warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Warszawa Centralna

Dworzec Centralny im. Stanisława Moniuszki

Dziś na dworcu Warszawa Centralna odbyła się uroczystość nadania mu imienia Stanisława Moniuszki. Najważniejsza stacja kolejowa stolicy otrzymała swojego patrona w 200. rocznicę urodzin wielkiego kompozytora i ojca polskiej opery narodowej. W taki sposób polskie koleje wraz z Towarzystwem Miłośników Muzyki Moniuszki i Teatrem Wielkim – Operą Narodową włączyły się w obchody ustanowionego przez Sejm i Senat RP Roku Stanisława Moniuszki.

Warszawa Centralna stała się Dworcem Moniuszki. W Poznaniu – Paderewski

Dzisiaj (5 stycznia) oficjalnie Dworcowi Centralnemu w Warszawie nadano imię Stanisława Moniuszki. – Polska stolica będzie wyjątkowa: dwa największe porty komunikacyjne będą nosiły imiona wielkich polskich kompozytorów. Moniuszce to po prostu się należy, jest niedoceniany – mówi Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury. Moniuszko ma zapoczątkować nową tradycję nadawania nazw polskim dworcom kolejowym.

5 stycznia dworzec Warszawa Centralna zyska patrona

W sobotę odbędzie się uroczystość nadania największemu dworcowi kolejowemu stolicy imienia Stanisława Moniuszki.

IC Inka stoi na Centralnym prawie godzinę. Dlaczego?

Pociąg IC "Inka" relacji Łódź Fabryczna – Ełk stoi na dworcu Warszawa Centralna prawie godzinę. Na sprawę zwrócił uwagę nam Czytelnik.

PKP S.A. włącza się w obchody Narodowego Święta Niepodległości

PKP S.A. aktywnie włącza się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z przypadającym świętem 11 listopada na 11 wybranych dworcach podróżni będą mogli otrzymać wpinki z flagą. Dodatkowo na dworcu Warszawa Centralna już dziś można zobaczyć wystawę tematyczną.

Ruszyła akcja krwiodawstwa na dworcach

Dziś przed dworcem Warszawa Centralna ruszyła druga edycja akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie”. Podobnie jak w zeszłym roku, na 10 wybranych dworcach kolejowych w okresie wakacyjnym będzie można oddać krew.

Kolej na Ciebie – uratuj życie. Rusza druga edycja akcji

Dziś przed dworcem Warszawa Centralna ruszyła druga edycja akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie”. Podobnie jak w zeszłym roku na 10 wybranych dworcach kolejowych w okresie wakacyjnym będzie można oddać krew. Akcja objęta jest patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Zdrowia.

PKP SA zamieniają Dworzec Centralny w wielki ekran reklamowy

PKP SA nie ustają w wysiłkach związanych z dążeniem do wzrostu wpływów generowanych przez dworce kolejowe. Jednym z przykładów działań jest wynajem powierzchni pod reklamy, czego często krytykowanym przykładem może być dworzec Warszawa Centralna. Niedawno jego elewacja od strony Alej Jerozolimskich zamieniła się w wielki i jaskrawy ekran reklamowy.

Dzień Flagi w PKP

PKP SA włącza się w tegoroczne obchody Dnia Flagi. Podróżni, którzy tego dnia odwiedzą jeden z 11 InfoDworców, otrzymają wpinki z ciekawostkami dotyczącymi polskiej flagi. Dodatkowe atrakcje zaplanowano także na dworcach Warszawa Centralna i Łódź Fabryczna.

Grupa PKP otworzyła wystawę na obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Grupa PKP otworzyła wystawę „Czas Niezłomnych” na dworcu Warszawa Centralna. Również na innych dworcach kolejarze włączą się w obchody, będące elementem imprez na stulecie niepodległości kraju.
Subskrybuje zawartość