warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Warszawa

Prezes SKM Warszawa: Przygotowujemy się do zakupu nowych pociągów

Aglomeracja warszawska w najbliższym czasie stanie się wielkim placem budowy. Pasażerowie niewątpliwie nie będą mieli łatwo, a to za sprawą planów PKP PLK, które chcą wyremontować linię obwodową, grodziską, linie do Radomia i średnicową oraz dworzec Warszawa Zachodnia. Jak w tym czasie odnajdzie się SKM Warszawa? Pytamy o to Krystynę Pękałę, prezes warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej.

Stępień: KDP nie jest niezbędna dla CPL. Ale warto żeby powstała

Budowa Centralnego Portu Lotniczego to inwestycja, która zapobiegnie marginalizacji Polski na mapie połączeń lotniczych – ocenia w rozmowie z portalem „RynekInfrastruktury.pl” marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Według samorządowca, lokalizacja między Łodzią a Warszawą jest optymalna z punktu widzenia gospodarczych i transportowych potrzeb kraju. Za cenne, choć niekonieczne uzupełnienie przedsięwzięcia łódzki marszałek uznaje budowę Kolei Dużych Prędkości lub linii konwencjonalnej o podwyższonych parametrach w jej śladzie.

Znamy oferty na linię Września – Gniezno

Pięć ofert wpłynęło w przetargu na rewitalizację odcinka linii nr 281 Września – Gniezno. Inwestycja ta jest kluczowa dla utrzymania ruchu pasażerskiego na tej trasie. Linia ta będzie stanowić trasę objazdową podczas modernizacji magistrali E 20 Poznań – Warszawa.

Warszawa: Oferty w przetargu na 213 tramwajów o miesiąc później

Tramwaje Warszawskie przesunęły termin składania ofert w przetargu na dostawy 123 tramwajów z opcją na kolejne 90 pojazdów. To odpowiedź na wnioski producentów, którzy wskazywali, że założono zbyt mało czasu na przygotowanie ofert. Teraz będą mieli o miesiąc więcej czasu – aż do końca kwietnia.

KE twierdzi, że modernizacja linii kolejowej Warszawa-Poznań jest niezbędna

Komisja Europejska potwierdziła, że inwestycja w linię kolejową E 20 Warszawa - Poznań wpisuje się w realizację unijnej polityki transportowej - poinformowały w środowym komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe.

Przyjdź na konsultacje w sprawie nowej Warszawy Zachodniej

W dniach 21-22 marca w biurowcu West Station przy Al. Jerozolimskich 142A, w godz. 17:30-20:30 PKP PLK i Tramwaje Warszawskie informują mieszkańców o projekcie modernizacji stacji Warszawa Zachodnia. Jeszcze dziś można zatem się wybrać i zobaczyć, jak zmieni się to miejsce.

KE popiera modernizację linii Poznań – Warszawa

Komisja Europejska Dyrekcja Generalna ds. Mobilności i Transportu potwierdziła, że inwestycja w linię E 20 wpisuje się w realizację unijnej polityki transportowej. Celem inwestycji jest podniesienie atrakcyjności kolei dla pasażerów i przewoźników towarowych. 

Powstanie Centralny Dworzec Kolejowy?

Obok Centralnego Portu Lotniczego, który planowany jest między Warszawą a Łodzią powstać powinien Centralny Dworzec Kolejowy – uważa minister nauki Jarosław Gowin.

Warszawa: Przystanek kolejowy, choć w pobliżu, nie zawsze jest blisko

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przygotował kolejne interesujące mapy, które przedstawiają tym razem strefy dojścia w czasie 5, 10 i 15 minut do wejść na perony kolejowe. Wskazują one, w jeszcze większym stopniu, jak ważne jest nie tylko usytuowanie peronu, ale także zapewnienie do nich wygodnego dojścia.

Aneksy na budowę metra na Targówek. Więcej pieniędzy dla Astaldi za dodatkowe prace

Warszawa podpisała z firmą Astaldi, budującą wschodni-północny odcinek II linii metra, aneksy zwiększające wynagrodzenie dla wykonawcy. Jest to związane z zabezpieczeniem budynku Strzelecka 46 przy powstającej stacji C16 Szwedzka.
Subskrybuje zawartość