warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Wrocław

Wrocław: Tramwaj na Nowy Dwór dojedzie do stacji PKP

Do obecnej pętli autobusowej przy ul. Rogowskiej i w pobliże dworca PKP ma dojeżdżać tramwaj na Nowy Dwór. Urzędnicy mają już gotową koncepcję na wydłużenie przyszłej trasy tramwajowe o postulowany przez mieszkańców odcinek. Tramwaj może tam pojechać wiosną 2020 roku.

Nowy sklep na wrocławskim dworcu

Na ponad 500 m², w zabytkowym dworcu Wrocław Główny, działa sklep spożywczy Biedronka. Jest to już czwarta lokalizacja tej sieci na dworcu kolejowym.

Nowi najemcy na dworcach Warszawa Centralna i Wrocław Główny

Oferta komercyjna na Dworcu Centralnym stale się poszerza. W ostatnim czasie swoje lokale otworzyli nowi najemcy. Na dworcu Wrocław Główny pojawił się natomiast supermarket.

Będą kolejne prace na linii 274 Wrocław – Jelenia Góra

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na wykonanie kolejnego etapu prac na odcinku linii nr 274 do Jeleniej Góry na odcinku Wrocław Świebodzki – Smolec.

Wrocław ze strategią transportową. Do 2020 r. chce zwiększyć ruch niesamochodowy o 3 punkty proc.

We Wrocławiu przedstawiono wyniki analizy dotyczącej polityki zrównoważonej mobilności dla „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Wrocławia”. Urzędnicy dostrzegają, że komfort życia w mieście poprawi ograniczanie ruchu samochodowego. Wrocław ma być bardziej zwarty i lepiej pokryty siatką połączeń tramwajowych i autobusowych, deklarował wiceprezydent Adam Grehl. Problem w tym, że mieszkańcy… mają inne zdanie.

Jerzy Michalak: Zarząd PR chce nam przystawić pistolet do głowy

W rozmowie na antenie Radia Wrocław członek zarządu województwa dolnośląskiego, Jerzy Michalak, mówił o sporze z Przewozami Regionalnymi i o tym, dlaczego województwo nie chce zgodzić się na żądania finansowe formułowane przez przewoźnika.

Wpłynęły oferty na studium wykonalności dla linii Wrocław – Świdnica

PKP PLK rozpisało przetarg na opracowanie studium wykonalności rewitalizacji linii kolejowej nr 285 na odcinku Wrocław Gł. – Świdnica Przedmieście wraz z linią nr 771 Świdnica Przedmieście – Świdnica Miasto.;Właśnie poznaliśmy oferty, które wpłynęły w tym przetargu.

Newag z umową na ezt-y dla KD

Spółka Newag poinformowała, że 13 stycznia 2017 roku podpisana została umowa z Kolejami Dolnośląskimi na dostawę 11 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls wraz ze świadczeniem usługi ich utrzymania. Uroczystość odbyła się w południe na 2 peronie dworca Wrocław Główny. Przewoźnik podkreśla, że to największy zakup w historii Kolei Dolnośląskich.

Największy zakup taboru w historii Kolei Dolnośląskich sfinalizowany

Dziś w samo południe, na drugim peronie dworca Wrocław Główny Koleje Dolnośląskie podpisały umowę na zakup 11 sztuk pięcioczłonowych pociągów elektrycznych typu Impuls produkcji nowosądeckiego Newagu.

Ponad 240 mln zł na lepszą kolej na Dolnym Śląsku

Szybciej i wygodniej pojedziemy w 2021 r. ze Świdnicy do Wrocławia i z Dzierżoniowa do Legnicy. Nowe przystanki zwiększą dostępność do kolei regionalnej. Podpisane zostały umowy pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe a Województwem Dolnośląskim na przeprowadzenie rewitalizacji odcinków linii kolejowych Wrocław Główny – Świdnica i Legnica – Dzierżoniów Śląski.

Subskrybuje zawartość