warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Warszawa

Pociągi wrócą na stołeczną linię obwodową w połowie 2018 r.

Nowe perony na stacji Warszawa Zachodnia i nowych przystankach Warszawa Koło, Wola i Młynów powoli nabierają kształtów. Na Wolskiej, Kasprzaka i Zawiszy widać już konstrukcje nowych wiaduktów. Powoli wznawiane są też roboty nad ulicą Obozową. Sprawnie postępuje przebudowa linii obwodowej między Warszawą Zachodnią a Warszawą Gdańską.

Warszawa: Linia obwodowa wróci później – w połowie 2018 r. (zdjęcia)

Przebudowa linii obwodowej w Warszawie między Warszawą Gdańską a Warszawą Zachodnią (peron 8) nabiera kształtów. Wznawiane są prace przy Obozowej, a na pozostałych przejazdach i przystankach widać już konstrukcje wiaduktów i peronów. Pociągi wrócą jednak nieco później. – Uruchomienie ruchu kolejowego będzie możliwe w połowie 2018 roku – mówi Rafał Banaszkiewicz, dyrektor projektu z PKP PLK. Pociągi będą, jak przed remontem, dojeżdżać jedynie do Warszawy Zachodniej – i bez przystanku Warszawa Powązki, który jest w trakcie projektowania.

BWE przytarł ciężarówkę wykonawcy prac remontowych [nowe zdjęcia]

Wczoraj o godz. 22:05 na linii kolejowej Warszawa – Poznań w miejscowości;Rgielew pomiędzy stacjami Kłodawa – Krzewie doszło do otarcia pociągu Berlin – Warszawa o burtę ciężarówki. Samochód pracował na przebudowywanym, wyłączonym z ruchu, sąsiednim torze.

Na Białoruś szybciej o półtorej godziny

W nowym rozkładzie jazdy pojawi się pociąg IC Skaryna relacji Warszawa – Brześć, który będzie miał dogodną przesiadkę na dzienny pociąg do Mińska. Dzięki temu podróż skróci się o półtorej godziny.

Warszawa: PKP Intercity wybrało wykonawcę dla zastępczej komunikacji

"PKP Intercity" Spółka Akcyjna informuje o rozstrzygniętym przetargu na świadczenie usługi zastępczej komunikacji autobusowej (planowej i awaryjnej) na obszarze całej Polski

Warszawa-Łódź 12 wagonów. Warszawa-Terespol 2 wagony. Dlaczego?

Kiedy możemy liczyć na poprawę warunków podróży, która obecnie zniechęca do wyboru kolei, jako szybkiego i wygodnego środka transportu na odcinku Warszawa – Terespol? – takie pytanie stawia poseł Marcin Duszek Ministrowi Infrastruktury i Budownictwa.

Prace na linii Warszawa – Lublin idą do przodu [zdjęcia]

PKP Polskie Linie Kolejowe pochwaliły się rezultatami prac budowlanych prowadzonych w Dęblinie, Garwolinie i Pilawie na modernizowanej linii nr 7.

Kolejny bardzo groźny wypadek na przejeździe. Tym razem pod Łukowem

Ciężarówka z naczepą wjechała na przejazd kolejowy na linii 30, w momencie gdy po torze jechał pociąg TLK Czechowicz relacji Lublin – Warszawa, prowadzony lokomotywą SU160 Gama.

Wypadek w Aleksandrowie, utrudnienia na trasie Lublin – Warszawa

Około godziny 10 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z pociągiem. Zdarzenie miało miejsce na przejeździe kolejowym w Aleksandrowie na trasie Lublin – Warszawa. Uszkodzona została jedna z Gam PKP Intercity.

Modernizacja linii z Warszawy do Lublina za ponad 3 mld zł

Zdemontowana sieć trakcyjna i wywiezione tory. Przebudowa peronów m.in. w Dęblinie, Garwolinie i Pilawie. Między stacjami od Otwocka do Lublina trwają intensywne prace. W efekcie największego projektu KPK (wartego 3,4 mld zł) skróci się czas podróży między Warszawą i stolicą województwa lubelskiego oraz dodatkowo zapewni komfortową obsługę pasażerom na 34 zmodernizowanych stacjach i przystankach.

Subskrybuje zawartość