołudniowych powrotów ze szkół. Pracującym łatwiej ma być natomiast dojechać pociągiem na drugą zmianę do Włocławka.

Część pociągów Warszawa – Bydgoszcz przez Iławę. Cena ta sama, czas nawet lepszy

Dość niezwykle będzie wyglądała trasa części pociągów, które w nowym rozkładzie jazdy połączą Warszawę z Bydgoszczą. Pojadą okrężną trasą przez Iławę, a mimo to ich czas jazdy będzie krótszy lub podobny do pociągów, które pojadą najkrótszą linią przez Sochaczew, Włocławek i Toruń Główny.

PKP PLK: 1500 km nowych linii do obsługi CPK

Budowa CPK będzie wiązała się z powstawaniem nowych linii kolejowych. Nowych tras KDP (ale raczej o prędkości 250 km/h) doczekają się np. Warszawa, Łódź, Trójmiasto, Bydgoszcz, Toruń oraz Wrocław (niekoniecznie po śladzie „Ygreka”). Trasy do Poznania, Szczecina, Białegostoku i Lublina oraz CMK czeka natomiast dalsza modernizacja – takie wstępne założenia przedstawił podczas Kongresu 590 prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Dodatkowy pociąg dla mieszkańców na trasie Kutno - Łódź

Jak poinformował Nas jeden z mieszkańców wojewódzka łódzkiego, w nowym rozkładzie jazdy PKP 2017/2018 pojawią się 2 bezpośrednie pociągi osobowe w relacji Toruń - Włocławek - Łódź, zatrzymujące się na każdej stacji. Na tą chwilę obecnie kursuje tylko jeden pociąg. Od nowego rozkładu dwa nowe kursy będą obsługiwane przez Przewozy Regionalne.

Toruń: Trwa przebudowa Krowiego Mostka

W maju br. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu podpisał umowę z wykonawcą projektu i przebudowy ulicy Wiślanej od ul. Poznańskiej do ul. Nieszawskiej. W jej ramach zmodernizowany zostanie również Krowi Mostek.

Łódź – Toruń: Kujawsko-pomorskie też chce rozbudowy oferty

Wszystko wskazuje na to, że oferta połączeń regionalnych z Łodzi do Torunia zostanie rozbudowana o drugą parę kursów. Samorządy województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego porozumiały się bowiem wstępnie w zakresie kształtu przyszłorocznej oferty na tej trasie. Obecnie trwa końcowa faza konstrukcji rozkładu jazdy.
Subskrybuje zawartość