warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Wrocław

Ceramiczny Express – pociąg specjalny Kolei Dolnośląskich

24. Bolesławieckie Święto Ceramiki odbędzie się w dniach 15-19 sierpnia. Koleje Dolnośląskie są partnerem tego wydarzenia. W sobotę 18 sierpnia regionalny przewoźnik organizuje przejazd specjalny ze stacji Wrocław Główny do Bolesławca.

Ceramiczny Express – pociąg specjalny Kolei Dolnośląskich

24. Bolesławieckie Święto Ceramiki odbędzie się w dniach 15-19 sierpnia. Koleje Dolnośląskie są partnerem tego wydarzenia. W sobotę 18 sierpnia regionalny przewoźnik organizuje  przejazd specjalny ze stacji Wrocław Główny do  Bolesławca. 

Wstrzymany ruch na trasie Wrocław Gł. – Oborniki Śląskie

Ruch na trasie Wrocław Główny – Oborniki Śląskie jest wstrzymany. Pociągi międzyregionalne zostaną skierowane zmienioną trasą przez Głogów lub Ostrów Wielkopolski.

Utrudnienia po zrywaniu sieci trakcyjnej przez kierowców. Wczoraj wywrotka, dzisiaj dźwig [film]

Dźwig zerwał dziś sieć trakcyjną na trasie Pęgów – Oborniki Śląskie, co spowodowało;utrudnienia na trasie kolejowej Wrocław – Poznań. Do podobnego wypadku doszło wczoraj w Elblągu, PLK opublikowała już film z tego drugiego zdarzenia.

Wrocław: Tramwaj na Nowy Dwór podzielony na… 22 części. Rusza przetarg

Zgodnie z zapowiedziami Wrocław rozpisał nowy przetarg na budowę trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Inwestycję podzielono na aż 22 części, by umożliwić udział mniejszym firmom i zaradzić tym samym sytuacji na rynku związanej z brakiem ofert bądź ze zbyt wysokimi cenami.

Są pieniądze na budowę i modernizację przystanków kolejowych w Jeleniej Górze

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski poinformował o podpisaniu umowy na przekazanie środków finansowych dla PKP PLK, które przyczynią się do budowy nowych i remontu istniejących przystanków w Jeleniej Górze. Remont przejdzie także przystanek Wrocław Muchobór.

Wrocław projektuje tramwaj na Jagodno

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na zaprojektowanie trasy tramwajowej na Jagodno wraz z uzyskaniem wszelkich pozwoleń. Na wykonanie tego zamówienia przeznaczono 14 miesięcy. Wrocław zakłada, że inwestycja zostanie zrealizowana do 2022 r.

Wrocław. Przetarg na fragmencik trasy tramwajowej na Popowice

Pod koniec ubiegłego tygodnia we Wrocławiu zdecydowano o unieważnieniu przetargu na budowę trasy tramwajowej na Popowice, a już ogłoszono kolejny, tym razem na niewielki fragment tej trasy. Poprzednie przetargi na cały, czterokilometrowy odcinek nie udały się z powodu drożyzny na rynku budowlanym.

Linia Wrocław-Kluczbork zostanie zrewitalizowana. Ale dopiero w kolejnej perspektywie

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewnił w czwartek w Sejmie, że przygotowania dotyczące projektu modernizacji linii kolejowej 143 na odcinku Wrocław-Namysłów-Kluczbork przebiegają zgodnie z harmonogramem; pozwoli to na rozpoczęcie realizacji projektu w kolejnej perspektywie unijnej

Wrocław unieważnił po raz drugi przetarg na linię tramwajową na Popowice

Spółka Wrocławskie Inwestycje poinformowała o unieważnieniu przetargu na budowę linii tramwajowej na Popowice. Oferty prawie dwukrotnie przewyższyły zaplanowany budżet. Wrocławscy urzędnicy i tak byli gotowi jedną z nich przyjąć, pod warunkiem znalezienia dodatkowego finansowania.
Subskrybuje zawartość