warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Włoszczowa

10 pociągów Włoszczowa Północ – Kraków. To za mało?

Do biura poselskiego Marzena Okła-Drewnowicz zgłosiły się osoby, które dojeżdżają z powiatu włoszczowskiego do Krakowa w godzinach porannych.

60 Rozjazdów High Speed firmy voestalpine na linii CMK

W minionych latach 2013–2018 firma voestalpine Railway Systems Polska (dawniej VAE Polska) dostarczyła i uruchomiła;45 sztuk rozjazdów High Speed;wyposażonych w krzyżownice z;ruchomym dziobem i system HYDROSTAR® dla prędkości 250 km/h oraz zmodernizowała dostarczone rozjazdy High Speed na stacjach Psary i Włoszczowa.

We Włoszczowie podróżni korzystają z nowego peronu

Nowy, wyższy peron na stacji Włoszczowa od 14 grudnia służy podróżnym. Przy stacji powstały miejsca postojowe dla aut i stojaki rowerowe. Prace torowe, przebudowa przejazdów i mostów na trasie Kielce – Żelisławice poprawiły bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym. Pociągi pasażerskie i składy z towarami jeżdżą sprawniej. Wartość inwestycji to 21,5 mln zł netto.

Nowy peron na stacji Włoszczowa

Nowy, wyższy peron na stacji Włoszczowa od dziś służy podróżnym. Przy stacji powstały miejsca postojowe dla aut i stojaki rowerowe.

Włoszczowa Północ ma tablicę upamiętniającą P. Gosiewskiego, Jasło – pomnik patronki kolejarzy

Wczoraj na przystanku Włoszczowa Północ odsłonięto tablicę upamiętniającą posła Przemysława Gosiewskiego, inicjatora budowy peronu. Natomiast w piątek szefowie spółek kolejowych gościli na odsłonięciu pomnika św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy.

Wygodniej pociągiem z Włoszczowy

Lepszy dostęp do kolei z nowego peronu na stacji Włoszczowa, bezpieczniejsze przejazdy kolejowo-drogowe i sprawny przejazd pociągów – to zakładane efekty realizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycji na trasie Kielce – Żelisławice. Prace o wartości 21,5 mln zł netto zostaną zakończone do końca roku.

We Włoszczowie powstaje nowy peron

Na stacji Włoszczowa wykonawca przeprowadził już prace ziemne i ustawia ścianki nowego peronu przy budynku dworca. Prace na stacji o wartości 21,5 mln zł netto zostaną zakończone do końca roku.

Trwają prawe na szlaku Kielce – Żelisławice

Lepszy dostęp do kolei z nowego peronu na stacji Włoszczowa, bezpieczniejsze przejazdy kolejowo-drogowe i sprawny przejazd pociągów – to zakładane efekty realizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe inwestycji na trasie Kielce – Żelisławice.

Szybciej po świętokrzyskiej łącznicy

Budowa łącznicy kolejowej Czarnca – Włoszczowa Północ, realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe usprawni kolejowe podróże w województwie świętokrzyskim i połączenia międzyregionalne. Kończy się pierwszy etap prac - budowa nowego toru w rejonie Czarncy.

Jak idą prace na łącznicy Czarnca – Włoszczowa Północ?

Budowa łącznicy kolejowej Czarnca – Włoszczowa Północ, realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., usprawni kolejowe podróże w województwie świętokrzyskim i połączenia międzyregionalne. Kończy się pierwszy etap prac – budowa nowego toru w rejonie Czarncy. Inwestycja o wartości ponad 40 mln zł jest współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.
Subskrybuje zawartość