warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Chiny

Chiny stworzą wolny port dla rozwoju handlu z Rosją, KRLD i Japonią

Władze prowincji Liaoning w północno-wschodnich Chinach planują stworzyć port wolnego handlu, aby zwiększyć wymianę z wieloma krajami w regionie, w szczególności z Rosją, Koreą Północną i Japonią - informuje agencja TASS.

Chiny uruchomiły 440-metrowe pociągi dużych prędkości

Wydłużone pociągi "Fusin" będą kursować na linii Pekin-Szanghaj.

Chiny przedstawiają plany operacyjne nowego lotniska w Pekinie. Daxing jak CPK

Nowe lotnisko w Pekinie będzie obsługiwało do 45 mln pasażerów rocznie do 2021 r. oraz 72 mln pasażerów do 2025 r., oraz stanie się motorem rozwoju nowego regionu ekonomicznego, poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC).;

Chiny zbudują ponad 200 nowych lotnisk i 500 lądowisk general aviation

Władze Chin ogłosiły, iż do 2035 r. zbudują 216 lotnisk, w tym kilka hubów światowej klasy. Jeszcze szybciej, bo już do 2020 r., powstanie 500 aerodromów.

Chiny: Bombardier dostarczy kolejne składy KDP

Chińska spółka joint venture Bombardiera pozyskała swój drugi w tym roku kontrakt na budowę pociągów dużej prędkości. Państwowy przewoźnik kolejowy zamówił 18 elektrycznych zespołów trakcyjnych składających się łącznie z 168 członów. Koncern chwali się rosnącą aktywnością na rynku chińskim.

Samozadowolenie niewskazane. Polski odcinek Jedwabnego Szlaku ma szereg konkurentów

Nowy Jedwabny Szlak w sposób nieunikniony zdominował dyskusję na temat międzynarodowych przewozów towarowych podczas Kongresu Kolejowego. Obecnie Polska jest jego beneficjentem, ale jest nawet kilkanaście inicjatyw, które będą chciały wykorzystać boom handlowy na linii Unia Europejska – Chiny. Tymczasem przewoźnicy zgłaszają duże problemy na najważniejszym – a praktycznie jedynym – przejściu w Małaszewiczach.

Hongkong od września 2018 z KDP

Chiny rozwijają swoją sieć KDP. Pierwszy szybki pociąg zabierze pasażerów w kurs z Hongkongu za kilka tygodni.

Czesław Warsewicz: Współpraca z Chinami strategicznie ważna dla PKP Cargo

Chiny są zainteresowane zwiększaniem przewozów towarów do Unii Europejskiej przy wykorzystaniu stacji przeładunkowej Małaszewicze i dlatego liczą na rozszerzenie współpracy z PKP Cargo.

CL Małaszewicze podpisało memorandum z władzami Zhengzhou

Chiny są zainteresowane zwiększaniem przewozów towarów do Unii Europejskiej przy wykorzystaniu stacji przeładunkowej Małaszewicze i dlatego liczą na rozszerzenie współpracy z PKP Cargo.

Chiny otwierają nową szybką linię kolejową z Jiangmen do Maoming

Czas podróży pomiędzy Deltą Rzeki Perłowej, a zachodnią częścią chińskiej prowincji Guangdong zostały znacznie skrócone 1 lipca wraz z otwarciem nowej linii 200 km / h z Jiangmen do Maoming.

Subskrybuje zawartość