warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Zakopane

Luxtorpedą z Krakowa do stolicy Tatr

W sobotę (22.06) przywrócono ruch pociągów w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Linia jest obsługiwana w większości przez pociągi Polregio, w tym dwie pary na trasie Chabówka/ Rabka-Zdrój – Zakopane – Rabka-Zdrój/ Chabówka oraz 11 par na odcinku Nowy Targ – Zakopane – Nowy Targ.

Pociągi do Zakopanego powrócą od soboty. Tylko na wakacje

Na okres wakacji pociągi powrócą na modernizowany szlak Kraków - Zakopane. Utrudnienia w ruchu potrwają jeszcze kilka lat.

Na wakacje pociągi wrócą do Zakopanego

Od 22 czerwca do końca wakacji na linii Kraków - Zakopane będzie kursowało 14 połączeń na dobę – poinformowała Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Pociągi pojadą wyremontowanymi odcinakami torów.

Do Zakopanego pociągiem od 22 czerwca

Stacje Leńcze, Stronie, Stryszów, razem z przebudowanymi wcześniej, to już 9 stacji i przystanków, które zapewnią komfortową obsługę na linii Kraków – Zakopane. Efektem kolejnego etapu inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., poza peronami, są m.in. nowe tory między Skawiną a Suchą Beskidzką oraz Nowym Targiem a Szaflarami. Zakres prac pozwala na wakacyjny powrót pociągów.

Do 21 czerwca do Zakopanego tylko autobusem

Zastępcza komunikacja autobusowa na linii kolejowej Kraków – Zakopane.

Do czerwca Zakopane bez pociągów, ale z komunikacją zastępczą

Od wczoraj do 21 czerwca podróżujący koleją na trasie z Krakowa do Zakopanego będą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Spowodowane to będzie rozpoczęciem przez PKP PLK kolejnego etapu prac modernizacyjnych na tej linii.

Ruszył autobus z Korbielowa do stacji PKP w Jeleśni

Od tegorocznych ferii zimowych rozpoczęły się kursy autobusu skomunikowanego na stacji kolejowej Jeleśnia z pociągiem InterCity „Oscypek” kursującego na trasie Warszawa – Zakopane i Zakopane – Warszawa oraz z pociągiem Kolei Śląskich „Ornak”.

Zakopane: Rusza przetarg na budowę centrum komunikacyjnego przy dworcu

Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez Zakopane, jest zaprojektowanie i wykonanie centrum komunikacyjnego przy dworcu kolejowym wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych pozwoleń na użytkowanie. Wartość zamówienia szacowana jest na 27,44 mln zł netto.

PLK zleciły wykonanie dokumentacji dla trasy Podłęże - Piekiełko

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę za 180 mln zł netto na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy nowej linii łączącej Podłęże z Tymbarkiem i Mszaną Dolną. Nowa trasa będzie wymagała m.in. budowy 58 km nowych torów kolejowych, 11 tuneli, 8 estakad, 20 mostów, ponad 30 wiaduktów. Realizacja projektu umożliwi przejazd na trasie Kraków – Zakopane w czasie krótszym niż 2 godziny.

Przewoźnicy regionalni i PKP IC uruchomili specjalne pociągi z Zakopanego w Nowy Rok

Zakopane było jednym z najchętniej wybieranych miejsc na przywitanie Nowego Roku. Województwo Małopolskie wraz z operatorami kolejowymi podjęło wszystkie możliwe kroki, aby sprostać zwiększonym potrzebom przewozowym i sprawnie odwieźć uczestników sylwestrowej imprezy odbywającej się w stolicy Tatr. Dodatkowe pociągi uruchomiły zarówno Przewozy Regionalne, jak również Koleje Małopolskie.
Subskrybuje zawartość