warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Warszawa

Od 16 stycznia bilety PLL LOT na trasie Warszawa - Delhi w sprzedaży

Od 17 września narodowy przewoźnik będzie latał do stolicy Indii - Delhi. Bilety na ten kierunek pojawią się w sprzedaży 16 stycznia.

Warszawa: Przygotowania do tramwaju na al. Wilanowskiej. Budowa do 2022 r.

Tramwaje Warszawskie przygotowują analizę oddziaływania trasy tramwajowej w al. Wilanowskiej na środowisko. Spółka chciałaby uzyskać decyzję środowiskową w przyszły roku.

Warszawa: Nowe wyświetlacze na 14 peronach tramwajowych

Tramwaje Warszawskie podpisały dzisiaj (10 stycznia) umowę na dostawę i instalację kolejnych elementów systemu informacji pasażerskiej. Nowe tablice pojawią się na przystankach na Puławskiej i Rzymowskiego.

PLK: Nie musimy robić nowych nasadzeń za wycięte w okolicy torów drzewa

PKP Polskie Linie Kolejowe wnioskują do warszawskiego urzędu dzielnicy Wola o wydanie zezwolenia na wycinkę drzew rosnących w pobliżu torów pomiędzy przystankiem Warszawa Ochota a Warszawą Zachodnią. PLK tłumaczy, że nie może czekać na zmianę przepisów, która przynajmniej część drzew pozwoliłaby oszczędzić.

Kontrola CUPT ws. demontażu urządzeń srk na stacji Warszawa Okęcie. Jest stanowisko PLK

Jak potwierdziło Centrum Unijnych Projektów Transportowych,;w najbliższym tygodniu ma zostać przeprowadzona kontrola w związku z demontażem sześcioletnich urządzeń sterowania ruchem kolejowym na linii do Lotniska Chopina.

Rekordowy 2018 rok w MPL Warszawa-Modlin

Rok 2018 był pod wieloma względami przełomowy dla lotniska w Modlinie. W każdym miesiącu port bił kolejne rekordy, a w grudniu po raz pierwszy, w Modlinie odprawiono 3-milionowego pasażera w ciągu jednego roku kalendarzowego. Liczba klientów lotniska w grudniu 2018 wyniosła 238 207. W całym 2018 roku obsłużono w Modlinie 3 081 966 pasażerów. Daje to wzrost o 5,1% r/r.;

Inwestycje w infrastrukturę powinny nadążać za popytem, czy go kreować?

Rozbudowa A2 między Łodzią a Warszawą, poszerzenie autostrady A4, ale także budowa Północnej Obwodnicy Krakowa to inwestycje, które mają być odpowiedzią na rosnącą liczbę aut na polskich drogach. – Dzisiaj ilość samochodów na drogach determinuje decyzje co do konkretnych inwestycji – mówił dziś rano w Polskim Radiu Kraków minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

W Warszawie Newag znacznie droższy od Konsorcjum SPS i ASO Mieczkowski

SKM Warszawa otworzyła koperty z ofertami na wykonanie czterech obsług technicznych poziomu P3 elektrycznych zespołów trakcyjnych typu 19WE.

Nie będzie zmian rozkładu na linii nr 7, bo nie skończył się remont

Z powodu opóźnienia prac modernizacyjnych na stacji Otwock nie będzie zmiany rozkładu jazdy na linii nr 7 Warszawa - Dęblin i nie zostanie wdrożony nowy rozkład jazdy - poinformowały w poniedziałek w komunikacie Koleje Mazowieckie.

Dworzec Centralny im. Stanisława Moniuszki

Dziś na dworcu Warszawa Centralna odbyła się uroczystość nadania mu imienia Stanisława Moniuszki. Najważniejsza stacja kolejowa stolicy otrzymała swojego patrona w 200. rocznicę urodzin wielkiego kompozytora i ojca polskiej opery narodowej. W taki sposób polskie koleje wraz z Towarzystwem Miłośników Muzyki Moniuszki i Teatrem Wielkim – Operą Narodową włączyły się w obchody ustanowionego przez Sejm i Senat RP Roku Stanisława Moniuszki.

Subskrybuje zawartość