warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Wrocław

Wrocław: Drugie podejście do tramwaju na Hubskiej. Bardziej udane?

Wrocław otworzył oferty na budowę trasy tramwajowej w ul. Hubskiej na odcinku od ul. Glinianej do ul. Dyrekcyjnej. Wystartowało sześć firm, proponując kwoty od 35,3 mln zł do 42,4 mln zł brutto. Ponowiony przetarg ponownie ma szansę wygrać Balzola.

Z Poznania do Wrocławia 160 km/h. Ale dopiero po remoncie

Spółka PKP PLK podpisała w piątek w Poznaniu umowę na przebudowę linii kolejowej Poznań-Wrocław na odcinku Rawicz-Leszno. Wartość inwestycji to 355 mln zł.

PLK zaczynają modernizację ostatniego odcinka magistrali Wrocław – Poznań

W piątek 23 czerwca w wielkopolskim urzędzie wojewódzkim PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z wykonawcą modernizacji ostatniego już odcinka magistrali Wrocław – Poznań, który dotąd nie doczekał się gruntownej modernizacji. Prace na odcinku Rawicz –Leszno mają rozpocząć się w październiku tego roku.

PLK z umową na modernizację linii E59 o wartości 355 mln zł

Rozpoczyna się ostatni etap modernizacji linii E59 na trasie Poznań-Wrocław. 23 czerwca 2017 r. w Poznaniu podpisano umowę, w ramach  której wykonane zostaną, warte 355 mln zł netto, prace na odcinku granica województwa dolnośląskiego (Rawicz) – Leszno. Dzięki nowym torom, peronom, przejazdom kolejowo-drogowym i wiaduktom zwiększy się dopuszczalna prędkość jazdy, a zarazem bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Wrocław. Aktywiści apelują o zmiany w przetargu na tramwaje

We Wrocławiu trwa przetarg na zakup 40 nowych tramwajów. Miejskim aktywistom nie podoba się, że miasto jest gotowe kupić pojazdy nawet w 80 proc. wysokopodłogowe. Widzą w tym zagrożenie dla wizerunku całego transportu publicznego, bo „do samochodu nie trzeba się wspinać”. Dlatego piszą w tej sprawie do prezydenta.

Szybciej z Wrocławia do Opola. PLK zlecają opracowanie projektu

Ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy linii kolejowej C-E 30 na odcinku Opole Groszowice – Jelcz – Wrocław Brochów. Zarządca chce na tym odcinku zwiększyć prędkość pociągów, co przełoży się na większą przepustowość linii. Prace projektowe wraz z nadzorem mają pochłonąć ponad 25 mln zł netto.

Polska bliżej hyperloopa? Z Warszawy do Wrocławia 1200 km/h

Polska awansowała do grona dziewięciu krajów, w których mógłby powstać nowoczesny środek transportu, jakim jest Hyperloop. Specjalny tor dla kolei przyszłości miałby połączyć Warszawę i Wrocław, a podróż na tej trasie trwałaby zaledwie 37 minut.

Parowozy wracają na dolnośląskie tory

Po krótkiej nieobecności lokomotywa parowa TKt48-18 powraca na szlaki kolejowe Dolnego Śląska i będzie prowadzić pociągi turystyczne przez cały długi weekend czerwcowy. 15 czerwca ruszą przejazdy Muzealnych Pociągów Specjalnych na trasie Wrocław Główny – Wrocław Pracze – Wrocław Główny.

Wrocław planuje podnieść ceny biletów, ale też wprowadzić nowe

Na jesień planowane są we Wrocławiu obrady rady miasta, która ma przegłosować podwyżki cen biletów. Podstawowy bilet jednorazowy zdrożeje z 3 do 3,4 zł. Nie zmienią się ceny biletów okresowych, za to pojawią się nowe ich rodzaje.

Miłośnicy kolei uratowali zabytkowe wagony przed kasacją

Dzięki zaangażowaniu społeczników ze Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej oraz pomocy PKP Polskich Linii Kolejowych i PKP Cargo sześć starych wagonów techniczno – gospodarczych zostało przekazanych do celów muzealnych. Zanim zabytkowy tabor dotarł na Dolny Śląsk musiał pokonać 400-kilometrową trasę z Krakowa przez Oświęcim, Kluczbork, Oleśnicę i Wrocław.

Subskrybuje zawartość