warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Wrocław

Wrocław: Przewozy Regionalne zlecą świadczenie usług agencyjnej sprzedaży biletów

"Przewozy Regionalne" Sp. z o.o. Oddział Dolnośląski we Wrocławiu informuje o ogłoszonym przetargu na świadczenie usług agencyjnej sprzedaży biletów kolejowych w imieniu i na rzecz Zamawiającego

Wrocław: Trzy oferty na tramwaj na Popowice. Nadal bardzo drogo

Wrocławskie Inwestycje otworzyły oferty w ponowionym przetargu na budowę 3,8-kilometrowej trasy tramwajowej wzdłuż Popowickiej, Starogroblowej i Długiej wraz z budową nowego przystanku kolejowego Wrocław Szczepin. Oferty nadal są znacząco powyżej oczekiwań zamawiającego.

Od grudnia 12 par pociągów do Lubina

Według aktualnych założeń, do których dotarł "Rynek Kolejowy", od grudnia ruszy 10 par bezpośrednich połączeń Wrocław - Lubin plus dwie z przesiadką w Legnicy. Nie uda się uruchomić części połączeń w październiku.

Odnowa podwrocławskiej trasy kolejowej do Jelcza

Za dwa lata będzie gotowa dla pociągów pasażerskich trasa z Wrocławia do Jelcza, przez Swojczyce, Wojnów, Nadolice. Wygodny dojazd z tych okolic do centrum miasta –  do stacji Wrocław Nadodrze, Wrocław Mikołajów i Wrocław Główny, będzie możliwy z pominięciem zatłoczonych dróg  i ulic. 

Na podpisanie czeka umowa w/s projektu linii CE30 Wrocław-Opole

W czerwcu ubiegłego roku ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy linii kolejowej C-E 30 na odcinku Opole Groszowice – Jelcz – Wrocław Brochów. Póki co, nie zakończył się on jeszcze podpisaniem umowy. Dopiero w marcu br. wybrano wykonawcę.

Umowa na projekt linii CE30 Wrocław-Opole czeka na podpisanie

Ogłoszony w czerwcu ubiegłego roku przetarg na;opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy linii kolejowej C-E 30 na odcinku Opole Groszowice – Jelcz – Wrocław Brochów nie zakończył się jeszcze podpisaniem umowy. W marcu wybrano wykonawcę.

Jest przetarg na rewitalizację linii Wrocław – Jelcz

PKP PLK ogłosiła długo oczekiwany przetarg na rewitalizację linii kolejowej 292 na odcinku Jelcz Miłoszyce – Wrocław Sołtysowice. To kluczowy odcinek kolei aglomeracyjnej, która tworzy się we Wrocławiu.

Nowy przystanek Wrocław Szczepin z przesiadką na tramwaj z dofinansowaniem

PKP Polskie Linie Kolejowe usprawnią podróże koleją w aglomeracji wrocławskiej, a mieszkańcy Wrocławia zyskają lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowego przystanku Wrocław Szczepin. Rozbudowa wiaduktu nad ul. Długą zapewni lepszy i zintegrowany system komunikacji w mieście. CUPT podpisało właśnie umowę o dofinansowaniu unijnym.

We Wrocławiu powstanie przystanek Szczepin

W środę we Wrocławiu podpisano umowę ws. unijnego dofinansowania budowy przystanku kolejowego Wrocław Szczepin. Wartość inwestycji to 51 mln zł, a dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko to blisko 35 mln zł.

Wrocław - nowy przystanek kolejowy i wiadukt dla tramwaju

PKP Polskie Linie Kolejowe wybudują nowy przystanek kolejowy Wrocław Szczepin w stolicy Dolnego Śląska. Rozbudowa wiaduktu nad ul. Długą zapewni zintegrowany system komunikacji we Wrocławiu.

Subskrybuje zawartość