warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Warszawa

Warszawa: nowe bramki w metrze. Będą czytały kody QR

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na budowę nowych bramek na pięciu stacjach metra. Będą one wyposażone w czytnik kodów QR. Na każdej głowicy zostanie zainstalowana jedna nowa, szeroka bramka.

Warszawa: Bliżej do nowego Dworca Południowego

Zarząd Transportu Miejskiego 26 kwietnia podpisał umowę na wykonanie koncepcji węzła komunikacyjnego Dworzec Południowy. To kolejny krok w kierunku przebudowy obszaru przy alei Wilanowskiej, który będzie stanowił nowoczesny punkt przesiadkowy.

Mniej tanich biletów na Pendolino? Oferta Super Promo objęta tajemnicą

Internauci informują nas o zmniejszającej się puli biletów w ofercie Super Promo na najpopularniejsze połączenia przewoźnika obsługiwane pociągami Pendolino i wagonowymi składami EIC. Mniej ma być ich zwłaszcza w relacji Kraków – Warszawa.

Dart pojedzie do Krakowa po CMK

Zaplanowane prace modernizacyjne na linii nr 7, które spowodują zamknięcie odcinka Warszawa – Lublin, przyniosą kilka zmian w kursowaniu pociągów. Dotyczy to przede wszystkim Dartów, które jeżdżą do Lublina.;

Remont linii grodziskiej. ZTM Warszawa szuka przewoźników autobusowych

Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na komunikację zastępczą do Piastowa i Pruszkowa na czas remontu podmiejskiej linii kolejowej nr 447 do Grodziska Mazowieckiego, w czasie którego ruch pociągów będzie całkowicie wstrzymany. Utrudnienia rozpoczną się we wrześniu i potrwają rok. Pojazdy, które będą kursować zamiast pociągów, nie mogą być starsze niż z 2005 r.

Pociąg do sztuki z PKP Intercity

PKP Intercity zostało partnerem wystawy RELACJA WARSZAWA - ZAKOPANE, która od 23 kwietnia jest prezentowana w Muzeum Rzeźby w Królikarni w Warszawie. Ekspozycja pokazuje sztukę tworzoną w zimowej stolicy Polski. Wydarzenie jest współorganizowane przez Muzeum Narodowe w Warszawie i Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem. Wystawę będzie można oglądać do 6 sierpnia 2017 roku, a jej elementy będą także przedstawiane pasażerom pociągów PKP Intercity.

PKP Intercity: Pociąg do sztuki

PKP Intercity zostało partnerem wystawy „relacja Warszawa – Zakopane”, która od 23 kwietnia jest prezentowana w Muzeum Rzeźby w Królikarni w Warszawie. Ekspozycja pokazuje sztukę tworzoną w zimowej stolicy Polski. Wydarzenie jest współorganizowane przez Muzeum Narodowe w Warszawie i Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem. Wystawę będzie można oglądać do 6 sierpnia 2017 roku, a jej elementy będą także przedstawiane pasażerom pociągów PKP Intercity.

Objazd linii E20 – będzie dłuższy czas przejazdu i mniej pociągów

Przygotowanie objazdu na trasie Warszawa – Poznań dla planowanej modernizacji E20 z wykorzystaniem części magistrali węglowej i odcinka Inowrocław – Poznań Wschód wkracza w decydującą fazę. Jak informują PKP PLK, nie wszystkie prace zostaną zakończone w terminie do 10 czerwca, a czas przejazdu trasą objazdową będzie dłuższy niż wynikało to z wcześniejszych zapowiedzi.

Pociąg do sztuki

PKP Intercity zostało partnerem wystawy RELACJA WARSZAWA - ZAKOPANE, która od 23 kwietnia jest prezentowana w Muzeum Rzeźby w Królikarni w Warszawie.

Warszawa: kolejne przesunięcie terminu w przetargu na 213 tramwajów

Tramwaje Warszawskie już po raz drugi przesunęły termin składania ofert w przetargu na dostawy 123 tramwajów z opcją na kolejne 90 pojazdów. Pierwotnie termin składania ofert wyznaczono na 27 marca, który następnie przesunięto na 25 kwietnia. Teraz producenci będą mieli czas do 5 maja 2017 r.

Subskrybuje zawartość