warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Zakopane

Nowe połączenia wakacyjne Kolei Małopolskich – Zakopane i Krynica-Zdrój

Koleje Małopolskie uruchamiają nowe połączenia, od 30 czerwca do 26 sierpnia w każdy weekend będzie jeździł pociąg do Zakopanego. Od 1 lipca rusza codzienne połączenie do Krynicy.

„Halny” i „Ornak” przecierają szlak

Malowniczy górski odcinek dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, linii nr 97 Żywiec - Sucha Beskidzka, przemierzają ponownie pociągi PKP Inter City i Kolei Śląskich. TLK „Halny” relacji Bydgoszcz - Zakopane, w ramach letniej korekty rozkładu jazdy rozpoczął kursowanie w weekendy a od soboty, 23 czerwca do 2 września zapewni codzienną komunikację dalekobieżną, docierając pod Tatry najkrótszą kolejową łącznicą przez Podhale. Natomiast „Ornak” Kolei Śląskich, odjeżdża z Katowic w soboty i niedziele. Jego pasażerowie mają więc możliwość jednodniowych wyjazdów na Krupówki i pod Giewont. To sukces Stowarzyszenia „Kolej Beskidzka”, które dzięki zaangażowaniu jego działaczy uchroniło 35-km odcinek linii przed likwidacją, podejmując starania o powrót pociągów na trasę z Żywca do Suchej.

Od 22 czerwca pociągiem znów jeździmy do Zakopanego

Wracają pociągi na modernizowany odcinek linii Skawina - Sucha Beskidzka. W wakacje, podróżni skorzystają z bezpośrednich połączeń kolejowych na Podhale. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują inwestycję, zapewniającą szybsze i wygodniejsze podróże na trasie Kraków – Zakopane.

Pociąg KMŁ do Zakopanego będzie nosił nazwę Luxtorpeda

Województwo Małopolskie ogłosiło wyniki konkursu na nazwę pociągu przyspieszonego Kraków – Zakopane Kolei Małopolskich, który wróci na trasę 30 czerwca.

Modernizacje linii wpływają na wakacyjny rozkład jazdy PKP Intercity

W niedzielę 10 czerwca br. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. PKP Intercity jak co roku uruchamia sezonowe połączenia na wakacje, zapewniając wiele możliwości podróży do najpopularniejszych ośrodków turystycznych, takich jak Kołobrzeg, Hel, Trójmiasto czy Zakopane. Jednak planująć podróż trzeba wziąć pod uwagę wpływ modernizacji linii kolejowych na rozkład jazdy.

Rusza przetarg na remont linii do Chabówki

PLK ogłosiły przetarg na remont linii kolejowej Sucha Beskidzka – Chabówka. To ostatni z trzech podstawowych przetargów ogłaszanych dla realizacji inwestycji na trasach do stolicy Tatr. W realizacji są już prace za ponad pół miliarda na odcinki linii Skawina – Sucha Beskidzka i Chabówka – Zakopane.

Pendolino pojedzie z Gdyni do Zakopanego?

Urząd Transportu Kolejowego przyznał PKP Intercity otarty dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasie Gdynia Główna – Zakopane – Gdynia Główna. Pisaliśmy o tym na łamach InfoRail.pl.

Koleje Małopolskie uruchomią pociąg do Zakopanego. Jak go nazwać?

Małopolski Urząd Marszałkowski szuka nazwy dla przyspieszonego pociągu Kolei Małopolskich, który już wkrótce, bo 30 czerwca, wróci na trasę Kraków – Zakopane.

Kolejny remont na trasie do Zakopanego

Ruszyły prace między Skawiną a Suchą Beskidzką na trasie Kraków – Zakopane. Inwestycja za 192 mln zł netto skróci podróże do stolicy Tatr i zwiększy poziom bezpieczeństwa. Będzie nowy przystanek Radziszów Centrum.

Krótsza podróż do Zakopanego

Lepszą podroż z Krakowa do stolicy Tatr zapewni modernizacja linii kolejowej Chabówka – Zakopane. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za 330 mln zł netto.
Subskrybuje zawartość