warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Zakopane

Zakopane: Wybrano koncepcję architektoniczno-przestrzenną dworca

Został rozstrzygnięty ogólnopolski konkursu na wykonanie koncepcji architektoniczno-przestrzennej wybranych elementów zagospodarowania dla budowy centrum komunikacyjnego na terenie dworca kolejowego w Zakopanem. W zwycięskiej pracy doceniono odniesienia do natury, regionalnych motywów zdobniczych, tatrzańskiej przyrody i górskich szlaków.

Zakończono konkurs na projekt dworca w Zakopanem

Rozstrzygnięty został ogólnopolski konkursu na wykonanie koncepcji architektoniczno-przestrzennej wybranych elementów zagospodarowania dla budowy Centrum Komunikacyjnego na terenie dworca kolejowego w Zakopanem. W Urzędzie Miasta Zakopane podczas konferencji prasowej zaprezentowane zostały zwycięskie prace pokazujące nowe otoczenie dworca, a laureaci odebrali z rąk burmistrza Zakopanego Leszka Doruli nagrody.

Kolejne prace na trasie Kraków - Zakopane

Latem w podróży do Zakopanego pasażerowie korzystali z nowych peronów w miejscowościach Rzozów, Wola Radziszowska, Przytkowice i w stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. We wrześniu rusza kolejny etap inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych na trasie Skawina – Sucha Beskidzka.

Elka pod pociągiem. Nie żyje kursantka

Dziś (23 sierpnia) około godz.11.15 w miejscowości Zaskale (gm. Szaflary) na drodze lokalnej (ul. Za Torem) doszło do zderzenia pociągu relacji Nowy Targ - Zakopane z samochodem osobowym marki Suzuki – podała małopolska Policja.

Rusza konkurs architektoniczny na dworzec kolejowo-autobusowy w Zakopanem

Urząd Miasta Zakopane ogłosił konkurs na koncepcję wybranych elementów przebudowy dworca kolejowo-autobusowego. Postępowanie określi m.in. wygląd wiat, bramy wejściowej od strony ronda Armii Krajowej, elementów małej architektury czy też elewacji parkingu.

Podhalańska Kolej Regionalna bije rekordy popularności

Prawie 7 tys. pasażerów podróżuje każdego tygodnia pociągami Podhalańskiej Kolei Regionalnej uruchomionej przez Województwo Małopolskie. Połączenie Nowy Targ – Zakopane jest hitem nie tylko wśród mieszkańców, ale także turystów odwiedzających Podhale.

Podhalańska Kolej Regionalne bije rekordy popularności

Prawie 7 tys. pasażerów podróżuje każdego tygodnia pociągami Podhalańskiej Kolei Regionalnej uruchomionej przez Województwo Małopolskie. Połączenie Nowy Targ – Zakopane jest hitem nie tylko wśród mieszkańców, ale także turystów odwiedzających Podhale.

Nowe połączenia wakacyjne Kolei Małopolskich – Zakopane i Krynica-Zdrój

Koleje Małopolskie uruchamiają nowe połączenia, od 30 czerwca do 26 sierpnia w każdy weekend będzie jeździł pociąg do Zakopanego. Od 1 lipca rusza codzienne połączenie do Krynicy.

„Halny” i „Ornak” przecierają szlak

Malowniczy górski odcinek dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, linii nr 97 Żywiec - Sucha Beskidzka, przemierzają ponownie pociągi PKP Inter City i Kolei Śląskich. TLK „Halny” relacji Bydgoszcz - Zakopane, w ramach letniej korekty rozkładu jazdy rozpoczął kursowanie w weekendy a od soboty, 23 czerwca do 2 września zapewni codzienną komunikację dalekobieżną, docierając pod Tatry najkrótszą kolejową łącznicą przez Podhale. Natomiast „Ornak” Kolei Śląskich, odjeżdża z Katowic w soboty i niedziele. Jego pasażerowie mają więc możliwość jednodniowych wyjazdów na Krupówki i pod Giewont. To sukces Stowarzyszenia „Kolej Beskidzka”, które dzięki zaangażowaniu jego działaczy uchroniło 35-km odcinek linii przed likwidacją, podejmując starania o powrót pociągów na trasę z Żywca do Suchej.

Od 22 czerwca pociągiem znów jeździmy do Zakopanego

Wracają pociągi na modernizowany odcinek linii Skawina - Sucha Beskidzka. W wakacje, podróżni skorzystają z bezpośrednich połączeń kolejowych na Podhale. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują inwestycję, zapewniającą szybsze i wygodniejsze podróże na trasie Kraków – Zakopane.
Subskrybuje zawartość