warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Warszawa

Jak przebiega modernizacja magistrali E20?

Modernizacja magistrali E20 pomiędzy Warszawą a Poznaniem jest jedną z ważniejszych inwestycji kolejowych prowadzonych przez PKP PLK. Zarządca infrastruktury zapewnia, że nie ma zagrożenia dla terminowego jej zakończenia.

ERTMS/ETCS na linii Rail Baltica. Kto go dostarczy?

PKP Polskie Linie Kolejowe szukają w przetargu firmy, która zaprojektuje i zbuduje nowoczesny system sterowania na odcinku Warszawa Rembertów-Białystok międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica.

Warszawa: W tym roku ruszą prace na moście Gdańskim. Jest umowa

Sprawniej pojadą pociągi przez Warszawę po remoncie kolejowego Mostu Gdańskiego. Dzisiaj PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały umowę na zadanie za ponad 75 mln zł, dzięki któremu powróci drugi tor. Nowa konstrukcja, podobnie jak wcześniej odnowiona na sąsiednim torze, będzie bardziej wytrzymała i dostosowana do wyższych prędkości. Inwestycja ułatwi organizacje komunikacji kolejowej w stolicy oraz w aglomeracji. Prace realizowane będą z dużym opóźnieniem – wykonawca prac miał być wyłoniony jeszcze w 2017 r.

Rusza remont toru nr 1 na Moście Gdańskim

W 2016 r. wyremontowano konstrukcję Mostu Gdańskiego pod torem nr 2. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały dzisiaj umowę z wykonawcą remontu konstrukcji pod torem nr 1. Konsorcjum Intop Warszawa i Mostotalu Kielca otrzyma 75 mln zł za wykonanie zlecenia.

PLK wzmocni nasypy na trasie Warszawa – Gdańsk. Pociągi jadą wolniej

O kilka minut wydłużyła się podróż na trasie z Trójmiasta do Warszawy. Na zmodernizowanym 5 lat wcześniej odcinku magistrali kolejowej E65, pomiędzy Prabutami a Suszem, osiadają nasypy kolejowe.

PKP S.A. włącza się w obchody Narodowego Święta Niepodległości

PKP S.A. aktywnie włącza się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z przypadającym świętem 11 listopada na 11 wybranych dworcach podróżni będą mogli otrzymać wpinki z flagą. Dodatkowo na dworcu Warszawa Centralna już dziś można zobaczyć wystawę tematyczną.

PKP Intercity przedstawia rozkład jazdy na sezon 2018/2019

Poza sezonem letnim, od 9 grudnia 2018 roku, PKP Intercity będzie uruchamiać ponad 380 pociągów. Zmieni się rozkład jazdy pociągów krajowych i międzynarodowych, będzie też więcej kursów pociągów Pendolino między Warszawą a Krakowem i Trójmiastem. Niestety na dużej części tras wystąpią objazdy z uwagi na przedłużające się modernizacje linii kolejowych.

Łódź – Warszawa: PLK wdrażają ERTMS. Utrudnienia także w 2019

Pociągi kursujące między Łodzią a Warszawą jadą obecnie o kilka minut dłużej niż miesiąc temu z powodu prac toczących się między stolicą a Skierniewicami. W przyszłym roku nieco wolniej kursować będą natomiast na odcinku Koluszki – Skierniewice. Bombardier montuje bowiem dla PKP PLK urządzenia systemu ERTMS/ECTS 2. To ostatni element wieloetapowej modernizacji ciągu linii kolejowych 1 i 17.

III Spotkania Diagnostyki Infrastruktury Szynowej

„Rozwój diagnostyki szynowej = wzrost bezpieczeństwa przewozów i transportu na drogach żelaznych” - pod takim hasłem w dniach 17-19 października 2018 r. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym BOSS w Warszawie Miedzeszyn odbyły się III Spotkania Diagnostyki Infrastruktury Szynowej – Warszawa 2018 (III SDIS – Warszawa 2018).

Zerwana trakcja na trasie Warszawa – Białystok. Utrudnienia do poniedziałku

Do poniedziałku mają potrwać utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Białystok-Warszawa - poinformowało w sobotę po południu PKP PLK. Ma to związek z naprawą trakcji między Szepietowem a Raciborami.
Subskrybuje zawartość