warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Warszawa Centralna

Warszawa Centralna. Planowano dworzec nawet z 16 peronami

Wraz z rozpoczęciem w 1945 r. prac nad odbudową i jednoczesną rozbudową tunelu średnicowego i przystosowaniem go do ruchu na czterech torach, przystąpiono do opracowywania planów jego wykorzystania dla rozszerzonych i znacznie większych niż przed 1939 r. funkcji obsługi ruchu pasażerskiego, czyli mówiąc inaczej, stworzenia koncepcji funkcjonowania stacji, przystanków, rozjazdów itd. wzdłuż tunelu i na jego obu krańcach. Podstawowym elementem miał być zupełnie nowy dworzec centralny dostosowany do planowanego zwiększenia ruchu i rozdzielenia go na podmiejski i dalekobieżny.

Sobotnie wykolejenie TLK Zamoyski na stacji Warszawa Centralna

Przed południem 4 maja na stacji Warszawa Centralna doszło do wykolejenia pociągu TLK Zamoyski relacji Lublin – Kołobrzeg. Doszło do poważnych utrudnień w ruchu pociągów.

Dworzec Centralny im. Stanisława Moniuszki

Dziś na dworcu Warszawa Centralna odbyła się uroczystość nadania mu imienia Stanisława Moniuszki. Najważniejsza stacja kolejowa stolicy otrzymała swojego patrona w 200. rocznicę urodzin wielkiego kompozytora i ojca polskiej opery narodowej. W taki sposób polskie koleje wraz z Towarzystwem Miłośników Muzyki Moniuszki i Teatrem Wielkim – Operą Narodową włączyły się w obchody ustanowionego przez Sejm i Senat RP Roku Stanisława Moniuszki.

Warszawa Centralna stała się Dworcem Moniuszki. W Poznaniu – Paderewski

Dzisiaj (5 stycznia) oficjalnie Dworcowi Centralnemu w Warszawie nadano imię Stanisława Moniuszki. – Polska stolica będzie wyjątkowa: dwa największe porty komunikacyjne będą nosiły imiona wielkich polskich kompozytorów. Moniuszce to po prostu się należy, jest niedoceniany – mówi Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury. Moniuszko ma zapoczątkować nową tradycję nadawania nazw polskim dworcom kolejowym.

5 stycznia dworzec Warszawa Centralna zyska patrona

W sobotę odbędzie się uroczystość nadania największemu dworcowi kolejowemu stolicy imienia Stanisława Moniuszki.

IC Inka stoi na Centralnym prawie godzinę. Dlaczego?

Pociąg IC "Inka" relacji Łódź Fabryczna – Ełk stoi na dworcu Warszawa Centralna prawie godzinę. Na sprawę zwrócił uwagę nam Czytelnik.

PKP S.A. włącza się w obchody Narodowego Święta Niepodległości

PKP S.A. aktywnie włącza się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z przypadającym świętem 11 listopada na 11 wybranych dworcach podróżni będą mogli otrzymać wpinki z flagą. Dodatkowo na dworcu Warszawa Centralna już dziś można zobaczyć wystawę tematyczną.

Ruszyła akcja krwiodawstwa na dworcach

Dziś przed dworcem Warszawa Centralna ruszyła druga edycja akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie”. Podobnie jak w zeszłym roku, na 10 wybranych dworcach kolejowych w okresie wakacyjnym będzie można oddać krew.

Kolej na Ciebie – uratuj życie. Rusza druga edycja akcji

Dziś przed dworcem Warszawa Centralna ruszyła druga edycja akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie”. Podobnie jak w zeszłym roku na 10 wybranych dworcach kolejowych w okresie wakacyjnym będzie można oddać krew. Akcja objęta jest patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Zdrowia.

PKP SA zamieniają Dworzec Centralny w wielki ekran reklamowy

PKP SA nie ustają w wysiłkach związanych z dążeniem do wzrostu wpływów generowanych przez dworce kolejowe. Jednym z przykładów działań jest wynajem powierzchni pod reklamy, czego często krytykowanym przykładem może być dworzec Warszawa Centralna. Niedawno jego elewacja od strony Alej Jerozolimskich zamieniła się w wielki i jaskrawy ekran reklamowy.
Subskrybuje zawartość