warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Chiny

O przewozach kontenerowych z Chin do Europy

Na początku kwietnia br. w Kazachstanie odbyło się kolejne posiedzenie grupy roboczej ds. organizacji przewozów pociągów kontenerowych w relacji Chiny – Europa, która działa na podstawie porozumienia o realizacji przewozów na Nowym Jedwabnym Szlaku zawartego między kolejami z siedmiu państw. Kluczowym tematem rozmów było podsumowanie zeszłorocznych wyników przewozowych. W 2018 roku wolumen ładunków kontenerowych przewożonych koleją wzrósł o prawie 60 procent – informuje Grupa PKP.

W 2018 roku wolumen ładunków kontenerowych przewożonych koleją wzrósł o 60 procent

Na początku br. kwietnia w Kazachstanie odbyło się kolejne posiedzenie grupy roboczej ds. organizacji przewozów pociągów kontenerowych w relacji Chiny – Europa, która działa na podstawie porozumienia o realizacji przewozów na Nowym Jedwabnym Szlaku zawartego między kolejami z siedmiu państw. Kluczowym tematem rozmów było podsumowanie zeszłorocznych wyników przewozowych. W 2018 roku wolumen ładunków kontenerowych przewożonych koleją wzrósł o prawie 60 procent. 

Menedżerowie logistyki obawiają się napięć ma rynkach i zagrożeń geopolitycznych

Branża logistyczna z zadowoleniem odbiera 5-procentowe tempo wzrostu na rynkach wschodzących w 2019 roku, jednak zadziwiająco wielu ankietowanych menedżerów przygotowuje się na kryzys związany z tarciami na linii USA – Chiny, zmianami stóp procentowych oraz niepewnością w kwestii Brexitu. Taki wniosek wynika z Indeksu Logistycznego Rynków Wschodzących na rok 2019, opublikowanego po raz dziesiąty przez Agility, globalnego dostawcę zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych.

Chiny stworzą wolny port dla rozwoju handlu z Rosją, KRLD i Japonią

Władze prowincji Liaoning w północno-wschodnich Chinach planują stworzyć port wolnego handlu, aby zwiększyć wymianę z wieloma krajami w regionie, w szczególności z Rosją, Koreą Północną i Japonią - informuje agencja TASS.

Chiny uruchomiły 440-metrowe pociągi dużych prędkości

Wydłużone pociągi "Fusin" będą kursować na linii Pekin-Szanghaj.

Chiny przedstawiają plany operacyjne nowego lotniska w Pekinie. Daxing jak CPK

Nowe lotnisko w Pekinie będzie obsługiwało do 45 mln pasażerów rocznie do 2021 r. oraz 72 mln pasażerów do 2025 r., oraz stanie się motorem rozwoju nowego regionu ekonomicznego, poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC).;

Chiny zbudują ponad 200 nowych lotnisk i 500 lądowisk general aviation

Władze Chin ogłosiły, iż do 2035 r. zbudują 216 lotnisk, w tym kilka hubów światowej klasy. Jeszcze szybciej, bo już do 2020 r., powstanie 500 aerodromów.

Chiny: Bombardier dostarczy kolejne składy KDP

Chińska spółka joint venture Bombardiera pozyskała swój drugi w tym roku kontrakt na budowę pociągów dużej prędkości. Państwowy przewoźnik kolejowy zamówił 18 elektrycznych zespołów trakcyjnych składających się łącznie z 168 członów. Koncern chwali się rosnącą aktywnością na rynku chińskim.

Samozadowolenie niewskazane. Polski odcinek Jedwabnego Szlaku ma szereg konkurentów

Nowy Jedwabny Szlak w sposób nieunikniony zdominował dyskusję na temat międzynarodowych przewozów towarowych podczas Kongresu Kolejowego. Obecnie Polska jest jego beneficjentem, ale jest nawet kilkanaście inicjatyw, które będą chciały wykorzystać boom handlowy na linii Unia Europejska – Chiny. Tymczasem przewoźnicy zgłaszają duże problemy na najważniejszym – a praktycznie jedynym – przejściu w Małaszewiczach.

Hongkong od września 2018 z KDP

Chiny rozwijają swoją sieć KDP. Pierwszy szybki pociąg zabierze pasażerów w kurs z Hongkongu za kilka tygodni.
Subskrybuje zawartość