warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Wrocław

Koleje Dolnośląskie z otwartym dostępem dla pociągów Wrocław - Berlin

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego przyznał Kolejom Dolnośląskim otwarty dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasie Wrocław Główny – Tuplice – granica państwa.

Wrocław: Przetarg na dokończenie Hubskiej po hiszpańskiej firmie już ogłoszony

Wrocławskie Inwestycje po tym jak odstąpiły od kontraktu z wykonawcą budowy trasy tramwajowej na ul. Hubskiej, ogłosiły nowy przetarg na dokończenie inwestycji.

W poniedziałek negocjacje PLK z podwykonawcami Astaldi

PKP Polskie Linie Kolejowe codziennie spotykają się z podwykonawcami firmy Astaldi, która zeszła z dwóch kontraktów na odcinku linii kolejowej Lublin – Warszawa oraz Poznan – Wrocław. PLK działają zgodnie z ustaleniami i harmonogramem przyjętym 6 grudnia w Pruszkowie. Odbyły się już indywidualne spotkania z podwykonawcami uczestniczącymi w proteście.

Ruszyło połączenie Berlin – Wrocław – Wiedeń. Zdjęcia z Nightjet

Od nowego rozkładu jazdy pasażerowie zyskali bardzo ciekawe połączenie – pociąg nocny ÖBB;Nightjet kursuje teraz przez Polskę. Zapraszamy na relację z jego pokładu.

Jest przetarg na nowy przystanek kolejowy pod Wrocławiem

Tuż pod Wrocławiem, na trasie kolejowej biegnącej w kierunku Strzelina, Kamieńca Ząbkowickiego i Kłodzka powstanie nowy przystanek kolejowy – Iwiny. Będzie to pierwszy przystanek kolejowy na tej trasie, jadąc od stacji Wrocław Główny. Nowy przystanek w;podwrocławskich Iwinach zostanie wybudowany w rejonie ulic Schuberta i Vivaldiego – informuje PLK, która właśnie ogłosiła przetarg na jego budowę.;

Rozgrzebane tory po Astaldi. Na siódemkę pociągi wrócą za rok?

Ponad miesiąc potrzebowała spółka ZRK DOM, by rozpocząć prace po Astaldi na linii Poznań – Wrocław. Gorzej wygląda sytuacja na linii Warszawa – Lublin, gdzie wciąż trwa inwentaryzacja; pociągi mogą tu wrócić dopiero za rok.

Wrocław wyrzuca Balzolę z budowy tramwaju na Hubskiej

Wrocławskie Inwestycje postanowiły o zerwaniu umowy z firmą Balzola na budowę nowej trasy tramwajowej w ciągu ul. Hubskiej. – Mamy dość niedotrzymywania umowy ws. Hubskiej i Pułaskiego. Kończymy współpracę z wykonawcą. Już szukamy nowych – ogłosił Marek Szempliński, rzecznik tej instytucji.

Wrocław: Remont torowiska na Ślężnej na finiszu

Nowe torowisko na ul. Ślężnej nabrało już kształtów. Tramwaje mają wrócić na nie od 8 grudnia. Koszt inwestycji to około 2,8 mln zł.

Połączenie Wrocław – Drezno z przesiadką w Węglińcu

Kolej Dolnośląskie wprowadziły zmiany w ofercie połączeń do Drezna. Od 9 grudnia 2018 roku połączenie Wrocław Główny – Drezno będzie realizowane ze skomunikowaną przesiadką w Węglińcu. Na odcinku Wrocław Główny – Węgliniec przejazd będzie się odbywał pojazdem typu Impuls, następnie po wygodnej przesiadce odcinek Węgliniec – Drezno będzie obsługiwane niemieckim pojazdem spalinowym.

Zmiany w ofercie międzynarodowej Wrocław – Drezno. Pojedziemy z przesiadką

Koleje Dolnośląskie wprowadzają zmiany w ofercie połączeń do Drezna. Od 9 grudnia 2018 roku połączenie Wrocław Główny – Drezno będzie realizowane ze skomunikowaną przesiadką w Węglińcu.
Subskrybuje zawartość