warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Warszawa

14 mln zł na projekt przebudowy Warszawy Zachodniej. PLK podpisała już umowy na 10 mld zł

Nowa stacja Warszawa Zachodnia stanie się największym w Polsce multimodalnym węzłem transportowym integrującym komunikację miejską z koleją. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały właśnie umowę na przygotowanie projektu modernizacji stacji. Roboty mają ruszyć w pierwszym kwartale 2019 r. Jak zaznaczył przy tej okazji Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK do końca czerwca wartość umów podpisanych w 2017 r. przez zarządcę narodowej sieci kolejowej wyniesie 11 mld zł.

Rozpoczyna się projektowanie nowej Warszawy Zachodniej

Warszawa Zachodnia to najbardziej obciążona ruchem pasażerskim stacja w stolicy. W godzinie szczytu popołudniowego ze stacji korzysta 5 tys. podróżnych, a w piątki ta wartość rośnie do 7 tysięcy. PKP Polskie Linie Kolejowe chcą doprowadzić do przebudowy stacji.

Warszawa Służewiec z dodatkową linią SKM od września

Dużymi krokami zbliża się zamknięcie linii grodziskiej (nr 447) między Warszawą Włochami a Grodziskiem Mazowieckim. Skorzystają na tym pasażerowie linii radomskiej – linia SKM S1, która dojeżdża obecnie do Pruszkowa, zostanie przekierowana na Służewiec.

Warszawa szykuje się na wakacje i remonty. Trzy trasy tramwajowe zamknięte

Jak co roku pasażerowie stołecznej komunikacji muszą przygotować się na spore zmiany w funkcjonowaniu komunikacji w okresie wakacji. Szereg linii autobusowych i tramwajowych, a także metro w godzinach szczytu pojadą rzadziej. Ponadto od 25 czerwca w trzech miejscach wstrzymany będzie ruch tramwajowy – na Młynarskiej i Obozowej, w ciągu al. „Solidarności” od pl. Bankowego do Dw. Wileńskiego oraz na Targowej od 11 Listopada do Kijowskiej.

Zmodernizowaną linią kolejową z Warszawy do Białegostoku w 2020 roku

Zmodernizowaną linią kolejową Warszawa - Białystok pociągi pasażerskie zaczną kursować od rozkładu jazdy 2020/2021 - poinformował we wtorek dziennikarzy prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Chraniuk: przywracamy kolej mniejszym miejscowościom

– Wprowadzenie do rozkładu jazdy pociągów postoju w Radzyniu Podlaskim jest praktycznym wymiarem polityki przywracania połączeń kolejowych mniejszym miejscowościom – powiedział Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity podczas poniedziałkowego uroczystego przyjazdu porannego składu TLK „Polesie” rel. Warszawa Zachodnia – Lublin na odnowiony peron w Bedlnie Radzyńskim.

PKP PLK podpisały umowę na odcinek Sadowne - Czyżew

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na modernizację kolejnego odcinka linii Warszawa - Białystok, chodzi o fragment między stacjami Sadowne i Czyżew. Wartość umowy to 641,5 mln zł brutto - poinformował prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Rusza modernizacja odcinka Sadowne – Czyżew

Za ponad 641 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują kolejny odcinek linii Warszawa - Białystok. Przebudowane zostaną stacje Małkinia i Sadowne. Inwestycja obejmie 3 mosty, tory, sieć trakcyjną, perony i przejazdy kolejowo-drogowe między stacjami Sadowne i Czyżew. Efektem modernizacji będzie krótszy czas podróży i sprawne przewozy między stolicami Mazowsza i Podlasia. Zwiększy się konkurencyjność transportu kolejowego do nadbałtyckich krajów Unii Europejskiej.

„Siódemka" na dzień przed modernizacją

Właśnie rozpoczyna się modernizacja linii nr 7 Warszawa Wschodnia – Dorohusk na najdłuższym odcinku Pilawa – Lublin. Po wielu latach przygotowań ruch kolejowy między Garwolinem a Lublinem skierowano na objazdy, a pociągi pasażerskie zastąpiła autobusowa komunikacja zastępcza. Prezentujemy zdjęcia linii z soboty, 10 czerwca.

Wypadek spowodował duże utrudnienia na linii Warszawa – Grodzisk

Szereg pociągów zostało odwołanych po wypadku z udziałem osoby postronnej, do którego doszło na linii 447 Warszawa – Grodzisk. Szlak jest już przejezdny, ale mogą występować utrudnienia wtórne.
Subskrybuje zawartość