warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Zakopane

Do 21 czerwca do Zakopanego tylko autobusem

Zastępcza komunikacja autobusowa na linii kolejowej Kraków – Zakopane.

Do czerwca Zakopane bez pociągów, ale z komunikacją zastępczą

Od wczoraj do 21 czerwca podróżujący koleją na trasie z Krakowa do Zakopanego będą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Spowodowane to będzie rozpoczęciem przez PKP PLK kolejnego etapu prac modernizacyjnych na tej linii.

Ruszył autobus z Korbielowa do stacji PKP w Jeleśni

Od tegorocznych ferii zimowych rozpoczęły się kursy autobusu skomunikowanego na stacji kolejowej Jeleśnia z pociągiem InterCity „Oscypek” kursującego na trasie Warszawa – Zakopane i Zakopane – Warszawa oraz z pociągiem Kolei Śląskich „Ornak”.

Zakopane: Rusza przetarg na budowę centrum komunikacyjnego przy dworcu

Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez Zakopane, jest zaprojektowanie i wykonanie centrum komunikacyjnego przy dworcu kolejowym wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych pozwoleń na użytkowanie. Wartość zamówienia szacowana jest na 27,44 mln zł netto.

PLK zleciły wykonanie dokumentacji dla trasy Podłęże - Piekiełko

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę za 180 mln zł netto na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy nowej linii łączącej Podłęże z Tymbarkiem i Mszaną Dolną. Nowa trasa będzie wymagała m.in. budowy 58 km nowych torów kolejowych, 11 tuneli, 8 estakad, 20 mostów, ponad 30 wiaduktów. Realizacja projektu umożliwi przejazd na trasie Kraków – Zakopane w czasie krótszym niż 2 godziny.

Przewoźnicy regionalni i PKP IC uruchomili specjalne pociągi z Zakopanego w Nowy Rok

Zakopane było jednym z najchętniej wybieranych miejsc na przywitanie Nowego Roku. Województwo Małopolskie wraz z operatorami kolejowymi podjęło wszystkie możliwe kroki, aby sprostać zwiększonym potrzebom przewozowym i sprawnie odwieźć uczestników sylwestrowej imprezy odbywającej się w stolicy Tatr. Dodatkowe pociągi uruchomiły zarówno Przewozy Regionalne, jak również Koleje Małopolskie.

3 tys. turystów wróciło z Zakopanego pociągami

Zakopane było jednym z najchętniej wybieranych miejsc na przywitanie Nowego Roku.

Nie będzie paraliżu po imprezie w Zakopanem. Dodatkowe składy na bieżąco

Zakopane przygotowuje się do wielkiego Sylwestra.

Tymczasowy powrót pociągów na całą trasę Kraków - Zakopane

Od 9 grudnia pojedziemy do Zakopanego bez komunikacji zastępczej, modernizowaną linią między Skawiną a Suchą Beskidzką. Pasażerowie skorzystają z nowych peronów, w Radziszowie i w Podolanach. Po dwóch miesiącach PKP Polskie Linie Kolejowe będą kontynuowały inwestycję na trasie.

Multiconsult zadba o rewitalizację odcinka Chabówka – Zakopane

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z Multiconsult Polska na zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad rewitalizacją linii kolejowej nr 99 Chabówka – Zakopane. Wartość kontraktu to prawie 10,9 mln zł. W wyniku prowadzonych na trasie prac czas przejazdu pociągów między Chabówką a Zakopanem ma się skrócić o pół godziny.
Subskrybuje zawartość