warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Warszawa

Koniec spowolnienia na A2 pod Warszawą

Zgodnie z zapowiedzią na autostradzie A2 w rejonie Pruszkowa od godzin wieczornych nie będzie trzeba już zwalniać, by przejechać przez nieczynny Punkt Poboru Opłat. Kierowcy będą mogli przejechać na wprost, dwoma pasami ruchu w każdą stronę, z dozwoloną prędkością do 140 km/h. Tak jak obiecaliśmy, PPO Pruszków nie będzie już utrudniał przejazdu podróżującym. Szerokiej drogi!

ZTM Warszawa: Komunikacja miejska w okresie Bożego Ciała

W czwartek, 20 czerwca – Boże Ciało komunikacja miejska będzie kursowała według świątecznego rozkładu jazdy. W piątek, 21 czerwca dla autobusów i tramwajów będą obowiązywały sobotnie rozkłady jazdy, ale wybrane linie będą częściej podjeżdżały na przystanki. W środę, 19  czerwca, w związku z zakończeniem roku szkolnego, zostaną wprowadzone udogodnienia w funkcjonowaniu wieczornej i nocnej komunikacji miejskiej.

Jest przetarg PKP IC na projekt przebudowy sieci w bazie na Grochowie

Narodowy przewoźnik dalekobieżny szuka chętnych do zaprojektowania przebudowy części infrastruktury swojej bazy na stacji Warszawa Grochów. Jeśli postępowanie będzie toczyło się zgodnie z harmonogramem – co w świetle dotychczasowych doświadczeń wcale nie jest pewne – chętnych do realizacji tego zadania poznamy za nieco ponad miesiąc.

Szef Hyundai Rotem: Osobiście obiecuję, że Warszawa otrzyma dobry tramwaj

Hyundai Rotem swoje pierwsze „europejskie” tramwaje dostarczy do Warszawy. – To najlepsze miasto, by potraktować ją jako bazę do rozwoju i zdobywania kolejnych rynków w Europie – mówi Geon Yong Lee, dyrektor generalny Hyundai Rotem. Jak zapewnia, Hyundai dzięki bogatemu doświadczeniu w zakresie pojazdów szynowych dostarczy „bardzo dobry produkt”.

Warszawa Centralna. Planowano dworzec nawet z 16 peronami

Wraz z rozpoczęciem w 1945 r. prac nad odbudową i jednoczesną rozbudową tunelu średnicowego i przystosowaniem go do ruchu na czterech torach, przystąpiono do opracowywania planów jego wykorzystania dla rozszerzonych i znacznie większych niż przed 1939 r. funkcji obsługi ruchu pasażerskiego, czyli mówiąc inaczej, stworzenia koncepcji funkcjonowania stacji, przystanków, rozjazdów itd. wzdłuż tunelu i na jego obu krańcach. Podstawowym elementem miał być zupełnie nowy dworzec centralny dostosowany do planowanego zwiększenia ruchu i rozdzielenia go na podmiejski i dalekobieżny.

Warszawa: Duchota w kabinach motorniczych. Będą dodatkowe przeglądy

Teoretycznie niemal wszystkie stołeczne tramwaje są wyposażone w klimatyzację kabiny motorniczego. W praktyce nawet w połowie pojazdów może być z nią problem. – W tym tygodniu, kiedy mamy do czynienia z ekstremalnie wysokimi temperaturami, dodatkowo sprawdzamy działanie klimatyzatorów – zajmą się tym nasi pracownicy – deklaruje Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Znamy oferty na realizację S11 Koszalin - Bobolice

GDDKiA - otworzyliśmy oferty cenowe w przetargach na realizację drogi ekspresowej S11 Koszalin-Bobolice o długości 47,7 km. Poznaliśmy oferty wykonawców na wszystkie 3 odcinki.

Dla odcinka Koszalin-Zegrze Pomorskie o długości 16,8 km wpłynęło 10 ofert, najtańszą na kwotę ok. 481,38 mln złotych złożyło konsorcjum NDI Sp. z o.o.,
Dla odcinka Zegrze Pomorskie-Kłanino (węzeł Koszalin Południe) o długości 19,28 km wpłynęło 14 ofert, najtańszą na kwotę ok. 478,3 mln złotych złożyła firma Mostostal Warszawa,
Dla odcinka Kłanino (węzeł Koszalin Południe)-Bobolice o długości 11,6 km wpłynęło 12 ofert, najtańszą na kwotę ok. 393,21 mln złotych złożyło konsorcjum NDI Sp. z o.o.

Maj 2019 r. najlepszym miesiącem w historii lotniska w Modlinie.

Maj 2019 r. okazał się dla Portu Lotniczego Warszawa/Modlin najlepszym miesiącem w historii lotniska. Po raz pierwszy udało się przekroczyć barierę 290 tys. pasażerów. Port odnotował 3,1% wzrostu ruchu pasażerskiego w stosunku do maja 2018 r. Na podwarszawskim lotnisku pojawiły się też kolejne kierunki czarterowe.

Warszawa: 129 zespołów napędowych Swingów do naprawy głównej

Tramwaje Warszawskie rozpisały przetarg na wykonanie naprawy głównej 129 zespołów napędowych w Swingach. Wartość zamówienia, którego realizacja potrwa rok, szacowana jest na blisko 8 mln zł netto.

Postępowanie konkursowe na Członków Zarządu Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o.o.

W dniu 7 czerwca Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę nr 18/5/2019 w sprawie przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego w celu wyboru Zarządu Spółki.

Subskrybuje zawartość