warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Toruń

Pociąg papieski ponownie w województwie kujawsko-pomorskim [zdjęcia]

Również w 2018 roku Pociąg Papieski pojawił się na torach województwa kujawsko-pomorskiego. Przewozy Regionalne, udostępnił ten specjalny skład mieszkańcom województwa, którzy mogli go dziś nie tylko zwiedzać, ale i podróżować nim na trasie Bydgoszcz – Toruń.

Będzie dodatkowa para pociągów Toruń – Włocławek

Ministerstwo Infrastruktury wystąpiło do Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z prośbą o stanowisko w sprawie dodatkowych połączeń na trasie Toruń Główny - Włocławek.

Przewozy Regionalne odebrały cztery Elfy 2

W piątek, 16 marca na dworcu Toruń Główny odbyło się uroczyste przekazanie czterech nowych kolejowych składów elektrycznych typu elf 2, które będą obsługiwać połączenia pasażerskie w naszym regionie. Tabor wyprodukowany w bydgoskich zakładach Pesa zakupiła spółka Polregio - Przewozy Regionalne. W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

Część pociągów Warszawa – Toruń wciąż będzie jeździć przez Iławę

Poseł Paweł Szramka zapytał w Ministerstwie Infrastruktury o pociągi, które obecnie łączą Bydgoszcz i Toruń z Warszawą. Część z nich obecnie kursuje objazdową trasą przez Iławę.

Zmiany na trasie Warszawa – Bydgoszcz. Ale część pociągów nadal przez Iławę

W związku z prowadzonymi przez PKP PLK pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej nr 18 pociągi dalekobieżne PKP Intercity między Bydgoszczą a Warszawą trasowane są objazdem przez Toruń Wsch., Jabłonowo Pomorskie i Iławę Gł.

Toruń podpisał umowę z Balzolą na budowę i przebudowę torowiska w Centrum

Przed kilkoma dniami MZK Toruń podpisał umowę z Balzolą na projekt i budowę nowego odcinka torowiska tramwajowego w ciągu al. Jana Pawła II i przebudowę przylegających odcinków tras tramwajowych z układem drogowym. Inwestycja ma zakończyć się w 2020 r.

To będzie pracowity rok dla MZK Toruń. Nowe trasy tramwajowe, nowe pojazdy

Budowa nowej linii tramwajowej na tzw. osiedle Jar, przebudowa placu Rapackiego wraz z budową nowego węzła przesiadkowego, modernizacja torowisk, zakup nowych tramwajów i ekologicznych autobusów, remonty taboru – pracowicie zapowiada się rok 2018 dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.

Toruń ponownie… rozstrzyga przetarg na tramwaj na al. Jana Pawła II

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu ponownie, po dwóch miesiącach, wskazał zwycięzcę przetargu na przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu al. Jana Pawła II i Wałów Sikorskiego. W ramach inwestycji powstanie wydzielony pas autobusowo-tramwajowy, a także nowy odcinek torowiska między pl. Niepodległości a pl. Artylerii Polskiej. Po raz kolejny zwycięzcą została Balzola.

Toruń szuka inżyniera kontraktu do wielkiego projektu tramwajowego

Miejski Zakład Komunikacyjny w Toruniu ogłosił przetarg na inżyniera kontraktu dla szeregu projektów związanych z budową stacji do ładowania elektrobusów, modernizacją infrastruktury tramwajowej, a także budową nowej trasy tramwajowej do osiedla JAR. Realizacja umowy upływa w 2023 r.

Pokaz działań w sytuacji kryzysowej Arrivy i służb

W dniu dzisiejszym przewoźnik Arriva we współpracy z jednostkami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia, Straży Ochrony Kolei oraz Lasami Państwowymi, przeprowadził pokaz działań w sytuacji kryzysowej, zagrażającej życiu i zdrowiu pasażerów na pokładzie pociągu specjalnego w miejscu Olek na linii kolejowej Toruń Wschód – Olek – Zamek Bierzgłowski.
Subskrybuje zawartość