warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Warszawa

Warszawa: Intercity kupi stanowiska badań

PKP Intercity S.A. informuje o ogłoszonym przetargu na dostawę i montaż stanowisk

Warszawa: PKP naprawi lokomotywę

PKP CARGO S.A. informuje o ogłoszonym przetargu na naprawę lokomotywy

Warszawa: PKP PLK wybrały wykonawcę

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. informują o rozstrzygniętym przetargu na projekt i wykonanie robót

Warszawska sieć tramwajowa dłuższa o 1,5 km. Tramwaje dojechały na Nowodwory

Warszawska sieć tramwajowa wzbogaciła się o 1,5 km torowiska i dwa nowe przystanki. W niedzielę 26 lutego po godz. 12 z pętli Metro Młociny wyruszyły dwa pierwsze tramwaje linii nr 2, które zawiozły pasażerów na Nowodwory. Za dwa lata tramwaje mają dojeżdżać dalej – do Modlińskiej – a w 2023 r. zakończy się realizacja całej pętli autobusowo-tramwajowej Winnica.

Warszawa: Rok bez pasażerów na linii obwodowej

Już 12 marca mają rozpocząć się prace zmierzające do modernizacji 14 km linii obwodowej w Warszawie. Inwestycja obejmie tzw. małą linię obwodową z Warszawy Zachodniej do Warszawy Gdańskiej oraz dużą linię obwodową – z Warszawy Gołąbek do Warszawy Gdańskiej. O tym, jakie utrudnienia będą czekały na warszawiaków, pytamy Sławomirę Wierzchowską, zastępcę dyrektora w Centrum Realizacji Inwestycji PLK.

PLK udrożni linię do Mińska Mazowieckiego. Powstanie przystanek Warszawa Stalowa

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpisały warty ponad 100 milionów złotych przetarg na modernizację magistrali E20 i linii stycznych na wschód od Warszawy. Największą zauważalną korzyścią dla pasażerów będzie powstanie nowego przystanku Warszawa Stalowa i zwiększenie przepustowości linii wybiegającej ze stolicy w kierunku Mińska Mazowieckiego.

Warszawa. Remonty tramwajowe w 2017 r. Bez mostu w czerwcu

Most Śląsko–Dąbrowski będzie zamknięty dla ruchu tramwajowego od 3 do 30 czerwca, a dla całego ruchu kołowego od 24 do 30 czerwca. To konieczność wynikająca z modernizacji tego fragmentu torów. Ale niejedyna planowana w tym roku przebudowa torowisk w stolicy. Zacznie się już w kwietniu od budowy toru odstawczego przy stacji metro Wierzbno.

Warszawa: Uroczyste otwarcie tramwaju na Nowodwory w niedzielę 26 lutego

Już niebawem mieszkańcy Nowodworów będą mogli skorzystać z nowego odcinka linii tramwajowej wzdłuż Światowida w Warszawie. Uroczyste otwarcie zaplanowano w niedzielę 26 lutego, kiedy na Nowodwory pojadą zabytkowe tramwaje. Od poniedziałku 27 lutego trasa będzie już normalnie obsługiwana przez regularną komunikację.

Warszawa. Inwestycje kolejowe w 2017 r. Wiadukty i most

W tym roku PKP PLK przeprowadzą w Warszawie trzy duże inwestycje kolejowe. Najważniejsza dla mieszkańców będzie przebudowa linii obwodowej. Poza tym pod łopatę pójdą linia „grodziska” nr 447 oraz linia „radomska” nr 8.

Ruszył przetarg na przebudowę podwarszawskiego odcinka E20

Ruszył przetarg na przebudowę fragmentów magistrali kolejowej E20 na odcinku pomiędzy przystankiem Warszawa Gołąbki a Ożarowem Mazowieckim. Projekt otrzyma dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Subskrybuje zawartość