warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Warszawa

Warszawa: Torowisko na Obozowej zazieleni się rozchodnikiem

Tramwaje Warszawskie stopniowo rozszerzają zakres ilość zielonych torowisk. Niebawem zazielenić się ma wyremontowany, ok. 500-metrowy odcinek trasy na Obozowej. Zamiast trawy pojawi się wymagający mniej zabiegów rozchodnik.

Koleje Mazowieckie otwierają zaplecze na Grochowie dla zwiedzających

Dni Transportu Publicznego, to weekend poświęcony promowaniu transportu zbiorowego. Są organizowane w ramach „European Mobility Week”, którego zwieńczeniem jest „Europejski Dzień bez Samochodu”. Jak co roku w obchody DTP włączają się także Koleje Mazowieckie: 22 września można bezpłatnie podróżować wszystkimi pociągami uruchamianymi przez spółkę, a 24 września w ramach „Dnia Kolejowego” będzie można zwiedzić Sekcję Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów.

Warszawa: PLK nadganiają z Obozową. Zmieniają technologię [zdjęcia]

Trwają obecnie prace przy modernizacji tak zwanej linii obwodowej w Warszawie. Prace rozpoczęły się w marcu i mają potrwać rok, do przyszłej marcowej korekty rozkładu jazdy. Problem stanowi jednak wiadukt nad ul. Obozową, który był przedmiotem niezgody między miastem a PKP PLK. Pierwotnie wykonawca remontu linii obwodowej przewidywał zamknięcie przejazdu na ul. Obozowej na okres czterech miesięcy. W końcu do sprawy dołączył także konserwator zabytków, który wstrzymał inwestycję.

Modernizacja linii Warszawa – Białystok nabiera rumieńców

Za ponad 641 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe modernizują kolejny odcinek międzynarodowego korytarza transportowego Rail Baltica Sadowne – Czyżew. Trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na ostatnim odcinku Czyżew – Białystok. Efektem modernizacji będzie krótszy czas podróży, sprawne przewozy między stolicami Mazowsza i Podlasia oraz nowoczesne i funkcjonalne stacje i przystanki.

Modernizacja trasy Warszawa - Białystok wkracza w kolejny etap

Za ponad 641 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe modernizują kolejny odcinek międzynarodowego korytarza transportowego Rail Baltica Sadowne - Czyżew. Trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na ostatnim odcinku Czyżew - Białystok. Efektem modernizacji będzie krótszy czas podróży, sprawne przewozy między stolicami Mazowsza i Podlasia oraz nowoczesne i funkcjonalne stacje i przystanki.

Warszawa Główna jednak później. Oferty zbyt drogie dla PLK

Polskie Linie Kolejowe chcą przywrócić na kolejową mapę stolicy Warszawę Główną. Okazuje się jednak, że nastąpi to później, bo zarządca postanowił unieważnić postępowanie przetargowe na przebudowę stacji. Oferty w przetargu okazały się za drogie.

Warszawa: Wirtualna przejażdżka tramwajem do Wilanowa (animacje)

Tramwaje Warszawskie przygotowują się do realizacji największej swojej inwestycji, czyli budowy trasy tramwajowej łączącej Wolę, Dw. Zachodni, Ochotę z Mokotowem i Wilanowem. W sumie powstać ma ok. 20 km nowych torowisk. Spółka opublikowała serię animacji przedstawiających przyszłą trasę, która ma szansę powstać w latach 2019-2021.

Zakończenie „Lata z Parowozami” w Stacji Muzeum

Już 16 września dawny dworzec Warszawa Główna znów wypełni para i dym. Będzie tak za sprawą organizowanego przez Stację Muzeum i PKP Cargo wydarzenia pt. „Zakończenie Lata z Parowozami”, którego główną atrakcją będzie pociąg retro, prowadzony przez parowóz Ty42-107 ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

Zakończenie „Lata z Parowozami” w Stacji Muzeum

Już 16 września dawny dworzec Warszawa Główna znów wypełni para i dym. Będzie tak za sprawą organizowanego przez Stację Muzeum i PKP Cargo S.A. wydarzenia pt. „Zakończenie Lata z Parowozami”, którego główną atrakcją będzie pociąg retro, prowadzony przez parowóz Ty42-107 ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Tego dnia pociąg retro dwukrotnie wyruszy w podróż do Piaseczna i z powrotem. Pierwszy odjazd jest zaplanowany o godz. 9:52, drugi o godz. 13:42. Podczas postoju w Piasecznie będzie możliwość zwiedzenia tamtejszej kolejki wąskotorowej.

Tańsze bilety Kijów – Warszawa i dwukrotnie więcej pasażerów

Niedawne obniżenie cen biletów na międzynarodowe połączenie kolejowe Warszawa – Kijów – Warszawa cieszy się większym zainteresowaniem podróżnych niż dotychczas. Pociąg uruchamiany jest we współpracy przez PKP Intercity i Ukrzaliznycię. Ta druga podaje, że liczba jej pasażerów na całej trasie wzrosła niemal dwukrotnie.
Subskrybuje zawartość