warning: Creating default object from empty value in /home/rail/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Wrocław Główny

Parowozy wracają na dolnośląskie tory

Po krótkiej nieobecności lokomotywa parowa TKt48-18 powraca na szlaki kolejowe Dolnego Śląska i będzie prowadzić pociągi turystyczne przez cały długi weekend czerwcowy. 15 czerwca ruszą przejazdy Muzealnych Pociągów Specjalnych na trasie Wrocław Główny – Wrocław Pracze – Wrocław Główny.

Na dworcu Wrocław Główny wypożyczysz książkę, mangę i skorzystasz z internetu

PKP SA zapraszają 12 maja 2017 r. od godz. 16:00 czytelników, podróżnych i okolicznych mieszkańców do nowej biblioteki, która otwiera się w gmachu dworca Wrocław Główny. Będzie można nie tylko wypożyczyć książkę, ale także przejrzeć komiksy lub skorzystać z internetu w trakcie przerwy w podróży.

Kolej Miejska we Wrocławiu. Pierwszy tydzień bezpłatnie

Dzięki współpracy Kolei Dolnośląskich, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Miasta Wrocław oraz PKP Polskie Linie Kolejowe od 10 kwietnia na trasę Wrocław Wojnów – Wrocław Sołtysowice powrócą pociągi pasażerskie (linia D17). Na razie będzie to 13 par połączeń w dni robocze w relacji Wrocław Wojnów – Wrocław Nadodrze – (Wrocław Główny).

Kolejowy defibrylator znów uratował życie

Dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu oraz dostępowi do defibrylatora pracownik ochrony na dworcu Wrocław Główny uratował ludzkie życie.

Bezpiecznie z Grupą PKP

Bezpieczeństwo podróżnych to jeden z głównych priorytetów Grupy PKP. Dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu oraz dostępowi do defibrylatora pracownik ochrony na dworcu Wrocław Główny uratował ludzkie życie.

Nowy sklep na wrocławskim dworcu

Na ponad 500 m², w zabytkowym dworcu Wrocław Główny, działa sklep spożywczy Biedronka. Jest to już czwarta lokalizacja tej sieci na dworcu kolejowym.

Nowi najemcy na dworcach Warszawa Centralna i Wrocław Główny

Oferta komercyjna na Dworcu Centralnym stale się poszerza. W ostatnim czasie swoje lokale otworzyli nowi najemcy. Na dworcu Wrocław Główny pojawił się natomiast supermarket.

Newag z umową na ezt-y dla KD

Spółka Newag poinformowała, że 13 stycznia 2017 roku podpisana została umowa z Kolejami Dolnośląskimi na dostawę 11 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls wraz ze świadczeniem usługi ich utrzymania. Uroczystość odbyła się w południe na 2 peronie dworca Wrocław Główny. Przewoźnik podkreśla, że to największy zakup w historii Kolei Dolnośląskich.

Największy zakup taboru w historii Kolei Dolnośląskich sfinalizowany

Dziś w samo południe, na drugim peronie dworca Wrocław Główny Koleje Dolnośląskie podpisały umowę na zakup 11 sztuk pięcioczłonowych pociągów elektrycznych typu Impuls produkcji nowosądeckiego Newagu.

Ponad 240 mln zł na lepszą kolej na Dolnym Śląsku

Szybciej i wygodniej pojedziemy w 2021 r. ze Świdnicy do Wrocławia i z Dzierżoniowa do Legnicy. Nowe przystanki zwiększą dostępność do kolei regionalnej. Podpisane zostały umowy pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe a Województwem Dolnośląskim na przeprowadzenie rewitalizacji odcinków linii kolejowych Wrocław Główny – Świdnica i Legnica – Dzierżoniów Śląski.

Subskrybuje zawartość