warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Wrocław

Wrocław: Tramwaj na Nowy Dwór po podziale na części drogi albo bez ofert

Wrocław otworzył oferty w przetargu na budowę nowej drogi tramwajowej na Nowy Dwór, który – po fiasku pierwszego przetargu – został podzielony na 22 części. Miasto nie ma jednak powodów do zadowolenia – w aż dziewięciu częściach nie było żadnych ofert. W większości pozostałych znacznie został przekroczony budżet.

Pendolino zastąpione składem wagonowym. Bo nie było zainteresowania

W ramach obecnego rozkładu jazdy edycji 2017/2018 na trasie Warszawa - Wrocław PKP Intercity zaplanowały uruchomienie trzech pociągów kategorii EIP obsługiwanych elektrycznymi zespołami trakcyjnymi ED250 (Pendolino). Ale jeżdżą tylko dwa.

Podwykonawcy Astaldi dostali od PLK część należności

PKP Polskie Linie Kolejowe wypłaciły wczoraj kolejną część należności podwykonawcom włoskiej spółki Astaldi, która realizuje modernizację linii Warszawa-Lublin i Poznań - Wrocław. W sumie 14 mln zł.

Wrocław: Tramwaj na Popowice po wydzieleniu fragmentu trasy nadal drogi

Przetarg na mniejszą część trasy tramwajowej na Popowice nie przynosi jak na razie korzystnych dla Wrocławia rozwiązań. Najtańsza oferta o 36 mln zł przekracza budżet w wysokości 86 mln zł, przy czym większe dysproporcje w cenie występują w miejskiej, a nie kolejowej części inwestycji.

Problemy Astaldi. Wykonawca zszedł z kontraktów na liniach nr 7 i E59?

Według kilku źródeł, firma Astaldi zeszła z placu budowy na kontraktach realizowanych dla PKP PLK na linii nr 7 i E59 Poznań - Wrocław. PKP PLK potwierdza jedynie, że dostała od wykonawcy korespondencję dotyczącą problemów z realizacją prac.;

Wrocław: Pięciu chętnych na zaprojektowanie tramwaju na Jagodno

Wrocławskie Inwestycje otworzyły oferty w przetargu na zaprojektowanie trasy tramwajowej na Jagodno wraz z uzyskaniem wszelkich pozwoleń. O zamówienie ubiega się pięć podmiotów, które zaoferowały kwoty w przedziale 0,8-z,5 mln zł brutto. Wrocław zakłada, że inwestycja zostanie zrealizowana do 2022 r.

Leo Express i KD chcą połączeń na trasie Wrocław – Pardubice

Dzięki wsparciu marszałka województwa dolnośląskiego oraz wojewody czeskiego regionu pardubickiego mają powstać nowe polsko-czeskie połączenia transgraniczne, które połączą Dolny Śląsk z centrum sąsiedniego czeskiego regionu oraz nawet z samą Pragą. O obsługę nowych kursów ubiega się prywatny czeski przewoźnik Leo Express razem z samorządowymi Kolejami Dolnośląskimi.

Leo Express rozmawia z KD o połączeniu Wrocław – Pardubice – Praga

Zaawansowane są rozmowy na temat uruchomienia przez Leo Express połączeń Wrocław – Pardubice i przedłużenia ich do Pragi. Mogą ruszyć w grudniu 2019 roku. Hetman Kraju Pardubickiego może sfinansować połączenia, a Koleje Dolnośląskie są zainteresowane udziałem w nowej ofercie.

Wrocław Muchobór po nowemu. Ma być nowocześniej

Wrocław Muchobór zmienia się dla podróżnych. Windy, dostępne dla wszystkich perony, czytelne oznakowanie i nowe bezpieczne przejście zachęcą podróżnych do korzystania z kolei – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.

Infra Silesia zmodernizuje przystanek kolejowy Wrocław Muchobór

Infra Silesia z nową umową na modernizację stacji kolejowej Wrocław Muchobór położonej na linii kolejowej 275 w tzw. „biurowym zagłębiu” Wrocławia.
Subskrybuje zawartość