warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Wrocław

Z Berlina do Budapesztu przez Wrocław

Dziś na łamach InfoRail.pl pisaliśmy o przyznaniu otwartego dostępu na trasach krajowych dla PKP Intercity. Jeden z nich dotyczył odcinka Kunowice (gr.) – Chałupki (gr.) – Kunowice (gr.).

Wrocław: Tramwaj na Nowy Dwór w 2020 r. Rusza przetarg

We Wrocławiu ruszył wyczekiwany przetarg na budowę trasy autobusowo-tramwajowej, która ma połączyć pl. Orląt Lwowskich z Nowym Dworem. Pierwsza część – do skrzyżowania ul. Strzegomskiej z ul. Rogowskiej – ma zostać ukończona pod koniec września 2020 r.

Wrocław: Tramwaj na Popowice z przesiadką na kolej. Rusza nowy przetarg

Wrocławskie Inwestycje, zgodnie z zapowiedziami, ogłosiły nowy przetarg na budowę 3,8-kilometrowej trasy tramwajowej wzdłuż Popowickiej, Starogroblowej i Długiej wraz z budową nowego przystanku kolejowego Wrocław Szczepin. Inwestycja ma zostać zrealizowana w nowym terminie – do końca września 2020 r.

Wrocław Airport. Pasażerowie pociągów zapłacą mniej za przejazd na lotnisko

POLBUS- PKS rozszerzył współpracę ze spółką Przewozy Regionalne, właścicielem marki kolejowej POLREGIO. Pasażerowie korzystający z pociągów POLREGIO zyskają możliwość zakupu biletów na połączenie WRO Airport Express z 10% zniżką.

Kto zbuduje przyszłość kolei?

Dostępność funduszy unijnych spowodowała postęp na polskich kolejach nie notowany od dekad. Intensywna modernizacja sieci kolejowej, wymiana bądź modernizacja taboru na dużą skalę, już dają widoczne efekty. Nowoczesne składy zespolone w relacjach Warszawa – Częstochowa – Katowice czy Warszawa – Ostrów Wlkp. – Wrocław, czyli trasami, którym daleko do miana KDP, notują znakomitą frekwencję.

Bombardier Transportation (ZWUS) zbuduje ETCS/ERTMS na trasie Wrocław – Poznań

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę za 87 mln zł netto na projekt i budowę systemu ETCS/ERTMS poziomu 2 na odcinku Wrocław – Poznań.

Parowóz zabrany z Wrocławia Świebodzkiego. Po renowacji stanie w Lubinie

Ze stacji Wrocław Świebodzki zniknął zabytkowy, ale zniszczony parowóz;Ty2-22. Po remoncie w Polkowicach stanie on w Lubinie, gdzie uświetni powrót pociągów pasażerskich do tego miasta.;

Wrocław: Remont ulicy Maślickiej, a później trasa tramwajowa

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na projekt przebudowy ul. Maślickiej wraz z budową torowiska tramwajowego. Najpierw będzie remont zniszczonej ulicy a potem powstanie tam trasa tramwajowa, która poprowadzi aż do skrzyżowania z ul. Główną i Królewiecką.

Bombardier wykona ERTMS/ETCS na linii Poznań - Wrocław

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa, zwiększenie przepustowości linii oraz sprawniejsze kursowania pociągów – to główne efekty wdrożenia europejskiego systemu ERTMS/ETCS poziom 2 na linii E59, na odcinku Wrocław – Poznań. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę, współfinansowaną ze środków UE, za 87 mln zł netto na projekt i budowę systemu. 

Wrocław: Remont ulicy Maślickiej, a później trasa tramwajowa

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na projekt przebudowy ul. Maślickiej wraz z budową torowiska tramwajowego. Najpierw będzie remont zniszczonej ulicy a potem powstanie tam trasa tramwajowa, która poprowadzi aż do skrzyżowania z ul. Główną i Królewiecką.
Subskrybuje zawartość