warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Warszawa

Warszawa: Tramwaj na Polu Mokotowskim będzie dostępny. Dzięki rowerom

Nie wszystkie przystanki tramwajowe i autobusowe w Warszawie są dostępne dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Jednym z takich miejsc są przystanki tramwajowe nad stacją metra Pole Mokotowskie, w pasie dzielącym jezdnie al. Niepodległości.

Kombud z dwiema umowami w Warszawskim Węźle Kolejowym

Zakłady Automatyki Kombud podpisały umowę na modernizację systemu sterowania ruchem kolejowym dla modernizowanej stacji Warszawa Główna Osobowa. Jednocześnie firma prowadzi prace związane z wymianą urządzeń sterowania dla Warszawy Głównej Towarowej i warszawskiej linii obwodowej. Oznacza to, że wraz z dotychczasowymi instalacjami w Warszawskim Węźle Kolejowym będzie funkcjonować ponad 500 zwrotnic i sygnalizatorów sterowanych przez urządzenia Kombudu.

KM: Zmiany w kursowaniu pociągów na linii 7 Warszawa - Dęblin od 30 czerwca 2018 r.

Jak poifnormowały Koleje Mazowieckie w związku ze zmianą terminu prac modernizacyjnych od 30 czerwca 2018 r. zmianie ulega rozkład jazdy na linii nr 7 Warszawa – Dęblin.

Remont linii Warszawa – Grodzisk potrwa dłużej

Nie wiadomo kiedy pociągi podmiejskie wrócą na linię Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki. Wykonawca wniósł do PKP PLK o przedłużenie zamknięć torowych.

Strabag doceniony za innowacyjną budowę wiaduktu kolejowego

12 czerwca br. Strabag odebrał nagrodę „Dzieło Mostowe Roku” przyznaną przez Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej. Nagrodzone obiekty inżynieryjne zlokalizowane są w ciągu linii kolejowej nr 9, relacji Warszawa – Gdańsk (obiekt TK1) oraz linii kolejowych nr 502, Warszawa Praga – Warszawa Wschodnia i nr 545, Warszawa Praga – Warszawa Olszynka Grochowska (obiekt TK2) zrealizowanych w ramach budowy Trasy Świętokrzyskiej w Warszawie (odc. od Dworca Wschodniego do ul. Zabranieckiej).

Szynobusem między Warszawą a Sochaczewem? Przez Żelazową Wolę

Poseł Stanisław Tyszka zwrócił się do Ministra Andrzeja Adamczyka z zapytaniem poselskim w sprawie utworzenia komunikacji szynobusowej między Warszawą a Sochaczewem przez Żelazową Wolę na skraju Kampinoskiego Parku Narodowego.

Warszawa: Perony linii obwodowej niemal gotowe, gorzej z resztą (zdjęcia)

Widać już pełny, docelowy kształt peronu 8 Warszawy Zachodniej oraz pozostałych przebudowywanych i powstających przystanków linii obwodowej – Wola, Młynów i Koło. Jak pisaliśmy – wszystkie prace zakończą się dopiero w połowie sierpnia.

Stępień: Jednoczesny remont średnicy dalekobieżnej i podmiejskiej będzie rozwiązaniem fatalnym

- Jednoczesny remont średnicy dalekobieżnej i podmiejskiej będzie rozwiązaniem fatalnym. Na razie brakuje nawet alternatywy w postaci dwóch czynnych torów na moście nad Wisłą prowadzącym do stacji Warszawa Gdańska - mówi miesięcznikowi "Rynek Kolejowy" Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

Warszawa: PKP zleci projekt i budowę węzłów multimodalnych wraz z budową przystanków kolejowych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. informuje o ogłoszonym przetargu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn.: "Zaprojektowanie i wykonanie robót dla projektu Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na tere

Warszawa: rozpoczęły się roboty torowe na ul. Puławskiej

Są już pierwsze efekty modernizacji trasy tramwajowej na Puławskiej po weekendowych pracach, które Tramwaje Warszawskie prowadzą całodobowo. Pracownicy zatrudnieni przy robotach na dwóch zmianach od 6:00 do 21:00 zajmują się rozbiórką i budową torów, natomiast zmiana nocna dowozi materiały budowlane.

Subskrybuje zawartość