warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Warszawa

Prostowanie magistrali Warszawa – Gdańsk może pomóc ruchowi aglomeracyjnemu

Modernizacja północnego odcinka magistrali kolejowej E65, mimo, że prowadzona olbrzymim nakładem kosztów i czasu, na pewnych odcinkach nie poprawiła znacząco warunków prowadzenia ruchu aglomeracyjnego. Tak jest przy wyjeździe z Gdańska, tak jest też na północ od Warszawy.

Przy Warszawie Żeraniu powstanie parking przesiadkowy

Zarząd Transportu Miejskiego rozpisał przetarg na projekt i budowę parkingu przesiadkowego przy przystanku kolejowym Warszawa Żerań. Na całość prac przeznaczono 18 miesięcy.

Pesa odpuszcza Warszawę. Stolica bliżej tramwajów Hyundaia

Dzisiaj (25 kwietnia) mija termin, w którym Pesa może złożyć odwołanie od powtórnego rozstrzygnięcia warszawskiego przetargu na dostawy do 213 tramwajów. – Potwierdzam, że Pesa nie będzie się już odwoływać – wskazuje Maciej Grześkowiak, szef PR Pesy. Tramwaje Warszawskie są krok bliżej zakończenia formalności z postępowaniem, który wygrała firma Hyundai Rotem. Przetarg będzie musiał przejść jeszcze wymaganą prawem kontrolę uprzednią prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

ZKA na odcinku Pilawa – Otwock. Jak podróżować?

W związku z kolejną fazą modernizacji linii Warszawa – Dęblin, nadzorowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe, od 6 maja na zmodernizowany odcinek Pilawa – Dęblin wrócą pociągi.

0d 6 maja zmiana organizacji ruchu na linii nr 7 Warszawa – Dęblin

W związku z kolejną fazą modernizacji linii Warszawa – Dęblin, nadzorowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe, od 6 maja na zmodernizowany odcinek Pilawa – Dęblin wrócą pociągi. Ruch będzie odbywał się po jednym czynnym torze i z ograniczeniami prędkości, ze względu na zachowanie bezpieczeństwa jazdy. W tym samym dniu nastąpi zamknięcie dwóch torów na odcinku Pilawa – Otwock, a pociągi zostaną zastąpione autobusami.

Kolejny etap modernizacji linii nr 7. Będą zmiany w rozkładzie KM i PKP Intercity

Poseł Grzegorz Woźniak poprosił Ministerstwo Infrastruktury o informacje na temat zaawansowania prac na opóźnionej inwestycji na magistrali Warszawa – Lublin. Resort podał informacje dotyczące tego, kiedy uda się ponownie udrożnić linię na poszczególnych odcinkach.

Warszawa: Roboty tramwajowe w Grochowskiej i al. Krakowskiej

W sobotę, 27 kwietnia, rozpocznie się remont torów tramwajowych na ul. Grochowskiej, między rondem Wiatraczna a al. Zieleniecką. W tym samym czasie ruszą prace na al. Krakowskiej. W związku z pracami wprowadzone zostaną zmiany w ruchu samochodów i kursowaniu tramwajów.

Warszawa. Metro Świętokrzyska. Wejście "odkształcone" i zamknięte

We wtorek po południu Metro Warszawskie poinformowało o zamknięciu jednego z wejść na stację metra Świętokrzyska. Odkształceniu uległa konstrukcja wejścia. Urzędnicy podejrzewają, że ma to związek z pobliską budową biurowca.

Łódź: ERTMS na Andrzejowie. Duże utrudnienia dla podróżnych

Na ciągu linii kolejowych Łódź – Warszawa trwają prace dotyczące wdrożenia systemu sterowania ruchem ERTMS/ETCS. Na przełomie kwietnia i maja roboty obejmą rejon posterunku na łódzkim Andrzejowie. Na kilkanaście dni wprowadzone będą więc duże zmiany w kursowaniu pociągów na terenie łódzkiego węzła kolejowego.

Warszawa: Pełna gwiazda na Ochocie. Powstanie węzeł tramwajowy

Tramwaje Warszawskie przygotowują się do realizacji trasy tramwajowej, która ma połączyć Wolę i Dw. Zachodni z Wilanowem. Jeden z pierwszych odcinków powstanie na Ochocie. Inwestycja będzie wymagała przebudowy skrzyżowania z Grójecką, gdzie przewidziano pełny węzeł tramwajowy. – Tramwaje będą mogły skręcać we wszystkich kierunkach – zapowiada Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. Pierwsze przetargi niebawem.
Subskrybuje zawartość