warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Wrocław

Wrocław wybiera Modertrans na dostawcę tramwajów. 27% niskiej podłogi

MPK we Wrocławiu rozstrzygnęło przetarg na dostawy 40 nowych, częściowo niskopodłogowych tramwajów. Wybrano ofertę firmy Modertrans, która zaoferowała zaledwie 27% niskiej podłogi, ale zarazem znacząco pobiła pod względem ceny w pełni niskopodłogowe tramwaje Pesy.

Wrocław wybrał tramwaje Modetrans

Modetrans wygrał przetarg na dostawę częściowo niskopodłogowych tramwajów dla MPK Wrocław. Spółka wyprodukuje dla Wrocławia 40 pojazdów. Pierwsze tramwaje mają być dostarczone do 15 października 2018 r.

Pociągi z Opola do Wrocławia pojadą szybciej. Coraz bliżej inwestycji

Pięć firm zainteresowanych jest opracowaniem dokumentacji projektowej przebudowy linii kolejowej C-E 30 na odcinku Opole Groszowice – Jelcz – Wrocław Brochów. Zarządca chce na tym odcinku zwiększyć prędkość pociągów, co przełoży się na większą przepustowość linii. Prace projektowe wraz z nadzorem mają pochłonąć ok. 30 mln zł.

Wrocław. Balzola wygrała przetarg na tramwaj na Hubskiej

Wrocławskie Inwestycje wybrały zwycięzcę przetargu na budowę trasy tramwajowej wzdłuż ul. Hubskiej. To hiszpańska firma Balzola, która wygrała ten przetarg już po raz drugi. Poprzednim razem, po odwołaniach, przetarg unieważniono.

Pociąg PKP IC Wrocław - Berlin wróci w 2018 roku?

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz premier Brandenburgii Dietmarem Woidke przyjechali w niedzielę do Wrocławia "pociągiem do kultury". Skład kursujący z Berlina ma ułatwić mieszkańcom obu miast uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

PKP Intercity wjedzie na trasę Żywiec – Sucha Beskidzka

Już od września rozszerzona ma zostać trasa pociągu TLK „Beskidy”, który kursuje z Bydgoszczy przez Poznań i Wrocław do Bielska-Białej. Pociąg w weekendy ma jeździć jako TLK „Halny” przez Żywiec i Suchą Beskidzką do Zakopanego;– dowiedział się "Rynek Kolejowy".

Efekty remontu odcinka Oleśnica – Kępno skrytykowane

Radio Wrocław krytykuje;inwestycję na odcinku linii kolejowej 181 Oleśnica – Kępno, która pozwoliła na powrót pociągów po 14 latach. Jak zaznacza, mimo wydania 21 milionów złotych parametry linii są gorsze niż przed wstrzymaniem ruchu kolejowego.

Wrocław z dwiema ofertami na tramwaje. Raczej mało niskiej podłogi

MPK we Wrocławiu otworzyło oferty w przetargu na dostawy 40 nowych tramwajów. Najtańszą ofertę złożył Modertrans, który zaoferował zaledwie 27% niskiej podłogi. Gdyby Wrocław chciał się zdecydować na całkowicie niską podłogę, oferowaną przez Pesę, musiałby wydać niemal dwa razy tyle, ile życzyłby sobie producent z Poznania.

Dwie oferty wpłynęły w przetargu na tramwaje dla Wrocławia

Dwóch producentów złożyło swoje oferty w przetargu MPK Wrocław na dostawę 40 tramwajów. Oprócz Modetransu do przetargu zgłosiła się Pesa, która oferuje tramwaje w 100% niskopodłogowe.

Stacja Jelcz-Laskowice idzie do przebudowy

Polskie Linie Kolejowe uruchomiły postępowanie przetargowe na zaprojektowanie przebudowy stacji Jelcz-Laskowice. Oddzielne postępowanie toczy się na zaprojektowanie prac modernizacyjnych dla samej linii kolejowej nr 277. Jest to alternatywna trasa łącząca Wrocław z Opolem.
Subskrybuje zawartość