warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Wrocław

Pięć osób zginęło na przejeździe pod Wrocławiem

Pięć osób zginęło wczoraj (15 czerwca) w samochodzie, który wjechał pod skład wagonowy spółki Polregio w miejscowości Nowa Wieś Kącka na linii Jelenia Góra – Wrocław. Do wypadku doszło na przejeździe kategorii C, zabezpieczonym sygnalizacją.

Lepsza kolej bez lotniska niż lotnisko bez kolei

– Robiliśmy badanie wśród pasażerów i dla nich najbardziej liczy się pewność dojazdu – mówił prezes Portu Lotniczego Wrocław, Dariusz Kuś. – Jeśli trwa to 45 minut, to może być, nawet jeśli samochodem, przy pustych ulicach będzie szybciej. Pod warunkiem, ze to rzeczywiście będzie 45 minut, a nie czasem tyle, a czasem godzina – dodał.

Port Lotniczy Wrocław: W maju ponad 10% pasażerów więcej niż przed rokiem.

W maju wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 10% pasażerów więcej niż rok temu. Imponujący wzrost odnotowali przewoźnicy sieciowi, bardzo dynamicznie przybywa też podróżnych w ruchu czarterowym. W przypadku 37 na 50 połączeń tanich linii w samolotach zajętych było ponad 90% miejsc.

Od 17 czerwca pociągi Lubin – Wrocław zatrzymają się na pośrednich przystankach

Pociągi będą zatrzymywać się w Rzeszotarach, Raszówce, Gorzelinie i Chróstniku już od 17 czerwca – poinformował Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Od 17 czerwca pociągi Lublin – Wrocław zatrzymają się na pośrednich przystankach

Pociągi będą zatrzymywać się w Rzeszotarach, Raszówce, Gorzelinie i Chróstniku już od 17 czerwca – poinformował Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Wrocław zaprojektuje tramwaj wzdłuż Rogowskiej na Nowym Dworze

Wrocław przygotowuje się do realizacji kolejnego etapu trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Ogłoszono przetarg na projekt ostatniego, 2-kilometrowego odcinka w ul. Rogowskiej. Według założeń torowisko ma zostać poprowadzone w jezdni, a realizację zaplanowano na lata 2021-2023.

Dzień Dziecka na dworcu Wrocław Główny

2 czerwca na dworcu Wrocław Główny odbędzie się największe wydarzenie w historii polskich dworców kolejowych zorganizowane dla dzieci. Atrakcje dla najmłodszych przygotują nie tylko kolejarze, lecz także strażacy i policjanci.

Poseł Jaros dopomina się o modernizację linii Wrocław – Kluczbork

Poseł Michał Jaros zwrócił się z zapytaniem o to, kiedy dojdzie do naprawy linii kolejowej z Wrocławia do Kluczborka przez Oleśnicę. Handlowe prędkości na linii 143 są coraz niższe.

Wrocław: Ruszyła budowa trasy tramwajowej przez Popowice

Roboty, które ruszyły 25 maja, w ramach budowy linii tramwajowej na Popowice koncentrują się przy wiadukcie kolejowym nad ul. Długą. Prace wymuszają zmiany w ruchu samochodowym oraz komunikacji miejskiej.

Olbrzymi przemyt w pociągu Kijów – Wrocław

Niestety, przemytnicy ponownie robią wszystko, by doprowadzić do ograniczenia ruchu pociągów między Polską a Ukrainą. Ukraińska służba celna ponownie miała pełne ręce roboty. Dosłownie.
Subskrybuje zawartość