warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Zakopane

Zakopane dostanie blisko 10 mln zł na dworzec. W listopadzie przetarg

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ogłosił wyniki konkursu na środki unijne przyznawane z regionalnego programu operacyjnego. Zakopane otrzymało dotację w wysokości 9,7 mln złotych. Miasto ma już w całości zapewnione finansowanie na remont dworca.

Co z łącznicą w Chabówce?

PKP Polskie Linie Kolejowe nie rezygnują z realizacji projektu dotyczącego modernizacji linii kolejowej nr 99 Chabówka-Zakopane wraz z budową łącznicy w Chabówce, mimo unieważnienia przetargu na wykonawcę tej inwestycji.

9,7 mln zł na remont zakopiańskiego dworca PKP

Zakopane otrzymało 9,7 mln zł z funduszy unijnych na remont dworca PKP i budowę centrum komunikacyjnego. Miasto czeka na kolejną transzę w wysokości 11,5 mln zł .

Kolejne dofinansowanie na remont dworca w Zakopanem

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ogłosił wyniki konkursu na środki unijne przyznawane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Zakopane otrzymało dotację w wysokości 9,7 mln złotych.

PLK niespodziewanie unieważnia wielomilionowy przetarg niedługo po ogłoszeniu wyników

W powodu złego przeliczenia oceny przy wyborze najkorzystniejszej oferty i braku możliwości wprowadzenia korekt, PKP Polskie Linie Kolejowe musiały unieważnić całe postępowanie wartego ponad 300 mln zł przetargu pn. "Prace na odcinku linii kolejowej nr 99 Chabówka - Zakopane" tuż przed oficjalnym podpisaniem umowy z niedoszłym zwycięzcą – Grupą ZUE.

PKP PLK unieważniły przetarg na łącznicę w Chabówce i linię do Zakopanego

PKP PLK unieważniło przetarg dotyczący zaprojektowania i wykonania odcinka linii kolejowej Chabówka-Zakopane oraz łącznicy w Chabówce - podało ZUE w komunikacie.

Jest wykonawca modernizacji odcinka Chabówka - Zakopane

PKP PLK rozstrzygnęły przetarg na modernizację linii kolejowej nr 99 Chabówka - Zakopane wraz z budową łącznicy w Chabówce. Zadanie zrealizuje firma ZUE SA z Krakowa za 406 mln zł brutto.

Tego lata blisko 12,5 mln podróżnych skorzystało z oferty PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3 mln osób więcej niż w ubiegłorocznym sezonie letnim. To najlepsze wakacje pod względem liczby przewiezionych pasażerów od 7 lat. Podróżni najchętniej wybierali połączenia na trasie z Krakowa i Trójmiasta do Warszawy. Dużym powodzeniem cieszyły się także kierunki turystyczne, jak np. Kołobrzeg, Koszalin, Zakopane czy Krynica-Zdrój.

Zakopane ma już środki unijne na przebudowę dworca

Mieszkańcy stolicy Podhala mają powody do radości. Dzięki funduszom unijnym z regionalnego programu operacyjnego po wielu latach oczekiwań budynek dworca PKP czeka gruntowny remont. Inwestycja zakończy się w marcu 2019 r.

Duże zainteresowanie pociągami Kolei Małopolskich do Zakopanego

547 osób skorzystało 12 i 15 sierpnia ze specjalnego połączenia Kolei Małopolskich uruchomionego w długi weekend na trasie Kraków Główny – Zakopane – poinformował przewoźnik.
Subskrybuje zawartość