warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Wrocław

Siedem ofert na prace na odcinku Wrocław Świebodzki – Smolec

PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą aktualnie przetarg na wykonanie kolejnego etapu prac na odcinku linii nr 274 do Jeleniej Góry na odcinku Wrocław Świebodzki – Smolec. Do zamawiającego wpłynęło siedem ofert.

Ruszyła kolej miejska we Wrocławiu [FILM]

Pierwsi pasażerowie mają już za sobą podróż na nowej trasie kolejowej między Wrocławiem Głównym a stacją Wrocław Wojnów.

Są zarzuty za spowodowanie zderzenia z Pendolino pod Opolem

W piątek 7 kwietnia, krótko po godzinie 15, 31-letni Łukasz S. nie zdołał opuścić swoją ciężarówką przejazdu kolejowego w miejscowości Schodnia i tym samym spowodował zderzenie z pociągiem relacji Wrocław – Warszawa.

Pierwszy tydzień kolei do Wrocławia Wojnowa za darmo

Koleje Dolnośląskie zachęcają mieszkańców północno – wschodnich dzielnic Wrocławia do przesiadki na nową linię kolei aglomeracyjnej. Przez pierwszy tydzień funkcjonowania połączenia do stacji Wrocław Wojnów pasażerowie będą mogli jeździć na tej linii za darmo.

Rusza kolej miejska we Wrocławiu, przez pierwszy tydzień za darmo

Dzięki współpracy Kolei Dolnośląskich, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Miasta Wrocław oraz PKP Polskie Linie Kolejowe od dnia 10 kwietnia br. na trasę Wrocław Wojnów – Wrocław Sołtysowice powrócą pociągi pasażerskie.

Kolej Miejska we Wrocławiu. Pierwszy tydzień bezpłatnie

Dzięki współpracy Kolei Dolnośląskich, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Miasta Wrocław oraz PKP Polskie Linie Kolejowe od 10 kwietnia na trasę Wrocław Wojnów – Wrocław Sołtysowice powrócą pociągi pasażerskie (linia D17). Na razie będzie to 13 par połączeń w dni robocze w relacji Wrocław Wojnów – Wrocław Nadodrze – (Wrocław Główny).

Kolej wygra z samochodem na trasie Wrocław Wojnów - centrum miasta

Nowe możliwości szybkiego dojazdu do centrum Wrocławia z Wojnowa, Strachocina, Swojczyc i Kowal zapewni linia kolejowa. PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowały warunki do bezpiecznych podróży od 10 kwietnia. W 2021 r. podróże będą wygodniejsze i trasa przedłużona do Jelcza Miłoszyc.

PLK kontynuuje modernizację linii Wrocław – Poznań

Modernizacja linii E59, łączącej Wielkopolskę z Wrocławiem, obejmie ostatni 70 km odcinek z Czempinia do granicy województwa dolnośląskiego. Wiosną PKP Polskie Linie Kolejowe podpiszą umowy z wykonawcami warte 1,5 mld zł.

Kolejowy defibrylator znów uratował życie

Dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu oraz dostępowi do defibrylatora pracownik ochrony na dworcu Wrocław Główny uratował ludzkie życie.

Zintegrowany bilet również w świętokrzyskim?

Wczoraj na łamach InfoRail.pl pisaliśmy, że Przewozy Regionalne i Polbus-PKS zawarli porozumienie, dzięki któremu podróżni posiadający ważne bilety na przejazd pociągiem na linii Wrocław – Oleśnica będą mogli skorzystać z nocnych weekendowych autobusów uruchamianych przez Polbus-PK
Subskrybuje zawartość